Yapamadıklarımız

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@Gökhan Toros

Sizin mesajınızın hemen altındaki 2. mesaj : iyi bir mtb nin ülkemiz yol koşullarında yol bisikletinden daha güvenli olduğunu düşünüyorum merak ediyorum ülkemiz yol koşullarından başka hangi ülke yol koşullarını görmüşler ki bu mesajları yazabiliyorlar. Giro açılışında Danimarka yollarını gördük İzmir'den İstanbul'dan ne farkı vardı.

@Edip Dinçer

Ben şöyle yapardım. Zaten bir MTB var evde. Speciallized Sirrus Elite veya Salcano CYC02 Cyclocross alır hız ve tur ihtiyacımı karşılardım. Kesinlikle ikinci bisikletiniz Rigid düz maşa olsun.

@ygtdkc

Sevgili kardeşim bu bütçe ile kalbur üstü MTB'de alınmaz. Lütfen yanlış anlaşılmasın ama Kron XC 250 giriş seviyesi bir model. Biz MTB kullanmayı amelelik görmüyoruz. Sadece ezberden söylemleri eleştiriyoruz. Yoksa herkes istediği sevdiği bisikleti sürsün. Tek amacımız hobimizden, yaşam tarzımızdan keyif almak. Aramızdaki tek fark ben tüm tarzları denedim. bu yüzden araziye çıkarken MTB, turda cyclocross, günlük hayatta şehir bisikletimi kullanıyorum. Sen "bisikletimi sürdüğümdeki hazzı bana şehir bisikletinin vereceğini sanmıyorum" diye fikir yürütüyorsun. Bu arada yanlış anlaşılmasın tüm bisikletlerimin toplam maliyeti: 1650TL.

Scudo

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
@M.Ozkul

Çakılda mümkün olduğu kadar kalın, hafif dişli lastikler yol tutuşunu ciddi şekilde artıracaktır.
İnce lastiklerin çakılda tutunması imkansız gibi bir şey.
Mtb yanında yakın zamanda hibrit kullanmaya başladım,
Lastiklerim dişli cross lastiği olmasına rağmen (700x35 smart sam), dağ bisikletinin kenarından kıyısından tutunup üzerinden öylece geçip gittiği ne kadar çakıl taşı varsa bunlarla en iyi ihtimalle sağa sola fırlatıyorum.
Genelde taşlar beni fırlatıyor.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
@M.Ozkul
Hayatımın en güzel taklasını, önüne ve arkasına çakıl taşı serili hız kesici banketin üzerinden amortisörlü bisikletle geçince atmıştım. Bir anda direksiyon döndü

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin