Mtb Düzyolda Cok Rahatsız Ediyormu Vede Mtb şehir Ici Tur Bisikleti Karar Veremiyorum

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
Arkadaşlar mtb şehir ici tur bisikletleri arasındaki kararımı veremiyorum bisikletcilige yeni başlıyorum proffesional bisikletci olacagım inşallah:) şimdi sizler kullanıcı olarak secimi nasıl yapıyorsunuz

mtb şehirler arası gidilmezmi okadar rahatsızmı ediyor..
şehir ici bisikletlere baktım sedona 321 baktım mtb gibi bisiklet tek fark ön amartsör yok içime sinmedi ilk olarak istanbul pendik sahilinde turlamaya başlayıp sonradan sizlerle turlara katılcam dağ turları olsun bunun ıcın mtb heves ediyorum ama şehir arası yolda kullanacagım mtb alsam düz yol lastıgı kullansam bir faydasını görürmüyüm mtb lastigiylen cokmu kötü gidiyor düz yolda ben işte kadro hor kullanma durumuda var:) cok ağırmı mtbler bide sizlere tek sorum sizin kararınız mtb yanamı şehir ici bisikletten yanamı olur mtbciler bizim sahilde aşırı var geri kalanda yol bisikletcileri forumu araştırdım kararar arasında karamsar kaldım binilmicek kadar kötü bir bisiklet olsa mtbler kullanan olmaz:) ama alıştımmı turlara kesin katılıırm istanbul şile kefken falan :) soruyu kendıme soruyorum git mtb al diyor ama mtb temel bilgi olmadıgından zorlanırmıyım sorusu geliyor... saygılar...

mtb bagaj takılmıyormuş bu konu hakkında karamsar kaldım gerçegini ögrenmek istiyorum şehirler arasında sorun cıkartır bana:)

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Scudo

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
bende aynı şeylerı yaşadım araştırdım. yüzde 90 yolda kullanacağıma ragmen mtb aldım. pişman değilim.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Hor kullanacaksan mtb al, birde mtb seni aynı eforla daha kısa zamanda hazırlar, çok fark olmasada. Başlangıç için sana dağ bisikletini öneririm.

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Tepki
392
MTB de lastikler çok dişli olmazsa sorun olmaz..lakin lastikler çok dişli arazi lastigi ise biraz zorlar o kadar, ama mtb yolda sorun teşkil etmez...

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
hoşuma giden bisiklet olarak

1
GEOTECH ASCENT V BRAKE SHIMANO ALIVIO DAĞ BİSİKLETİ
(link)

2
SEDONA BORLA (2011)

(link)

3 kron xt 1000

800 tl en fazla verebilirim mtb icin ama 600 700 tl sağlam istedigim gibi bir bisiklet bulamadım:) 800 tl km saati bagaj işte kask ve tüm lastık zincir tamir kiti alıcaktım plan öyleydi:) hepsını hemen almıcam kask bisikleti hemen alrım tamir kiti bagaj sonraki gittigimde:)

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Minicik bir taş bile yol bisikleti refleksi olmayanlara çok sorun çıkartabilir. Hele Türkiye yol yapısını düşünürsen..

Dağ bisikleti alıp lastik çapını biraz ince tutarsan senin bir çok turunu kaldırabilir..

• Beğen
Tepkiler: halil bahcetepe

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
sedona borlamı 2011

yoksa GEOTECH ASCENT V BRAKE SHIMANO ALIVIO arasındaki fark nedir GEOTECH ASCENT V BRAKE SHIMANO ALIVIO v fren sistemi var hoşuma gitti sizce iyimidir yoksa o fiyatta dahada iyi bisikletler varmıdır istanbulda delta bisikletout magzasını bılıyorum başka varmı büyük bir mağza olarak.. kron bulamadım:)

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Ben size SALCANO ASTRO 242 SRD'yi öneriyorum. Avid juicy 3 hidrolik fren, gidondan kilitlemeli suntour xcm maşa ve Sram x4 vites var bisikletin üzerinde.

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
mtb al başlangıç için ama kilitlenen maşa olursa süper oluyor ayrıca bende kalın tekeri değiştirdim şimdi 1.50lik teker takılı

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
GEOTECH ASCENT V BRAKE SHIMANO ALIVIO fena bisiklet degil aslında salcano iç ticaret carefourda cok gördüm cok bilindik marka diye uzak kalıyorum.ama proffesional bikeleri güzele benziyor bilmem:)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
önceden ascent vardı bende bikere aynakolu cok uyduruk bisikleti alırken en kısa zamanda aynakol masrafıda hesapla ben aldıghımda indirimdeydi ama şu an o fiyat değmez 800 lira civarı diyorsun sedona 711 bence işini fazlasıyla görür yormaya gelince eğerki yolda yarışmayacaksan mtb ile yol cok farkedmez sonucta mtb yolda yol bisikleti kadar olmasada bi şekilde gider ama yol arazide sana cok sıkıntı cıkartır buyrun buda 711 in linki:
(link)

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
bende şehir bisikleti var gayet memnunum dağ bisikleti yol için kullanılacaksa ağırlıktan başka birşey değil

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
şehir ici tur bisikletide sedona 321 bakmıştım GEOTECH life serisine bakmıştım ama mtb özeniyorum ağırlıklarını ortalama hızlarnı bılmedıgımden dolayı hemen işin icine atlamıyorum:) şehir icindeki bisikletler

GEOTECH LIFE MEN 28 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2011

SEDONA 321 ( 2011 ) ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ

GEOTECH LİFE - 2010 MODEL

mtv de ise

SEDONA 711 V FREN

GEOTECH LİFE LADY - 2010 MODEL

GEOTECH ASCENT - 2010 MODEL

sedona 711 önerdi bir arkadaşım şehir ici bisikletini 10 katlar dedi ama bilmiyorum :) mtv gelen agırlık bana caba olumru karamsarım:)

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
mtb uzun yol yapman imkansızmıdır.. okadar yavaşmı gider vede uzun yol yapan varmı forumda mtblen?_

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@halil bahcetepe

Cevabı ben de merak ediyorum.
Forumda konusu vardı. Bir üye ,Çanakkale'den Evreşe'ye tur fotograflarını foruma koymuştu da, dağ bisikletin var niye asfalttan gittin diye soranlar olmuştu sanırım.

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
şehirler arası tur katılan arkadaşların fotoraflarına baktım coğu ön süspansionlu mtb bisiklet ama azda olsa city bikede arkasından yol bisikletide gördüm coğunluk sanırsam mtb kullanıcısı.. mtb mi alsam city bikemi alsam karamsarım

istanbul pendik sahil yolunda turlamaya başlayıp sonra yalovada karadeniz turları olsun katılmayı istiyorum ona göre bisiklet secimi mtb city arasında gidip geliyorum halen karamsarım :)

mtb uzunyolda cokmu sıkıntı yaratıyor istanbul şehirler arasındaki tüm yolar cakıllı cukurlu :) mtb ön süspansion v frenli bisiklet alsam düz teker alsam şehirler arasında kullanmalık icin faydasını görürmüyorum yol bisikletli arkadaşlarla city bisikletli arkadaşlarla mtb karma turlara katılırmı yoksa cok geride kalırmı ?

Tepki
89
mtb almanı tavsiye ederim kaldırımlar için önden süspansiyonu olsa iyi olur bi de kilitlenen süspansiyon olsun.şahsen sedona 741d var bende ve kastamonu için hiç pişman olmadım tek sıkıntım sele ağrı yapıyor minik bişey koymuşlar :)

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
GEOTECH LİFE
SEDONA 321 ilk baktım hoşuma gitti uzun yolda beni rahatsız etmez ilerde uzun tura cıkarsam ama süspansion yok bisiklette dağ bayırdaki turlarda sorun cekerim.

mtb ise coguna bagaj takılmıyor uzun yolda cok sorun cekerim ve ön süspansion uzun yolda rahatsiz edermi cevabı geliyor.

şehir ici tur bisikleti 700 tl 800 tl arasındaki bisikletler iyi ama
700 800 tl sağlam bir mtb alabılırsın o fiyata ama yollarımızın durumuda belli :) türkiyede uzun yollda mtb diyesim geliyor kitlenebilir süspansionlu mtb iyidir.
bagaj ihtiyaç olursa vede mtb alırsam yol lastigi de alıcagım v frenli

GEOTECH LİFE alıcagımada sedona 321 alırım daha iyi özellik olarak..

en kötü toplama bir bisiklet yaparım delta bisikletten bagajlı destekli mtb ama nasıl olur bilmem :) toplama da hoşuma gitmiyor uzun yolda bagaj ihtiyacın cok fazlasıyla oluyor. mtb o maksattan pek iyi bakmıyorum ama dağ bisikleti olması cok hoşuma gidiyor hem dağ hemde yolda kullanılabilecek türkiye şartlarına en uygun bisiklet mtb dir ama şehir arasında yol bisikletine pek olumlu bakmıyorum:) en ufak bir mıcırlı yolda seleden rahatsızlık cekerim düşüncesindeyim türkiye yollarını bılırsınız..

sedona 321 mtb arasında gidip geliyorum:)

uludağ iznik karadeniz ege turlarında bana mtb fazlasıyla işimi görür ama city görür kadro olarak mtb kadrosunu tercih ediyorum ama agırlıkları belli :) uzun yolda kesilicek kadar yorarmı mtb bide ovar istanbul ege turuna mtb cıkıp 1.50 tekerle cıkarsan diyer tur aradaşlarınla devam edebılırmısın yoksa geri dönmek zorundamı kalırısn mtb bu sorun söz konusu olurmu düşüncesindeyim city kullanan arakdaşlarım var bu bölgede memlunlar ama mtb kullanan arkadaşlarımda var kurtköyde onlarda memlunlar city kullanan mtb sevmiyor mtb kullanan city sevmiyor. işin garibi mtb uludağ cıkan city bike uludağ düşünmüyor ama yol bisikletiyle uludağ yapan arkadaşlarımda vardı. iş cıkmak isteyenler herzaman cıkar.. ama ağrısız keyıflı bir bisiklet tabıkı mtb dağ bisikletidir:) city daha fazla yolun bozuklgunu sıze yansıtır bide o bagaj takıldı kafama:)