Bacak kılları konusunda

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
1- Bacak kılları aerodinamik sürüşü engeller (açıkcası benim umrumda değil bu kısım)
2- Yaralanmalarda daha kolay müdahele şansı tanır.
3- Uzun turlar sonunda yapılması gereken masajları kolaylaştırır.

Kılların kas oluşumuna nasıl bir etki sağladığı hususunda hiçbir fikrim yok.

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU
Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ibrahim akartua

1- 10000'de 3 gibi bir oranda etkiliyor, evet. Su değil bu. Yüzücü olsanız alın bütün vücudunuzu. Havada öyle bir sorun yok.

Pro tour bisikletçilerinin alma sebepleri 2 ve 3tür.

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
@Gökhan Toros

Ben de büyük bir ihtimalle anca o kadar olacağını tahmin ederek umrumda olmadığını söylemiştim. Demekki yanılmamışım. Teşekkürler.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
kıllarla ayna karşısına geç resimi çek..sonra kıllarını aldıktan sonra aynaya bak karşılaştır..sakın kendine aşık olma..aero olarak 100 de 1 kazanç sağlıyorsun..yaralanmalarda daha kolay müdahele ediliyor..gorüntü olarak bence şart..

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten hiç bir katkısı yok sadece öncekiler almış ve şimdikiler de alıyor :)
Gelenek haline gelmiş ama eminim ki çok ta az olsa etkisi vardır arkadaşların belirttiği gibi.

Tepki
9
Arkadaşlar bacak kıllarını almak dinimizde caiz deyildir günahtır. Kılların bir faydası varki çıkıyor siz vücudunuzda işe yaramayan bir organ görüyormusunuz ben göremiyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum bacak kıllarını aldırmayı...

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona
ne gereği var kilları almanin onunla da gidiliyo onsuz da . O kadar para ona vereceğinize kısa bı turun ardından güzel bir yemek yenilebilir (çok açim da :) )

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Erdem Tetikçok

Koltukaltı kıllarınızı da almayın, bütün şehir koksun sizin yüzünüzden.

Bacak kıllarının faydası var evet; nemi, teri ve ısıyı tutmak. Bizim için de oldukça zararlı bu üçü.

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oraları fazla kafana takma :) ama tam anlamıyla bir profesyonel bisikletçi olmak için alabilirsin :)

Tepki
9
@Gökhan Toros

bacak kıllarıyla koltuk altı kılını bir mi tutuyorsun sen tırnağını niye kesiyorsun temizlik için koltuk altı kıllarınıda temizlik için alacaksın. (Ayrıca koltuk altı kılları ve üreme organlarının çevresindeki kılların düzenli bakımı yapılmadığında kaynaklanan hastalıkların ülkelere göre dağılımına ufak bir araştırma yaparak ulaşabilirsin kimlerin yüzünden pis kokacağını anlarsın) bunu sizin yüzünüzden dedin ya beğendiğin insanları öğren diye dedim arkadaşım :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Erdem Tetikçok

E tamam. Bacak kıllarımı da temizlik için alıyorum ben. Anlatamadığım nokta bu benim :)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
hobi olarak yapan arkadaşların almasına gerek yoktur, sırf görünüş için olmaz yani :) ama ciddi yapalıyorsa alınmalıdır. geçmişten beri gelenek olmuş, taytın altından fışkıran kıllar hiçte hoş olmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu konuda forumda şimdiye dek pek çok şey yazıldı çizildi hemen hemen hepsini okudum.kendimden örnek vermek istiyorum 1 hafta önce vaktim çoktu bende sadece iş olsun açısından (3 aydır bisikletim yok) bacaktaki kıldan tüylerden kurtulmak isteyip kurtuldum.sonucu hemen bacaklarımda aşırı bir rahatlama,hafiflik ve bacaklarımda eskisine göre daha çok hareket kabiliyeti olarak gördüm.şimdi kısaca bisiklet sporu hariç diğer spor dallarında olsa bile ben hiç sakallı bıyıklı kıllı tüylü bir sporcu hiç görmedim.sakal traşı olduktan sonra yüzünüzde bolca rahatlama ve hafiflik olmuyormu işte bacakta bile olay aynı bacak tüyden kıldan temizlenincede aynısı socuç : rahatlama ve hafiflik ve hareket kolaylığı.not : jiletle kesinkikle almayın.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kıl konusu neden bukadar konuşuluyor anlamsız. Devamlı yeni bir konu açılıyor. Bence sitede biraz arama yaparak çok daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha önce bu konuda belki 1-2 cümle yazmışımdır.

1. Kılların alınmasının en büyük ve ilk nedeni (özellikle günlük binenler ve bisikletle uzun turlar yapan sporcular için) bacak yaralanmalarında kolay ve acısız ilk yardım yapılmasına olanak sağlamaktır.

2. neden bu daha çok yarışmacı ve performans binicileri için geçerli olan spordan sonra yapılan dinlendirme masajlarıdır.

3. neden görsellik ve aerodinamiklik.

Bunların dışında başka hiçbirşeye hizmet etmez.

Gelelim yöntemlere. Bunun en kolay ve temiz yolu jilettir.Tek dezavantajı kısa süreli çözümdür. Yinede en sağlıklısıdır...

Not: Yaklaşık 13 yıldır düzenli olarak bacaklarımı jiletle alıyorum. Herhangi bir sorun yada kıllarda çoğalma olmadı. Ayrıca çevremdeki tanıdığım tüm triathletler bacaklarını jiletle alıyor. Hiçbirindede en ufak bir problem yok.

Ağda ise oldukça zahmetli ve bazıları için dayanılmaz acı verici bir yöntem.

Tüy dökücü kremlerin jiletten hiçbir farkı yok.

Bu kıl konusunda bundan başkada tartışabilinecek pek bir konu yok. Pek değil hiç yok.

Performansa katkısı ? Yok... Kasların gelişimine katkısı? Yok Vücudun enerjisinde bir azalma yaratırmı ? Yaratmaz.

Nokta...

Arda Sert

Üye
Tepki
13
özellikle kıllar kasların gelişmesini engelliyor :) futbolda oynuyorum o bakımdan kılları aldığınız zaman kasların gelişimini görüceksiniz ;)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Arda Sert

Bilimsel bir dayanağınız varmı bu konuda?

Tepki
1
demekki bi yaralansam kıllardan ulaşamayacaklar yarama kalıcam oracıkta işe bak ne kötü ya :D

alpay öztürk

Aktif Üye
Tepki
19
hıza çok az bi etkisi olduğunu duymuştum bir de kılların kası az da olsa emdiğini okumuştum bi yerde