Corratec Superbow kadrom çatladı.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
http://img15.imageshack.us/img15/4906/dscn9664t.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/4340/dscn9665n.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/6677/dscn9666.jpg

http://img849.imageshack.us/img849/3641/dscn9614.jpg

Kadrom resimde görünen şekilde alt borununın maşa borusuyla birleştiği yerden boru çevresince çatladı. Kaynak yaptırmayı düşünüyorum sizce yeni kadro aldırmayı gerektirmeyecek kadar sağlam bir sonuç çıkar mı?
Önerileriniz nedir? Nasıl yapabilirim?

Scudo

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Profesyonel biçimde kaynak yapabilirler mi bilemiyorum ama kadro değişikliği bence daha iyi olur.

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
corratec kadrolar ömür boyu garantili diye biliyorum firmaya gönderirseniz büyük olasılıkla yeni bir kadro göndereceklerini düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tacir Tahsilat

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
Delta bisikletle temasa geçeyim o zaman . Değiştirirlerse mükemmel olur. Sonuçları buraya yazarım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Delta Bisiklet ile gorusurseniz yardimci olacaklarina eminim...

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bence kaynak işine girmeyin.Bende sele borusunun ordan çatlatmıştım kaynak tutmadı kadroyu değiştim.Benimki seyir halindeyken kırılsada önemli değil ama orası seyir halindeyken kırılsa kötü olur.Bence garantiye başvurun.

Nyfinest

Aktif Üye
Tepki
43
İsim
Winner
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sonucu bildirirsen sevinirim, hep korktugum konu olmustur bu olay, gecmis olsun.

Aytaç Kalyoncu

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Trek
Evet corratec kadroların ömür boyu garanti kapsamı içinde oldugunu bende daha önce corratec kulllandıgımdan biliyorum.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kardes yenisine para verme derim... ben ve arkadsım. karbon, aluminyum kadroları tamir edebiliyoruz. eskisinden saglam oluyor. kırık , catlak vs. hiç biri sorun degil...

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
Delta bisikletten Murat bey sağolsun hemen cevap verip ilgilendi bugün. Kadronun bütün resimlerini istedi bende yolladım.Bakalım sonuç ne olacak.Sonucu muhakkak yazarım.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
distiribütör firmadan yanıt gelmeden hiç bir işe kalkışmayın derim.

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Garantili ürünler bozulduklarında servise götürüldüğünde hep kullanıcı hatası denir,inşallah burada böyle bir bahane uydurulmaz.

mert türkmen

Aktif Üye
Tepki
46
arkadşım alumiyum kaynakl abirlerştirlir malum fabrikadada kaynak yaptırmuyorlarmı güzel işçilikle neden olmasın oda kaynak buda bir fak olacağını sanammmm....

Tepki
24
Ben sonucu özellikle takip etmek isterim çünkü 2011 hazirandan beri superbow race 29er almak için çabaladım 3600tl lik bisiklet kur farkından 4100 oldu sonra almanyada boşta race olmadığından 2012 yi bekle dediler ama Deltanında yapacağı birşey olmadı firma racein donanımını düşürdü (2011 de fullXT idi) TEAM diye bir model çıkardılar onun fiyatı 5000 TL i geçti ama sipariş vermeden gelemiyordu..Yani düşünün 5000 TL ye bisiklet alacaksınız ama üzerine bile oturup bakamadan...hadi alırım dedim ama sonra dişlerim sağlam masraf çıkardı para dişhekimine aktı. Elde kalanla zorlanmadan bir şey alayım diyerek nero aldım.

Eğer kadroda arkadaş olumlu sonuç alamazsa corratec tümden biter gözümde..

• Beğen
Tepki
53
@Özgür Öztekin

eger once delta bisikletle konussaydınız sonra forumda paylassaydınız daha dogru bir davranis olurdu once forumda tartısmaya acıp sonra garantiye basvurmak dogru degil firma prestiji acısından
ustelik bisikletin corratec hali kalmamis herhalde faturası bile elinizde yoktur
bisiklet adına her tur somuruye acık davranmak etik degil sonucta omur boyu garanti istedigin gibi degistir sonra da garantiden basvur ben delta yerine olsam kabul etmem bu davranısı sonucta markayı kapatacak sekilde boyama var belki de kaynaklarla oynandı bunu nasıl kabul ettireceksiniz merak ediyorum

• Beğen
Tepkiler: ulas

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba

Resimleri ilk gördüğümde çok şaşırdım. Böyle bir corratec modeli mi vardı diye düşünürken son resmi görünce Corratec olduğunu anladım.

Gördüğüm kadarıyla sprey boya ile boyanmış.

Bu güne kadar çıkan bir kaç kadro sorunları anında çözüldü

Öncelikle bir konu açılmadan önce firma ile görüşmeniz gerekiyordu. Mesajı görünceye kadar Bana veya garanti yetkilisine böyle bir başvuru gelmemiş de neyse. Mail atmışsınız.

Madem konu burada açıldı ben de bazı sorular sorayım ve bu garanti olayı ile bizzat kendim ilgileneceğim.

Öncelikle şunu bilmenizi isterim Delta Bisiklet olarak elimizden geleni yapacağız.

Bu bisikleti hangi şubeden veya bayiden hangi tarihte aldınız? Firmaların bazı garanti prosüdürü var. Onları biran önce temin ederseniz sonuca daha çabuk varılır. Sprey boya ile boyandığı için umarım Almanya Corratec bunun için sorun çıkarmaz.

Markası kapatılan veya üzeri boyanan firmalar sorun yaratabilir. Kapatma nedeninin iyi bir açıklamasının olması gerekiyor.

Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. İnanın çok şaşırdım. Genelde Corratec bisikleti olanlar bisikletlerine daha temiz bakarlar.

Diğer bir konu ise hiç maşası değişti mi? Furç yatağı değişti mi? Çatlak nasıl oluştu. Bir kaza veya darbe oldu mu?

• Beğen
Tepki
24
Yanlış kişiyi alıntı yaptınız zannedersem :) konuyu açan ben değilim.
Ben sonucu takip etme, nedenimi yazdım sadece..

@onemorebicycle

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.