Sedona 781 vs. Kron XC4000

metinakin

Üye
Tepki
73
Bisiklet
Specialized
Maliyetleri aşağı yukarı aynı (400 tl civarı) olan bu iki markanın en üst modelleri arasından birini seçerek almak istiyorum.

Kron XC4000: 7005 Alu U6
Sedona 781: 6066

Sele borusundan sonra arka çatalın ayrıldıgı yapısı, tasarım ve renk olarak 781 daha iyi geliyor ama Kron'un da 7005 U6 kadro yapısını daha iyi diye biliyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim...

Scudo

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Kadroların hangi yıla ait olduklarını belirtirseniz daha kolay yardımcı olabilir bilen arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: metinakin

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
İkisininde avantajları farklı kullanıcı tiplerine işaret ediyor. 7005 sert, 6069 esnek, fakat her ikisinde ki tasarım ve malzeme işlemesinden dolayı 7005 teki sertlik azaltılır, 6069 daki sertlik ise arttırılır. Her iki kadro da çok güzel bence ama ben tasarımdan dolayı 781 derdim.

• Beğen

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bende yakın zamanda 781 kadrosu aldım 2011 model.Alırken bende sizin gibi ikilemde kalmıştım ama sizinde söylediğiniz gibi arka çatalın yapısı ve rengi , tasarımı beni fazlasıyla etkiledi.Ben 781 diyorum , benim yakından inceleme gibi bir imkanım yoktu ama eğer sizin öyle bi imkanınız varsa yakından incelemeizi tavsiye ederim.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadroların model yıllarını belirtirsen daha faydalı bilgiler gelir. XC4000 kadrolar henüz u6 teknolojisinde değil bu yıl sadece xc1000 ve 2000 kadrolar u6 diye biliyorum.
Kron xc4000 sedona 781 den 100 gr daha hafif diye biliyorum. (her ikisinin de kadro boyları 18" olarak)
Sağlamlık konusunda bir şey diyemeyeceğim kullananlardan yorumlar almak lazım.
Bildiğim bir şey var, xc4000 ile dünya turu yapan var. (link)

Bir de şu konu açılmış forumda daha önceden (link)

• Beğen

metinakin

Üye
Tepki
73
Bisiklet
Specialized
2011 diyeyim o zaman ikisi içinde...
U6'nın teknik anlamı nedr bu arada acıklarsanız sevinirim.
Kron xc3000'in kadro yapısını (arka çatala ayrılışı 781 gibi) ve renk, logo tasarımını xc4000'e göre daha başarılı buluyorum.

Sorumu 781 vs. xc4000-3000 olarak da sorabilirim. Kron'un 2 modeli arasındaki fiyat farkı çok az.

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
Kron Xc 4000 üzerinde tamamıyla shimano deore XT set kullanıyorum. Tekerleklerde Schwalbe Marathon.
Bisiklet şuanda 170000 km üzerinde yol yaptı büyük çoğunluğunda üzerinde fazladan 60 kg yük taşıdı. ortalama 1 ay boyunca günde 45 derecelik hava değişimine maruz kaldı (çöl) Dünyanın en zorlu bisiklet parkurunda gitti (Pamir) bu bisikleti hala kullanıyorum. Başka bir model veya markayı kullanana kadar kron xc 4000 dayanıklılık sağlamlık konusunda benim için 1 numaradır..

Sedona yı böyle zorlu koşullarda test etmediğim için yorum yapmam doğru olmaz.

metinakin

Üye
Tepki
73
Bisiklet
Specialized
Gürkan bey, sizin müthiş dünya turunuzdan yeni haberim oldu dün forumda. Blogunuzdan okuyorum zevkle.
Kron hakkında en fazla söz sahibi insansınız sanırım şu an dünyada :)

xc4000'in içime sinmeyen tek tarafı kadronun görsel tasarımı, logosu ve gri rengi.

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@metinakin

Keyifli okumalar ve iyi seyirler dilerim. Kron xc 4000 Renk uyumu ve narin olmayan tasarıma sahip bir bisiklet. Fakat bu durum turcular için ayrı bir avantaj. Kaba ve uyumsuz renk durumu bisikletin dikkat çekmesini önlemiş oluyor. Böylelikle çalınma riskinide azaltıyor. Kırmızı-Beyaz, Mavi-siyah renklerde kadrosuda var fakat alınma sebebi görsellik ve dikkat çekmekse bu renklerde kurtarmıyor. Kron 2012 modelleri sanırım bu konuda müşteri taleplerini karşılayacak şekilde üretiliyor.

Düzeltme: Bir önceki notta 170000 km yazmışım. bir sıfır fazladan olmuş. Şu sıralar yeni projede yüz binleri konuştuğumdam fazla yazabilmişim. .. Kron xc 4000 bisikletimle 17000 km üzerinde pedalladım.

metinakin

Üye
Tepki
73
Bisiklet
Specialized
O zaman 2012 kadroları görmeden karar vermek pişmanlık yaratabilir.
Carraro'mun küçük gelen kadrosuna devam...

Bu arada sizin geziyle ilgili bir konu başlığı varmış ama burada sorayım.
Sponsorluk işleri için yaptığınız başvurular sırasında Japonya'da shimano ile bağlantıya geçtiniz mi hiç. Tokyo belediye başkanı'nın bir telefonu yetermiş diye düşündüm bizim (i) melih kafası ile düşününce :)

Gökten 7 yıl boyunca xtr yağdırabilirler :)