Araba İçin Bisiklet Taşıma Aparatı

Bilal Karatağ

Aktif Üye
Tepki
46
Arkadaşlar otomobille en fazla 2 bisiklet taşıyabileceğim bir aparat arıyorum. Kaliteleri neye göre değişiyor anlamadım ama mümkün olduğu kadar ucuz olsun istiyorum. Bulunduğum yerde yokuşlar fazla o yüzden sahile inmede kullanacağım. Şu ürün 26 lira. Hakikaten komik bir rakam ama kısa mesafelerde işimi görür mü?

(link)
http://images.hepsiburada.net/assets/OA/200/otev33610.jpg
http://www.canderotomotiv.com/modules/catalog/products/pr_04_2947_max.jpg

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Bilal bey bu ilan 2010 Eylül ayına ait. Belki fiyatlar değişmiştir. Gerçi bu civardaysa fiyatları gayet uygun bence.

• Beğen
Tepkiler: Bilal Karatağ

Bilal Karatağ

Aktif Üye
Tepki
46
Tarihe dikkat etmemiştim ama aynı sitede güncel tarihli 32 liraya da var. Acaba sorun yaşatır mı bu ucuz etin yahnisi? Ya böyle ucuz bir şey alacağım ya da hiç almayacağım, yokuşlarda sürmeye devam....

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Aslına bakarsanız aynı dert bende de var. Bunlardan banada gerekli ama daha önce hiç kullanmadım.

Bir seferinde önceki aracıma tavan bagajı gerekti araştırdım hem pahalı hem de çok dandik malzeme kullanmışlar güvenip alamadım. Oturup sağlam malzemeden çok güzel bir tane kendimiz yapmıştık.

Sizin kaygılarınızı bende taşıyorum çok kibar malzemeden imal ise otoyolda veya kasisli yollarda başıma iş alır mıyım? Bu beni korkutuyor.

Umarım forumda kullanan birisi ikimizede ışık tutar.

Bilal Karatağ

Aktif Üye
Tepki
46
Forumda bununla ilgili 2 konu daha var onlara da bakarsınız ama çok pahalı öneriler vardı o konularda. Fiyat 1000 liraya kadar çıkmıştı.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Ben bin lira falan vemem....:D
Gidip bir aliminyum profil, sac ve aparat satan toptancıya girip bir miktar malzeme almak yeterli. Sonra Oto aksesuarcıdan bir miktar siyah sünger hortum almalı.....vs.

Bende bu işe biraz kafa yorsam iyi olacak sanırım yaz geldi bizim gezmeler eksiz olmaz da...:D

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bimde vardı geçen görmüştüm, ne kadar iyi bilmiyorum, fiyatı sanırım 39 TL, yakınlarınızda Bim varsa inceleyebilirsiniz.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bazı taşıma aparatları bazı bisiklet kadrolarına tam olarak uymuyor. dolayısıyla bisikleti farklı kısımlarından sabitlemek gerekebiliyor. bu tip durumlarda, her bisiklet için ayrı sabitleme kısmı olan daha sağlam taşıyıcılar, daha güvenilir olabiliyor.

bir de bazı taşıyıcıların kancaları araca zarar verebiliyor.

bu yüzden, tavsiyem aracınızda denemeden, bisikleti üstünde görmeden, yokuş indiğinizde/çıktığınızda, hızlandığınızda, mesela çukura girdiğinizde neler olucağını en azından gözünüzde canlandırmadan almayın.

belki, biraz daha pahalı ama sağlam bi aparatı tercih edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Bilal Karatağ
Tepki
0
Bende bisiklet taşıma aparatı bakıyorum. Aracım Kangoo çeki demirine takılan modeleri önerdiler. Servisinde var; çekidemiri dahil, taşıma aparatına 2500tl istiyor. Ruhsat işlemleri hariç. Bende internete Thule BackPac 973 marka araç arkası bisiklet taşıma aparatı gördüm. Kullanışlı gözüyor ama fiyatı yüksek. Almak için düşünüyorum.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)(link)(link)(link)(link)

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://img.tapatalk.com/d/14/03/11/utebabez.jpg Ben bunu kullaniyorum, maliyeti 450tl, 3 bisikleti kilitli olarak tasiyabiliyorum.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 senedir thule 9104'ü kullanıyorum.Antalya'ya bile 2 bisikletimiz götürdük.Çok memnunum.

https://i.hizliresim.com/xB7V6D.jpg

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link) ..... Bu linkte ki arkadaşın yazısını okuyunuz ucuz etin yahnisini anlatıyor...

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam geçen sene yaz ayında memleketim Antalyadan okulumun bulunduğu şehir olan Kütahyaya yaz okuluna gidecektim malum Kütahyada pek fazla yapılabilecek bir etkinlik olmadığından bende bisikletimi götürmeye karar verdim. ( Antalya sıcak olduğundan yazın ailemde benimle gelir.) Arabayla gitmeye karar verdik babama fikrimi açıkladım oda taşıma ailetlerinin fiyatını sordu biraz araştırdık 90 tl den aşağısını bulamadık sonra vazgeçmek zorunda kaldım taki ( (link) görene kadar fiyatı çok komik geldi gezdiğimiz yerlerdeki abartı fiyatları görene kadar gitmeme 2 gün kala hızlı gönderide olduğunuda görünce dayanamayıp satın aldım.Ertesi gün elime ulaştı babam deneme amaçlı arabaya monte etti arabamız sedan bu arada ipleri gerdik oturttuk yerine babam aşağı doğru asıldı asıldı ne bir oynama nede çıkarttığımızda bir çizik vardı arabada alalı nerdeyse bir sene olacak 6-7 defa sefere çıktık babam dizlerinde rahatsızlık olduğundan uzun süre önce araba kullanmayı bıraktı bende zaten hız yapmayı seven birisi değilim zaten tek bir bisikletim var güzel bir şekilde arkaya yükleyip 80-90 km arası bir süraatte seyrettiğinizde bir kullanıcı olarak söylüyorum hiç bir problem çıkartmıyor.

Özet geç derseniz tek bir bisiklet ve sakin bir sürüş için ideal bir (link)

bisikletforum'da kullanan bir arkadaşın daha yorumu

@mustafa tabanlı

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR