arkadaslar bu kaza gercekmiidr sizce

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bu video yu önceden baska bi sitede izlemiştim orda 175 kmh crash yazıyodu sizce böle bişe gercekmidir... dikkat ederseniz muhtemelen bir tasa takılıor ve kadro ikiye bölünüyor (kadro yanlıs görmediysem giant)bu arada adamın üstünde ne tür bi kyafet var hala anlayamadım
(link)

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Videosu olduğuna göre gerçek olsa gerek ama asıl merak ettiğim neden bu şekilde bir zeminde hız denemesi yapılmış.

arazi düz değil toprak ve tozlu...

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
kadro kırıldıkdan sonra adamın üstünden bir kursun gibi geciyor

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Benim dikkatimi de öntekerin adamın altında aldığı şekil dikkatimi çekti...

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
İyi hazırlanılmış bir deneme gibi duruyor kıyafet falan ama büyük bir hata yapmış olmaları gerek ki kask çıkıyor düşünce. Çıkmasa turp gibi kalkıp tekrar bile sürermiş :D yüzü dışında bir şeyi yok adamın.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
giysi cok kalın bir sey heralde dediginiz gibi kafalık cıkmasa hiç bişe olmayacak

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
bunu yıllar önce seyretmiştim
bisikletle hız rekor denemesi
gerçek olduğunu düşünüyorum

Ender İplikci

Daimi Üye
Tepki
101
discoveryde bu kazayı ele almışlardı bir programda. kaza gerçek ve kazanın nedeni olarak da kar üzerinde kullanılması gereken bu bisikletin böyle bir arazi üzerinde titreşimlere dayanamayarak kırılması olduğunu söylemişlerdi.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Ender İplikci

dediginiz bu videodaki gibi heralde 130 mhp heralde 210kmh civarı bişe yapıyor
kar üzerinde
(link)

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Çok kötü bir kaza olmuş.. adamın yüz halini gördüğümde gözlerim yaşardı her tarafı kum olmuş :( gördüğüm kadarıyla ön lastik veya ön amartisör fırlıyor ve adam öne kaykılıp düşüyor.. bisikletin vidaları oynamış sanırım.. bisikletten soğumamış.. bisiklet aşkı,ne denilebilir ki? iyi forumlar :)

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
video tabii ki gerçek. Hız rekoru denemesi olduğu düz bir zeminde yapılmıyor bayır aşağı gitmek zorunda. Bayır aşağı o kadar eğimli arazide de asfalt olmayacağına göre toprak üstünde yapılıyor haliyle. O hızda oluşan titreşimi tahmin bile edemezsiniz ki dayanıklı gibi görünmesine rağmen kadro dayanamıyor ve 2 ye ayrılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 4-5 kırığı vardı adamın.Üzerindeki elbiseye gelirsek elbise hem aerodinami için özel tasarım ve düşmelere karşı dayanım sağlayan bir malzeme. bir kaç sene sonrada Redbull sponsorluğunda aynı eğimde "bu kez kar üstünde" aynı deneme yapıldı ve rekor kırıldı.

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Alper Yıldırım

bu videonun hiç bu kadar yüksek çözünürlüklüsünü izleyememiştim hakkatende önteker adamın altında nasıl bir hal alıyor :eek: .
Zaten adam şuram kırıldı buram kırıldı diye anlatıyor...

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Yunus YILMAZ

o adam bence yasadıgına dua edmeli

memre

Üye
Tepki
112
kaskın çıkmasına şaşırdım. bu hızlarda bir denemde kask konusunda daha sağlam tedbir alınmalıydı. boynu kırılmadığı için çok şanslı..

ufuk güneş

Forum Demirbaşı
Tepki
317
ingilizcesi kuvvetli bi arkadaş, adamın neler anlattığını bize burda bi tercüme etse, biz de anlasak ne anlattığını?

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
@Alkan Koç

bu video dogrudur bunun önceside var adam kafaya koymuş serbest iniş hız rekoru daha önceki rekorda bu şahsa ait ama bu sefer kendi tasarladıgı (giant degil) carbon bisikletle yapmak istedi ve bisiklet hıza dayanamadı parçalandı bu videoyu buradan açamadım ama daha önce haberlere çıktıgı için hatırlıyorum bisikleti hızlı kameralarla da çekmişler kadro ön çatalın memen arkasından parça fılatarak başlıyor ve bir anda param parça dagılıyor

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
bi belgesel kanalında izlemiştim bu videoyu. görüntü gerçek. bişeyden dolayı kadro ortadan ikiye ayrılıyodu ama neden onu tam hatırlayamıyorum..

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
bunu discoveryde izlemiştim adamın kaburga kemikleri kırılıyor demişlerdi .. kadronun karbon olması lazım .. adamın ismini unuttum .. iyileştikten sonra aynı rekor denemesine tekrar hazırlanmış ve başarıya ulaştığını biliyorum .. araştırabilirsiniz ama adını unuttum :S

Tepki
32
bence o zeminde yapılması düşülmesi halinde zemin yumuşak olduğu için vereceği zararda o denli düşük olur düşünsenize beton bir zemine düşütüğünü ve sürüklendiğini :(