En İyi iPhone Navigasyonu

d.yetis

Üye
Tepki
1
Bunu bir zamandır arıyorum aslında. Forumu da, interneti de kurcaladım bununla ilgili bir bilgi yok.

Navigon'u henüz denemedim, ama onun içerisinde "bisiklet" bir seçenek olarak var. Ne kadar kullanışlı bir bilgim yok, ancak evde yaptığım denemeler sonucu, nerede olduğumu bir türlü bulamadı alet. O yüzden başka arayışlara yöneldim.

O sırada Serdar Kuzuloğlu'nun Vespa'sı Vehici ile yaptığı İstanbul-Ayvalık seyahatini okudum ve orada "Sygic"in ne kadar can kurtarıcı olduğundan bahsediyordu. Sygic 3500 MB'a yakın yer tutuyor, bunu belirteyim. Ama canavar gibi. İstanbul içerisinde anlık trafik bilgisi de dahil bir çok güzel bilgi barındırıyor. Lakin bunun da "bisiklet" modu yok. Sadece Otomobil ve yürüme seçenekleri var. Almanyada olduğum için yolları bilmiyorum, yaya olarak yol haritası çıkardığım zaman da(yayanın gidebildiği her yoldan bisikletin de gidebileceğini varsayarak) zamanı kestiremiyorum ve bu nedenle gerçekçi bir plan yapamıyorum.

Sizin bildiğiniz, iPhone'da çalışan, güzel bir navigasyon varsa, belki hem rehber olur, hem fikir paylaşırız.

Uzun yolda şarj olayını da güneş paneli ile çözebileceğimi düşünüyorum açıkçası. Diğer navileri bilemeyeceğim ancak Sygic bütün haritaları peşin peşin indirdiği için sadece konum servisi ile çalışabiliyor. O nedenle beni cezbetti de diyebilirim.

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Navigasyon için Tomtom kullanıyorum, şu ana kadar istediğim her yere ulaştırdı beni..
Bisiklette hızımı, yüksekliği, gittiğim yolları kısaca harita ve istatistikler için ise GPS Kit isimli programı kullanıyorum.

Bu arada bisiklet özelliğini kullanabilmek için bulunduğunuz yerdeki haritalara bisiklet yollarının girilmiş olması gerekiyor.
Almanya'yı bilemiyorum ama Türkiye'de böyle bir seçeneği zaten kullanma şansımız yok =)
Uzun yolda şarj işi için de DealExtreme'den (link) aldım.. Ben iPod kullanıyorum, iPod'ların pilleri 800mAh, yaklaşık olarak 4-5 kere doldurabilmesi lazım iPod'u. ince ve küçük bir alet, iPod gidon aparatımın ((link)) içine koyuyorum hiç sorun olmuyor.

Tabi şunu da belirtmem lazım, iPod'ların içinde GPS çipseti bulunmuyor. Bu yüzden (link) kullanıyorum, okuduğum kadarı ile iPhone'ların GPS özelliğinden daha başarılıymış.

• Beğen
Tepkiler: yigitkirca

serdar05

Üye
Tepki
1
B.iCycle - GPS bir program buldum. android telefonlar için gayet başarılı. iphone sürümü de var. hızınızda tutunda yerden yüksekliğinize tur zamanınzı harcadığınız cal. maximum hız vs. gösteriyor. kısacası telefonu bisiklet bilgisayarına çeviriyor tavsiye ederim. ücretli ama android telefonlarda blackmart alpha ile cracklenmişini indirebiliyorsunuz. android teli veya iphonu olanlar için tavsiye ederim.

Automathx

Daimi Üye
Tepki
80
Bisiklet
Salcano
Bisiklet için endomado'yu tavsiye ederim android telefonlar için olukça başarılı bir program.

Tepki
1
Biky Coach, MotionX-GPS ve Sports Tracker diye üç uygulama var. Oldukça iyi uygulamalar ama hangisinin daha iyi olduğuna daha karar veremedim. Kullanan arkadaşlar varsa belki bir fikir belirten olur.
Benim fikrim Biky Coach oldukça iyi Joggy Coach'dan belki bilirsiniz yürüyüş ve koşu için olan uygulama. Kullandım oldukça kaliteli ve kaloriden hıza, harita bilgisine kadar herşeyi veriyor.

muhammet keleş

Aktif Üye
Tepki
72
bende 5800'da sport tracker kullanıyorum gayet güzel ani hızlanıp durmalarda hemen ekrana geliyor diğer proğramları bilmiyorum . endomondo var oda güzel fakat sport trackerde daha çok fonksiyon olduğundan benim daha çok hoşuma gidiyor.

yigitkirca

Aktif Üye
Tepki
81
(link)

Yukarıda Navigasyondan öte bisiklet uygulamaları var. Bunların içinde navigasyon özelliği barındıranlar da var.

Bu arada iphone kullanıcıları sonbaharda ios6 yazılımı ile birlikte apple'ın geliştirdiği google'dan bağımsız 3D haritaya kavuşacak. Bu apartmanlarda ya da yüksekte olunca başa gelen sapmaları da engelleyecek ve gideceğiniz güzergahı kuşbakışı dışında eğimleri ile hesaplayacak. Rotaları eğimsiz yerden yürüt seçeneği olur mu bilmiyorum ama altyapı bir gelsin üzerine uygulamalar geliştirilir.

Adem Tırpancı

Daimi Üye
Tepki
1.209
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
iPhone için Endomondo kullanıyorum, tavsiye ederim.

denim ower

Üye
Tepki
60
Bence iPhone için en kapsamlı navigasyon iGO,live traffic özelliği de bulunuyor.