Tramway yolunda geçirdiğim kaza

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Arkadaslar merhaba;

Tam 1 hafta evvel cuma gunu oglen 12 gibi laleliden aksaraya dogru tramway yolunda ilerliyordum. Hafif bir egim oldugundan pedal cevirmeden ve fren sikmadan tramway gidis yonunde 2 demirin ortasinda 2.10 mtb lastiklerimle gidiyordum. Karsidan bir tramway geliyordu istifimi bozmaya niyetli degildim ancak arkasindan aniden ambulans cikinca biraz panik ile hafif saga kirdim direksiyonu. Tramway demirine denk geldiginde tahmin edemeyecegim bir sekilde denge kaybettim(2.10 lastik arasina girmez diye dusunuyordum nitekim sirkecide vs girmiyordu) yolun saginda bulunan camlara girdim. ilk once gidonda sag elcigin oldugu yer cama carpti ve ani bir durusun ardindan ben de bisikletin ustunden bir sonraki cama carptim. 2 cam da tramway yoluna degilde tasit yoluna dogru kirildi-devrildi. Yani direkler arasinda bulunan camlardan ilkini gidonum ikincisini kaskim kirdi. ayaga kalktigimda sag el serce parmagimdaki tirnagim kalkmisti cekerek basitce cikardim. Aci hissetmiyordum hic. Sansima karsima ambulans cikmisti malum, direk pansuman yapildi parmagima. bel-bobrek bolumunde aci hissediyordum. ambulanstakilere korkuyla sordum sirtimda bisi varmi diye. doku zedelenmesi dediler. pansuman bittikten sonra bindim bisiklete gittim eve. Aksaminda kotu hissedip acile gittim idrar testi yaptirdim sansima hicbirsey yoktu, siyrik ve tirnak cikmasi ile buyuk bir kazayi atlattim. onun disinda vuruk kesik dahi yok.
Bunlari yazmamin sebebi panik yaparsaniz arka frene abanin, ne olursa olsun tramway yoluna girmeyin bir de kasksiz s.cmaya bile gitmeyin:D

Kazasiz pedallar diliyorum.

Scudo

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Cidden iyi atlamışsın neyseki.Geçmişler olsun

Özgür Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Bisiklet
Scott
geçmiş olsun Cihan, gerçekten çok çok ucuz atlatmışsın.
Arkadaşım gözümün önünde kaldırımdan inerken düşüp yanlama hafifçe yuvarlanmıştı ve omzunu kırmıştı. Sonuç; bir senedir bisiklete binemiyor.

• Beğen
Tepkiler: cihan celik
Tepki
55
İsim
Deniz Y.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
dostum geçmiş olsun.

• Beğen

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Tesekkurler sagolun umarim yazimin faydasi olur. Buna benzer bir yaziyla karar verip kask almistim. iyiki de almisim.

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
bugun corluya geldim. Bisikletimi getirmedim ama. p.tesi geri doncegimden dolayi 2 gunluk degmez diye dusundum.

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
çok geçmiş olsun...özellikle camlar, tehlikeyi çok büyütmüş. ucuz atlatmışsınız...bir risk/tehlike akla geldiğinde bir şey olmaz dememek, tedbiri almak lazım...fazla tedbir sadece zaman kaybettirir, ama canımızı korur...

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, ben de en son ön frene asıldığımda gidonun üstünden uçmuştum, neyseki düşmemiştim.

• Beğen

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
benimde şansa haftaya pazartesi salı ben sadece tanışalım diye dedim...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:) Geçmiş olsun patron :).
İşin ne tramway yolunda yahu? :D

• Beğen