Patlak lastik tamiri

Tepki
50
Geçen pazar turda lastiğim patladı. yedek lastiğim vardı değiştirdik. Evde tamir etmeye çalıştım. Yama takımım vardı. lastiği zımparladım ve hazır yamayı yapıştırdım. 5 dakika bekledim. Kontrol için lastiği şişirdim yamanın olduğu bölgede esneme olmadı ve o kısım çukur kaldı. Sonra kenarlarından kaçırmaya başladı. Eski yamayı söktüm lastik şişikken tekrar yeni yama yapıştırdım oda kenarından kaçırdı. Nerde yanlış yaptım bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Benim aklıma gelen nedenler;

1 yama kaitesiz
2 iç lastik dş lastiğin içinde şişirilecek.

Scudo
Tepki
25
yama yaptıktan sonra lastiği kullanmak gerek aşırı şişirirseniz tabi kaçırır.lastik kullanıldıkça ve ısındıkça yamada adapte olcaktır

Gülgün

Daimi Üye
Tepki
202
Valla ben bu sene hiç yama yapmadım ama geçen ay bol bol lastik patladığı için çok izledim.
Lastik şişikken yama yapmanız gerek. Ama buna rağmen yanlardan kaçırdı demişsiniz, demek ki ya yamada bir sorun var , ya da ikinci kez yapıştırırken iyi zımparalanmamış , o bölge tamamen temizlenmemiş olabilir.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
şahin karaman gerekeni söylemiş patlak ıc lastıgı yaptıgın zaman boşta şişirmeyeceksin janta takıp şişirirsen dış lastık baskısı ve ısınma ile daha sağlam olacaktır. birde piyasadaki çoğu yamalar dandik özellikle cok bekleyen yamalar kimyasalları bozulduğu için yapışmada sorun çıkarabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
5
@serkan ertan

yama dış lastik ile iç lastik arasına oluşan basınçla sıkışarak daha iyi yapışır. ilk yapıştırdığınıda dışarıda şişirirseniz yama açılır

MehmetArsLan

Daimi Üye
Tepki
143
önce lastiği iyice zımparalayın ve içindeki havanın tamamen indiğinden emin olun deliğin oluştuğu kısma yamanın orjinal yapıştırıcısını sürerseniz daha iyi olur ve abartmadan sürün fazla olması iyi olmayacaktır dahada zararı olacaktır ve yamayı tamamen yapıstırın deliği kapattığından emin olun ve yama oynamayacak şekilde (üstüne bir yük olur vs.koyabilrsnz fakt zarar verecek maddeler olmasn ) ve bir süre bekleyin şamreliniz yeni gibi olacaktır. yama olarakta redsun ' ı kullanabılırsınz fiyatıda 4-5 tl hemde işinizi görür

Tepki
0
( cevap verdiğim mesaj çok eski ama yeni okuyanlar olabilir, faydası olursa ne ala) Bazı yapıştırıcı solüsyonları sürdükten sonra kurumasını beklemek lazım, hatta saç kurutma makinesi ile bu süreci hızlandırabilirsiniz. Sıcak yama seti alın daha kaliteli olur.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@oguzbalaban benim yanımda hep bir tane yedek iç lastik+tamir kiti oluyor patlak iç lastiği tamir edip çantaya atıyorum,yedek iç lastiği tekere takıyorum dönüşümlü olarak iç lastikleri böyle kullanıyorum en garantisi

• Beğen
Tepkiler: kerem E ve kemken

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert Fox sanırım carraro sportive kullanıyorsunuz. bende sportive 225 var ben iç ve dış lastik alacam acaba ölçüleri bana yazabilir misiniz bir de uygun fiyatlı markaları söylermisiniz netten almayı düşünüyorum n11 den zamlar fiyata tam yansımadan

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dtcf31 tekerleğin yanaginin üstünde yazar buyuk ihtimalle 700,35 boyutundadir

• Beğen
Tepkiler: dtcf31

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert Fox 37-622 700*35 Cl yazıyor cst marka 700*35 mi alacam iç ve dıs olarak?

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dtcf31 cst alma hocam almisken iyi bir sey al,mutlaka bir tane de yedek ic lastigim olsun bisikletinde,cst iyi degil

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
@Desert Fox iki gun once ilk lastik patlagimi yamaladim ben de. Ertesi gun de bir miktar daha hava basayim derken daha onceden ucunu yamulttugum presta valfin vidasini kirdim. Gidip alayim dedim vidayi megersem komple ic lastigi degistirmem gerekmis. Kira doke ogreniyoruz, kendime bi' güldüm. Neyse ic lastik cst aldim bisikletcide o var diye. Simdi sizi okudum :D
Yakinda dis lastigi degistiricem zaten, yedek ic lastik de alacagim. Hangi marka almak gerekiyor?

Tubeless sistemin ortalama maliyeti nedir bir de onu merak ediyorum aslinda.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yavz0r benim bisikletten çıkan cst iç lastik şambiyelin kökünden yarıldı hocam :) yüksek basınca dayanamıyor velet,sonra compass diye bir tane aldım 15 tl onun da üstünde 2 tane yama yeri var :) bir keresinde durdugu yerde bir yerden yarıldı cufff diye ses çıktı aha benim lastik gitti dedim allahtan yama ile kurtardık bakalım nereye kadar dayanacak göreceğik :) aslında shcwalbe nin iç lastiklerini gördüm de onlardan alayım diyorum ama iç lastiklerden birisi gitmesi lazım ki ona para verebileyim böyle gidiyoruz şimdi

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert Fox bisikletteki marka cst ama bisikleti de yeni aldım adisini mi takmışlar :)