Dealextreme km saati siparişim geldi.

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Dx den km sayacı sipariş ettim ve bu gün elime ulaştı öncelikle ürünün linkini sizlerle paylaşmak istiyorum fiyatına göre bence çok cazip bir ürün.

(link)

Ürünü 5 $ a aldım yani 9 tl ye bence fiyatına göre süper bir ürün(bisikletçilerde satılan dandik arka lambaların bile 5-10 tl olduğu düşünülürse) henüz takıp kullanmadım ama denedim ayarlarını yaptım çalışıyor sadece bana butonları fazla sağlam gelmedi 1.5 sene sonra bozulması garanti gibi ama belli de olmaz :D
kendi çektiğim fotoğraflarını paylaşmak istiyorum ürünün özelliklerine yukarıdaki linkten bakabilirsiniz türkçelerini de yazayım ben yine

- Kolay kurulum, gerekli tüm bağlar dahil
- ayakta Dijital LCD ekran şimdiki zaman gösterir
- Suya dayanıklı tasarım (yağmur sırasında kullanılacak)
- 1 Powered by * CR2023 pil (dahil) 1 * 23A 12V pil ile güçlendirilmiştir Sensör paketi
(dahil)
- Tedbirler ve aşağıdaki bilgileri gösterir:
1. SPD - Hız -
2. ODO - Odometre (toplam mesafe) -
3. DST - Seyahat Mesafe -
4. MXS - Maksimum Hız -
5. AVS - Ortalama Hız -
6. TM - Geçen Zaman -
7. CLK - Saat fonksiyonu (12/24 saat) -
8. Tarama "+" - "karşılaştırıcı -
9. Hız karşılaştırıcı
10. Sıcaklık göstergesi (-10 ~ 70'C) -
11. Ayarlanması hız ölçeği (km / h, m / s) -
12. Ayar lastik çevresi (0mm ~ 9999mm) -
13. Ayar
14 - sayacının kirpik değer . Otomatik Açma / Kapama -
15. Dondurma bellek

Ürün Kodu: Sunding Elektronik Bisiklet Bilgisayar / Kilometre
Boyutlar: 1.77 x 0.71 x 1.77
Ağırlık: 2.36 oz (67 gram olması lazım)

kurulumu ve ayarları kolay yanlızca lastik çevresi ayarı olayını anlamadım öyle bir ayar yapıyormuyuz yapmıyormuyuz onu bilmiyorum aleti istediğiniz zaman sehpasından söküp cebinize alıp gidebiliyorsunuz oldukça hafif ve küçük üzerinde saat olması süper bir olay sol üst köşede dönen tekerlerlekler de çok hoş doğrusu paketi oldukça sağlamdı ve okyanus aşırı geldiği halde hiç bir hasar yoktu(pakette bile) ürün elime tam 20 günde ulaştı ödemeyi kredi kartıyla peşin yaptım takıp denedinten sonra tekrar fikrimi yazarım şuan için bence oldukça hoş bir ürün beni tatmin etti doğrusu

http://i55.tinypic.com/2egfixl.jpg
http://i56.tinypic.com/34fmlvo.jpg
http://i55.tinypic.com/2iw7zeq.jpg
http://i51.tinypic.com/2r6lfkg.jpg
http://i53.tinypic.com/2gt9s0g.jpg
http://i52.tinypic.com/orqmvb.jpg
http://i55.tinypic.com/63sis7.jpg
http://i54.tinypic.com/24pwk12.jpg
http://i54.tinypic.com/qrn7lf.jpg
http://i54.tinypic.com/28aqn2t.jpg

Scudo
Tepki
22
Aynı ürünü kullanıyorum çok memnunum yaklaşık 250 km oldu henüz bir sorun ve hata ile karşılaşmadım gayet iyi çalıştığı için aynı markanın wireless olanını diğer bisikletim için sipariş ettim ama henüz gelmedi. Ürünün özellikleri amatör kullanım için yeterli şehir içinde ihtiyacımı karşıladı, bisiklete bağlarken biraz zorlandım kablo birazcık kısa ve sensör ile mıknatısın çok yakın ayarlaman lazım uzak kalırsa sensör çalışmıyor. İlk cihazı açtığında bir kod girmen gerekiyor bisikletinin teker ölçüsüne (kullanım kitapçığında ki kodu) göre o kodu doğru girmen lazım. Eğer ingilizcen varsa kullanım kitapçığını dikkatlice oku orda tüm özellikleri ayrıntılı anlatılmış.. güle güle kullan bol pedallamalar.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun...

Ama benim anlamadığım bir şey var: Yaklaşık 10 TL'lik bir üründe kim ne kazanıyor? Yani kargosundan tutun da ürünün paketlenmesine, montajından tutun da yazılımına kadar o kadar çok şey var ki. Adamlar gördüğüm kadarıyla kablo bağlarını bile vermişler. Herhalde tüm parçaları demonte etsek her biri centler ile bedellendirilmiştir. Üretici nasıl kazanır anlamıyorum...:)

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
@Onur ALKAÇIR

pardon siz daha önce bundan kaç tane bozdunuz acaba ???

@Kürşad Erkaya

evet kodu girdim saati ıvır zıvırını ayarladım onların dışında yapmam gereken bir ayar olup olmadığını bilmiyordum şimdi yavaşça kullanım kitapçığını okudum(ingilizcem fazla iyi değil hızlı okuyamıyorum :D) ve başka ayar olmadığını gördüm çok hoşuma gitti doğrusu ben de bunu amatör kullanım için aldım zaten başlangıç olarak çok da fazla birşey beklemiyorum açıkçası zaten bu fiyata ne beklenebilir ki ayrıca fiyatı hakkaten çok ucuz umarım memnun kalırım ilginizden dolayı teşekkürler

edit :D ayrıca salih bey 10 değil 9 :D 1 tl 1 tl dir ben onunla 20 tane şıpsevdi alabilirim :D:D:D

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@mesut emin yarıcı
:D

Şıpsevdi ne yahu?

Peki dolardan gidelim, burada 504 cent söz konusu olduğuna göre mutlaka DX de bir komisyon alıyor. Tersten gidip kalemleri bulalım:

1. Yayınlama komisyonu
  2. Depolama ve kırtasiye maliyeti
  3. Paketleme
  4. PCB
  5. Yongaya gömülü yazılım
  6. Algılayıcı ve montaj parçaları
Ne etmiş bakayım, 6! Demek ki her kalemin 1$'dan az maliyeti var ama dikkat üzerinde LCD ekranı olan empirme kartın maliyeti 1$'dan fazla olmalı. Dolayısıyla kalanı diğer 5 kaleme pay ettiğinizde ve yarım doların da altında maliyetler söz konusu. Belki üretici 1$ bile kazanmıyordur! İlginç değil mi!

Ama farz edelim herkes sürümden kazanıyor ve sadece .5$ kazancı var. Bunun işlem hacmi dünya seviyesinde 500 bin adet olsa 250 bin $ eder ki bununla 20 tane Cannondale Flash Ultimate Carbon alabilirmişiz...:)

(link)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Ürünün aynı seklinde fakat kırmızılık olmayanı kutusuda mavi idi kare yine dealextremeden almıstım benle birlikte 3 arkadasımda aldı benimki 350 km civarında arkadaslarımınki 600e ulastı hiçbirsekildede sorun yasamadık.

Biri gecmiş olsun 2 haftada bozuluyor demişte ille ucuz demek bozulacak demek degildir. Kullanımada baglı tabi.

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
şıpsevdiyi bilmiyormusunuz yohsam :D
http://www.adepo.com/resimler/rs_org/72050_1302020079_72050-2.jpg

http://volkannelin.files.wordpress.com/2011/02/12.jpeg

Üürünü bu gün test ettim ama bana pek güven vermedi açıkçası. Şehrin içinde 3 tur attım oradan eve çıktım ev ile şehir merkezi araçla 4 dakika 6 km yol gittiğimi söylüyor şehrin içindeki 3 tur kısa turlar değildi yolculuk hiç durmadan 25 dakika fln sürdü bazen yavaşlamak zorunda kaldım çok çok hafif rampa aşağı max hıza ulaştım ve 39.8 yaptım bir de aniden hız yaptığımızda ve yavaşladığımızda bunu 5 saniye sonra yansıtabiliyor açıkçası ışığı olmaması yani blacklight ekran olması en büyük eksiği bir kask lambası şart oldu yarın safranboluya gideceğim karabük safran 8 km(daha önce araçla ölçtük küsüratı olabilir) 200 evler şehir merkezi de google maps a göre 2 km civarında yani yarın yaptığım kilometre 11 ve altında ise sorun yok ama üstündeyse bir sıkıntı var demektir :D açıkçası 6 km bana çok fazla geldi çünkü safranbolu 10 km :D yarın da bir test yapayım eğer yanlışlık varsa bisikleti yürütüp tekeri bir tur çevireceğim tekerin gittiği mesafeye ve saatteki mesafeye bakıp karşılaştırma yapacağım yanlışlığın boyutlarını anlamak için. Alıcıyı jant tellerinin tam ortasına taktık ama bana güven vermedi açıkçası 6 km o kodar kısa bir mesafe değil eğer mesafe konusunda sorun yoksa safranbolu yolundaki hız tabelasının olduğu yerden geçerken hızıma bakacağım arkadaşta arkamdan gelecek ikisini karşılaştıracağız testlerin sonucu çıksın onu da burada paylaşacağım kullanan arkadaşlara sorum güvenilirliği nasıl hızı ve mesafeyi doğru hesaplıyor u bu konuda hiç sıkıntı yaşadınız mı

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
bende de olsa sedona ben de sürmem düz yolda :D bendeki bisikletle sizdeki bisiklet arasında dağlar var ama önemli olan bisiklet değil istek ben bunu öğrendim açıkçası şuan bisikletimle her gün safrana gidiyorum sedonam var mı yok kilitli pedalım var mı yok ama içimde bisiklete binme istedi var hemde çok fazla ve bu bana yeter de artar bence

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
gerekli testleri yaptım :D şirinevler den safranbolu da gideceğim yere toplam 43 dakikada 9713 km yaparak ulaştım dönüşte hız tabelasında hızım 50 göründü km saatinde bu rakam 56 yada 58 idi şuan için tek sorun tekerleğin dönmesi aniden yavaşlayınca yada durunca bu alete yansımıyor yani tekerlek dursa bile 3-5 saniye hızınız 8 km gibi görünüyor bir gecikme söz konusu yani ani değişimler cihaza etki etmiyor algılama kapasitesi düşük ayrıca cihaz ile ilgili son söylemek istediklerimden biri de ışığının olmaması çok kötü karanlıkta hiç birşey göremiyorsunuz bana bir kask lambası şart oldu bir de bağlantı yerlerindeki çift taraflı bantlar çıkacak gibi çok kalitesiz düzgün yapışmıyor bende o bantları kaliteli bir bantla değiştirmeyi düşünüyorum bu gün bir arkadaşım bir elektronik km saati aldı o saatin bendekinden farkı sıcaklık gösterme özelliğinin olması bağlantı yerinin vidalı olması arkadaş 15 tl ye aldı o cihazın da ışığı yok ayrıca ayarlanırken kullanma kılavuzunda sadece lastik çapı var(26 gibi) lastik kalınlığı yok yani 1.95 ibaresi yok bir de markası jing yi mi ne ucuz çin mallarına benziyor üründen genel olarak memnunum kesinlikle paranızın tam karşılığını alıyorsunuz ama yanlış anlamayın paranızın tam karşılığını alıyorsunuz yani 9 tl nin 9 tl ye daha iyi bir alet bulamazsınız ama 15-20 tl ye bundan kat kat iyilerini bulabilirsiniz şimdilik söyleyeceklerim bu kadar verdiğim bilgiler umarım aydınlatıcı olur herkese iyi forumlar kazasız belasız pedallamalar esen kalın :D

• Beğen
Tepkiler: mustafa apçin

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
@Salih Dinçer

herkes kazanıyor işte hem üretici hem tüketici hem pazarlamacı hem kargocu hem ülke hem dünya :D alın verin ekonomiye can verin olayı yani :D

ayrıca :D emekli olursam belki bu bisikletten bi tane alırım o zaman zaten fiyatı 1000$ a düşer :D:D:D

Tepki
25
Aynı üründen geçen ay aldım.Tam beklediğim gibi 14 günde elime ulaştı.Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.Ayarlarını düzgün yapınca tamamen doğru gösteriyor.Forumda 6000 km kullanan var onun referansına güvenerek aldım ben de.Ama anladığım kadarıyla ben biraz şanslıyım çünkü ürünü kullanan başka birinden duyduğum kadarıyla onunki 30 km/s i geçince ekranı beyazlaşıyomuş.Bende şu ana kadar bi sıkıntı olmadı.Güle güle kullanalım :)

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
bende de bir gecikme olayı var dediğimn gibi aniden durun bisikletinizden inin park ayağını açın km saatinize bakın(tüm bunları 5 sn içinde yapmanız şart) km saatinde hala 8-5 fln diye hızınız düşüyor olacaktır neden böyle bir sorun olduğunu anlamadım bir de hızlanınca hemen değişmiyor hız yada yavaşlayınca da aynı şekilde

Tepki
25
O gecikme aletin çok kaliteli olmamasından kaynaklanıyo sanırım ne kadar ekmek o kadar köfte demişler :D 5$'a da bu kadar oluyo heralde :D ama odometresi ve maxspeed özelliği yetiyo bana.hızı da gecikmeli de olsa gösteriyo.beni idare ediyo yani.bide çok küçük olması da çok güzel.bisikleti bi yere bıraktığımda hemen çıkarıp cebime atıyorum kullanımı rahat.

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
evet ben de aynı şeyleri düşünüyorum ama prensip olarak bir alet alacağım zaman önce en ucuzunu alırım ki bozduğumda fazla üzülmeyeyim :D

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Zengin
Tepki
25
bende öyle düşündüm bisikletçinin bütün uyarılarına rağmen sigma almayıp en ucuzunu bulup çinden getirdim kullanıyorum kafam rahat :D bozulursa da sadece beklediğim 14 güne acırım :D

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
kac gunde geldi peki , bende far siparis ettim 5 eylul de 14. gun bugun hala gelmedi ne zaman gelecek yahu ptt ye sorabiliyormuyuz nerede falan diye

engin ku

Üye
Tepki
62
Bende bu km saatinden kullanıyorum ve dealextreme den almıştım. 1300 km oldu. gayet guzel ve sağlam. Hiç bir problem yok maşallah :)almayı düşünen arkadaşlara mutlaka tavsiye ederim..