Yeni modeller güzel de, servisler hala eski... ŞİKAYET

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,
bu mesajı yazmak istemezdim, tam da yeni modellerin lanse edildiği dönem ancak, aşağıya ilave edeceğim epostaya 1,5 ay boyunca hiçbir cevap gelmeyince, yazmak zorunda kaldım.
Geçen yıl ilk bisikletimle gelen "shimano nexus 3 vites" göbekten vitesi ayarlayamayıp, sturmey archer 3 vites modeliyle değişmesini sağlayan, ancak bu gelen vitesi de ayalayamayıp en sonunda bana: "sana saygı duyuyorum ama senle aynı fikirde değilim" diyen, bütün bunlar için beni tam 3 ay oyalayan motorsiklet tamircisinin yeniden salcano aydın yetkili servisi olduğunu öğrenince, bunu yazmak şart oldu. Bu sorunun çözümü için de salcanoya eposta gönderdim ancak, hiçbir geri dönüş olmadı. Forumda sayfalar dolusu salcano yetkili servis şikayeti varken neden bu konuda bir türlü ilerleme yok. Ve de burada sorunu çözen bir usta varken neden yine aynı ustaya dönüş oldu.
Sağlıcakla kalınız... Buyrun salcanoya gönderdiğim eposta aşağıda:

Sayın Yetkili,
öncelikle hayırlı işler dilerim. Geçen yıl firmanızdan farklı zamanlarda 2 bisiklet satın aldım (Ammaco Christina ve Astro 241 SV).
Geçen yıl ilk aldığım bisiklet Ammaco’da ki arka vites sorununu 3 ay boyunca (ayarlayamadığı shimano nexus’u değiştirtti- belki
değişmesine bile gerek yoktu- ardından gelen sturmey archer’ı da ayarlayamadı) beni oyalayarak bir türlü çözemeyen servisinizden
sonuç alamayınca Abalı bisiklete yönlendirerek sorunumu çözmüştünüz. Bu sorunumun sağlıklı bir şekilde çözülmesi sonucunda
2. bisiklet tercihimizi de salcanodan yana kullandık ve 241 sv aldık. Geçen hafta periyodik bakımı için yine abalı bisiklete gittiğimde
usta artık salcano ile ile yetkili servis anlaşmasını bitirdiğini söyledi. Yetkili servisin yine, benim sorunumu bir türlü çözemeyen ve de
“sana saygı duyuyorum ama senle aynı fikirde değilim” diyen motorsiklet tamircisi Arif usta olduğunu öğrendim. bundan sonra
bisikletlerimin garantisinin bozulmasını da göze alarak tekrar asla arif ustaya bisikletlerimi götürmeyeceğimi bildirmek isterim.
Bu konuyu da, daha önce 2 defa teşekkürlerimi bildirdiğim bisiklet forum sitesinde, markalar kısmında yazacağımı da ilave etmek isterim.
iyi günler dilerim. sağlıcakla kalınız.
Saygılarımla
Tuğrul Tomba
0505 736 01 56

• Beğen
Tepkiler: Mahsus Mahal
Scudo
Tepki
10
Tuğrul Bey,
Daha önce yaşadığınız sorunlardan dolayı servisimize karşı bir ön yargınız oluşmuş. Şu an için Aydın’da ki tek servisimiz. Kısa bir süre sonra Aydın’da yeni servisimiz olacaktır. Sorunlarınızla ilgili olarak ordan yardım alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Salcano Dizayn

Salcano Dizayn,
size saygı duyuyorum ama sizle ayn fikirde değilim. Önyargılı olsaydım ikinci bisiklet tercihimizi Salcano'dan yana kullanmazdık. Umarım Arif ustaya mahkum olmayız da, başka servisinizi de kısa zamanda öğreniriz.

Yeni modelleriniz de çok güzel, hayırlı satışlar bol kazançlar, yeni müşteriler dilerim. Sağlıcakla kalınız.

• Beğen
Tepkiler: Salcano Dizayn

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
arkadaş haklısın servisleri değiştirmeleri ve işin ehline vermleri gerekir.ben şikayetci oldum alanya servisinden salcanoyu aradım şikayetci oldum.alanya servisi bisikleti bakım iin götürdüğümde orta göbek ve arka dişli montaj yaparken çekiç kullandı salcano daki kişide bu işleme normal dedi hayret.adam orta göbeği çekiç toravida ile sökmeye çalıştı ya salcano bu adam servisliği nasıl veriyor ya sıradan bir bisiklet olsa ok ama bin tl üzeri bisikletlere yapıyor bu işlemi

• Beğen

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
ben dahıl herkeste su kanı ortaya cıkmıs sanırım salcano artık fıyat performansı ıyı albenılı bısıkletler yapıyor ama satıs sonrası hızmette pekte ıyı degıller asıl onemlı olan konuda ıyı degıller.bence bu durum duzeltılmelı

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
kesinlikle haklsın arkadaş salcano kullancıları bir olup bu servisleri değiştirmelerini sağlamalıyız.satış sonrası hizmet önemli müşteri kazanımı veya kaybetme şeklinde olur.kaliteli güzel bisiklet üreten salcano nasıl oluyorda servisinin yaptığı büyük hataya normal diyor anlamış değilim

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu servis konusundaki sıkıntılara ben de katılıyorum. Bizdeki Salcano'yu bana en yakın servise 1 aylık bakımına (ücretsiz olan!) götürmek istedim. Evime en yakın servis olan Batıkent servisi "gerek yok, bir süre kullanın, sıkıntı olursa getirin" dedi. Peki, 1. bakıma gitmeyen bisikletim, garanti kapsamından çıkmış olmuyor mu???? Bisiklet şu an aynı sorunsuz haliyle evde duruyor. Yakında 6 ayı dolacak. Sanırım paralı bakıma götürmek istediğimde itiraz etmeyecektir aynı servis!..

Buradan Salcano yetkililerine sesleniyor ve kendilerinden istirham ediyorum ki; Lütfen bizler için yetkin, becerikli ve iş ahlakı güzel olan servislerle anlaşınız. Az olsun, ama öz olsun. Saygılarımla.

• Beğen