Schwinn slicker yol bİsİkletİ

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Merhaba Dostlar. Geçtiğimiz Cumartesi günü Sirkecide dolaşırken bu bisikleti gördüm. Görüntü olarak çok hoşuma gitti, aşık oldum desem yeri. Fakat benim yol bisikleti hakkında fazla bilgim yok. ( Gerçi bu bisiklet daha çok urban sınıfında ama yol bisikleti olarak geçiyor )Özellikle yol bisikletinden anlayan, bu konuda bilgi ve fikir verebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum. Bu bisikletin özellikleri nasıldır, kullanışlı mıdır, fiyat/performans açısından değerlendirirsek başarılı mıdır, vs. konulara bilgi verebilirseniz çok severim. Sizlerden fikir almak istediğim diğer konu da şu; yol bisikleti hakkında tecrübesi olmayan bir insan ( ben mtb kullanıyorum ) bu bisikleti kullanmakta zorlanır mı, tavsiyeleriniz neler olur?

Fiyat:Kdv Dahil 1,665.02 TL
Havale / Eft 1,498.52 TL

KULLANICI TIPI : YOL, HOBİ KULLANICISI
KADRO : ALL-NEW REYNOLDS 520 CHROMOLY STEEL
ÖN MAŞA : SCHWINN STEEL ROAD 1 1/8
ARKA AKTARICI : SHIMANO 105
ÖN AKTARICI : N/A
VİTES KOLLARI : MICROSHIFT AR END 9-SPEED
RUBLE : SUNRACE R96 11-25T 9-SPEED
ZİNCİR : KMC Z99 9 SPEED
AYNAKOL : SCHWINN ALLOY 46T ANODIZED CHAINRING
ORTA GÖBEK : FSA CARTRIDGE
FREN ÖN / ARKA : SCHWINN ALLOY CLIPPER
FREN KOLLARI : SCHWINN ALLOY WITH ANODIZED LEVER
ARKA GÖBEK : KT ALLOY 32 HOLE
ÖN GÖBEK : KT ALLOY 32 HOLE
GİDON : SCHWINN S3 ROAD ALLOY 31.8
BOYUN : SCHWINN S3 ROAD ALLOY 31.8
FURÇ TAKIMI : TANGE SEIKI
SELE : SCHWINN S1 COMFORT ROAD
SELE BORUSU : SCHWINN ALLOY 27.2 x 350
SELE KELEPÇESİ : SCHWINN ALLOY
JANT : ALEX PC19 32 HOLE
LASTİK : INNOVA CIRCUIT 700X25C
RENK : SİYAH
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 9
MATERYAL : CrMo
SIZE : 54 cm, 58 cm

(link)

Teşekkürler

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisiklet aslında yol bisikleti değil, Urban model olarak geçiyor. Daha çok şehir içi kullanım amaçlı tasarlanmış bir bisiklet.
Kadro olarak çok kaliteli bir kadrosu var REYNOLDS 520 CHROMOLY çelik kadro genelde Tur bisikletlerinde kullanılır, hem dayanıklı hem de hafiftir. Yol bisikleti düşünüyorsanız bu bisiklet yol bisikleti değil, ama bu bisiklet hoşunuza gittiyse uzun yıllar kullanabileceğiniz güzel bir şehir bisikleti.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bisikletin önemli bir handikapı var; 9 vites olması. Yani ön vites yok; aynakolda tek dişli var. Bu da seçeneklari azaltıyor. Ani hızlanma ya da yokuş çıkarken mesela, bu yönü etkili olacaktır; sanki dezavantaj gibi.

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Hele birde lastikler fotoğraftaki gibi krem rengiyse incecik kadrolu klasiklere aşık olmamak mümkünmü.

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
çok yakışıklı :)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Evet yakışıklı güzel bisiklet. Ama daha önce yazdığım gibi Bisikletin önemli bir handikapı var; 9 vites olması. Yani ön vites yok; aynakolda tek dişli var. Bu da seçeneklari azaltıyor. Ani hızlanma ya da yokuş çıkarken mesela, bu yönü etkili olacaktır; bence dez avantaj. Ben bu yüzden vazgeçtim.

erayo

Üye
Tepki
2
Aynakolu shimano 105 serisi uyumlu bir bileşenle iyileştirmek asgari ne kadara mâl olur? -ön vites aktarıcı, değiştirici vs. diğer tüm ek bileşenlerle birlikte...-

bisiklet çok hoşuma gitti. chromoly kadrosu da yanılmıyorsam tur bisikletlerinde de kullanılıyor -Surly vs-. Günlük kullanımın yanısıra biirkaç iyileştirmeyle günlük-haftalık turlar için optimize etmeye kalkışsam eklememi önereceğiniz minimum şeyler nedir?

yakın zamanda almak niyetindeyim ve zamanla ihtiyaç olan parçaları eklemek-değiştirmek...
Önerileriniz benim için değerli...

Teşekkür ederim,
Eray

erayo

Üye
Tepki
2
Tekrar merhaba,ben bisikleti aldım. Almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilirler yakın zamanda izlenimlerimi paylaşırım.

• Beğen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun, kazasız belasız, güzel günlerde güle güle kullanın. Fotoğrafları paylaşırsanız seviniriz. İzlenimlerinizi bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mehmet fikret

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Eray.Ö,
Yokuş performansı, oturma pozisyonu, sele rahatlığı gibi konularda bilgi verirseniz sevinirim. :)

erayo

Üye
Tepki
2
uygun ölçüleri (link) 'den öğrenip gittiğimde benim için M bedenin uygun olduğuna karar verdim. Ne yazık ki sele borusunu tutan kelepçe alyan anahtarı ile ayarlanıyor, ince bir detay, fakat önemli,evde uyumlu anahtar yoktu; uygun boyunu ayarlayamadığımdan ilk 1 saatlik sürüşüp pek konforlu değildi.

Sele kesinlikle rahatlıktan uzak:) ucuza kaçtıklarını söyleyebilirim, dış lastikte olduğu gibi...

Aslına bakarsanız plastik sanat harikası, pek yakışıklı fakat gündelik kullanımdan ötesini düşünüyorsanız fazlaca iyileştirme gerekli, fabrika çıkış haliyle pek yetersiz, konforsuz.

Döviz kuru düşünülürse hak ettiğinden fazla bi meblağ ödediğimi düşünüyorum, bu da özeleştirim.

Yokuş performansına gelince, Ayvalık'ta Şeytan Sofrası'nda denedim bugün: yer yer inip elimle sürüdüm, yer yer binip final haftaları sonrası formsuzluğumu suçladım.
Ama yokuştan inerken iki teker üzerinde hiç bu kadar hızlanmamıştım, amiyane tabiriyle akıyor...

Daha önce ince teker bisiklet denememiştim, üzerinden geçtiğim tüm çakıl taşlarını duyumsamam normali mi bilemedim.
Düz yoldan ötesine, dağa çamura gelecek bir bisiklet değil. ama yeni yapılan İzmir-Çanakkale yolunda-kaymak diye tabir ettiğimiz- pedalladıkça pedallayasınız geliyor.

artıları ve eksilerini ve daha objektif yorumlarımı sürdükçe eklerim.

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Harika bir bir bisiklet almışsınız güle güle kullanın, yokuşta öyle düşünmeniz bana normal geldi, zaten aşırı dik yokuşlara bu tip bisikletler pek gelmiyor. Amortisörsüzoldugu için her amortiörsüz biisklet gibi sarsıntı hissetmeniz ise gayet normal. Bence kısa zaman sonra aşkınız alevlenerek devam edecek diye düşünüyorum. Düz ve inişlerde akarcasına gitmeniz çin yapılmış. Çok şık bir bisiklet.

bende schwinn hybrid avenue var, buna benzer bir şeyi kullandıktan sonra etkiis koaly geçmemişti.
güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: mehmet fikret