Engel(siz) Bisiklet

velespitto

Daimi Üye
Tepki
222
Merhaba arkadaşlar size bugün gördüğüm bir video ve arkasından yaptığım küçük çaplı araştırmadan bahsetmek istiyorum. Bazılarınız önceden duymuş veya bu tür organizasyonlarda yer almış olabilir. Bugün başka bir konuyla ilgili başka bir video ararken kenarda linkteki videoyu gördüm ve ilgimi çekti(umarım reklama girmiş olmaz). Destek bekleyen ve keşfedilmemiş görme engelli bisikletçilere yardım eli uzatmış bir firmanın reklamı ama ben videoyu bisiklete ve bisikletçilere verilen önemi anlattığı için koymak istedim.

Sonra aynı konuyla ilgili bunu buldum.

Daha sonra bu konuyla ilgili daha çok araştırma yapma gereği hissettim ve öğrendiğim kadarıyla engelli bisikletçilere yeteri kadar önem verilmiyor olsa da "buna da şükür" dememiz gerekiyor. Bu videoda da görme engelli bisikletçilerin belgesel çekimi projesinden bahsediliyor.

Umarım paylaşımları beğenmişsinizdir. Görme engelli kardeşlerimize her zaman desteğimizi hissettirmeliyiz. Okuyanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)

Scudo

Kamil BULUT

Daimi Üye
Tepki
206
Duygulanmamak elde değil.Bugün Konya'da da buna benzer aktivitelerin olacağına dair bilboardları gördüm.Emeği geçen herkese teşekkürler.

Tepki
25
rana bey bu vidoları bizlere derlediginiz icin tebrik ederim bisiklet kullanmayı sevmeleri istekleri seyredirken duygulandırdı

Tepki
33
Bisiklet
Focus
aynı konu benide etkilemiş ve bir video da ben paylaşmıştım. bu işle ilgilenebilecek engelli arkadaşlar için birşeyler yapmaya kimse hayır diyemez. bu konuya resmi makamların a birazdaha fazla tanıtım ve çalışmalar yapması dileğiyle.

Abdul Samet

Daimi Üye
Tepki
10
Bisiklet
Sedona
Turkcelin sosyal sorumluluk projelerinden biri daha. Şuan Tokat ve Ankara'da antrenorler ile sıkı bir çalışma yapılıyor diye biliyorum.