Gökçeada'dan - Bodrum'a (Volume I)

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
Uzun zaman önce düşündüğüm şehrin sıkıcı bisiklet yollarından kurtulup, doğanın macera ve mücadele dolu (hep rampalı :eek: :eek: ama tatlı rampa :D ) sürprizlere açık yollarında pedal basma fikrime Arda TAŞAN ve İlter Burak KALAY da evet deyince 6 Ağustos Cuma - 10 Ağustos Salı arası 1. bölümünü tamamladığımız tura başladık. Benim için sadece keyifli bir tur değil aynı zamanda 2 sıkı bisiklet tutkununu da yakından tanıdığım için kendimi şanslı hissettiğim bir yolculuk oldu. Arda ve İlter'e ekip ruhuyla hareket ettikleri için ayrıca teşekkür ederim.
Tüm bisiklet tutkunlarına mutlaka bu rotada pedallamalarını ısrarla tavsiye ederim.
Turun benim planladığım 1. bölümü Gökçeada - Çanakkale - Bozcaada - Asoss - Küçükkuyu - Altınoluk - Akçay idi.

Hızını alamayan İlter Burak KAVUN 2. bölümde Akçay - Ören - Ayvalık - Foça - İzmir - Didim - Bodrum yaptı. o bölümün fotolarını merakla bekliyorum.

Not: isteyenler için ayrıca turun 1. bölümünün atrıntılı tur programını atabilirim.
İyi seyirler.

(link)

İstanbul - Kabatepe iskelesi arası bisikletleri araçla taşıdık

(link)

Gece 03:00 civarı Boğaziçi koprüsü

(link)

Gökçeadaya geçmek için Kabatepe iskelesine vardık.
soldan sağa İlter - Birol - Arda

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kuzu Limanından Şehir Merkezi 7 km (dik ve uzun bir rampa var.)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Her % 10 dik rampanın bir çeşmesi varmıdır?;)

(link)

Adanın tuz gölü

(link)

Tripotumuz yanımızdaydı.

(link)

(link)

(link)

Şen Kampta 2 mars 1 düz :D :D

(link)

(link)

(link)

O sıcakta bu rampalara can dayanmaz kafanızı sokacak bir gölge bile bulamazsınız:D :boese157:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Adada bir çok yerde başı boş dağ keçisi sürüleri var.

(link)

(link)

benim için zorlu rampaların mükafatı budur.

(link)

(link)

Adanın en batı ucuna vardık.

(link)

ilk gece konakladığımız apart pansiyon

(link)

turun en zorlu günüydü. 2 kadehlede mışıl mışıl:p :p

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kahvaltımızın ardından 2. gün kuzey yolundan gökçeada merkeze dönüyoruz. düne göre daha kolay bir yol

Scudo

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
:D (link)

(link)

Dereköy dokusu bozulmamış ilginç bir köy

(link)

Köyde Halil ERGÜN ile karşılaştık.

(link)

(link)

(link)

(link)

Eski Bademliden Yeni Bademli ve Bademli Limanı

(link)

Turun Gökçeada kısmını istanbul - Ada arası ulaşımımızı sağlayan Murat da eşlik etti. Teşekkürler Murat

(link)

Gökçeada turunun bitimine yakın talihsiz bir kazayla İlter in kolu yaralandı neyseki ilk yardım çantamız yanımızdaydı.

(link)

Gökçeadaya veda ediyoruz.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Troy Filmindeki orijinal Truva atı Belediyenin girişimleriyle Çanakkaleye getirilmiş.

(link)

Bozcada da nereye baksanın farkı hissediyorsunuz halk turizmi çözmüş fiyatlar Gökçeadaya göre çok daha fazla

(link)

3. günün sabahı Bozcaada turuna başladık.

(link)

(link)

(link)

(link)

Akvaryıum Koyu

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Ayazma Plajında Öğle yemeğini yedik.

(link)

Ada da rampa bitermi

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
(link)

(link)

(link)

(link)

Ada da kaldığımız dağ evi

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Rengigül Konukevinin muhteşem kahvaltısını denemelisiniz.

(link)

(link)

(link)

4. gün sabahı adadan ayrıldık Asoss yolundayız.

(link)

Bol rampalı ama rüzgarın arkadan estiği yaklaşık 74 km bir yol

(link)

(link)

(link)

Hava sıcak ama yol o kadar davetkar ki;

(link)

(link)

Gülpınarın taşlı rampaları; cehennem rampaları:D :eek:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sonunda Asoss a vardık.

(link)

Girişte bizi ARİSTO karşıladı.

(link)

(link)

(link)

Sakızlı Türk kahvesi enfes:) :) :)

(link)

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Selam,

Tebrik eder.Paylaştığınız fotolar için teşekkürler.İki sorum olucak
1.Arabaları Kabatepe de Orman parkındamı bıraktınız yoksa feribot iskelesindemi.
2.Tchibo Heybelerden memnunmusunuz önerirmisiniz.Bende alıcaktım ancak fazla mı büyük şehir içi kullanımda sorun olrmu falan diye azgeçmiştim.

Ayrıca turun ayrıntlı programını sabri_atalay@yahoo.com adresime mail gönderebilirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: Rikoenriko

arda taşan

Daimi Üye
Tepki
295
Tur tam anlamı ile mükemmeldi.
Ama tura geçmeden önce söylenmesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.Birol abi bu turun planlarını uzun bir çalışmayla hazırladı.turdan bir kaç gün önce toplanıp turun planını konuştuk.Birol abinin bizlere turu anlatışını cümlelerle ifade edemem.Emin olun o plan sunumunu dinleseydiniz ben geliyorum derdiniz...:)
Birol abiye öncelikle teşekkür ediyorum...

Turda ilk durağımız olan Gökçeada bizi oldukça yordu.Hem rampaların dikliği hem ağaç olmayışı ve güneş bizi epey zorladı ama birbirimizin enerjisiyle rampalar tatlı rampa olarak kaldı aklımızda :)
Gökçeadadan sonra geçtiğimiz bozcaada kesinlikle hem parkur olarak hemde tatil yapılacak bir yer olarak kafalarımıza kazındı.Rengigül konuk evinin kahvaltısını kesinlikle böyle bir turda denemeniz gerekir :D .Rengigül hanımın bağ evi huzur içerisinde kalabileceğiniz bir yer.Akvaryum koyu bozcaadada mutlak görülmesi gereken bir yer.Assos'a geçerken kan şekerimizi dengelemek için uzandığımız incir ağacı hayat verdi bizlere :D .Assosta gün batımını şarap eşliğinde izlemek çok güzeldi.Gece otele gittiğimizde çıkıp denize girdik.Gökyüzündeki yıldızlar okadar güzeldiki gerçekten büyülendik.Günün bütün yorgunluğu orada sona erdi.Assostan çıktıktan sonra bizleri çok keyifli bir parkur karşıladı.adatepe zetinyağı müzesinide birol abinin anlatımıyla dolaştık.Altınolukta güzelbir yemek yiyip geri kalan yolumuzu akçaya varıp tamamladık.Akçaya vardığımızda doğrusu turu kazasız belasız bitirmiş olmanın verdiği huzur ve birol abiden ayrılacak olmanın verdiği burukluk vardı...
Akçayda iki gün geçirdik.Birol abi sağolsun 2.günümüzüde bizimle birlikte geçirdi.Hasanboğuldu şelalesine yaptığımız tur en keyifli anlardan biriydi.Suyun soğukluğu mükemmeldi.

Tur genelinde öğrendiğim bir şeyide sizlerle paylaşmak isterim.Yeşil sıvılı iç lastikler uzunyolda kolaylıktan çok zorluk çıkartıyor.Beyaz sıvı gerçekten hayat kurtarıyor.Tur boyunca patlayan lastiklerden aldığımız tecrube oldu buda :)

Turu düzenleye birol abiye,bizimle tura katılıp güzel şarkılarlada bizi keyiflendiren ilter abiye,Arabayla bize bozcaadaya kadar eşlik edip su ve enerji takviyesi yapmamızı sağlayan murat beye ,akçayda sayesinde güzel zaman geçirmemizi sağlayan selim'e, sabah erken saatte kalkıp bize güzel kahvaltı hazırlayan hande hanıma ve sewimliliği ile bizi mest eden küçük efeye çokk çoook teşekkür ederim.Ayrıca adını sayamadığım ve bizlere her konuda destek olan arkadaşlarımıza teşekkürler.

Neyse fazla uzattım sanırım şimdi yeni turu ne tarafa yapmalıyızı düşünmek zamanı...Görüşmek dileği ile.........

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
(link)

Asoss ta herşey tarihi sokak satıcısı bile;)

(link)

Nihayet tapınağın maketi yapılmış.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Güneşin batışında içtiğimiz şarap tüm yorgunluğumuzu aldı.

(link)

(link)

Asoss Küçükkuyu arası sahil yolu müthiş keyifli bir yol

(link)

Küçükkuyuda zeytinyağı müzesini ziyaret ettik.

(link)

(link)

(link)

(link)

Eski batıklardan çıkarılan yağ ve şarap taşımaya yarayan anforalar

(link)

(link)

(link)

Akçay LA MARE Otelde turun ilk bölümünün son karesini çektik. Benim için tur sona erdi ama Arda ve İlter İzmir yönüne devam ettiler.

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
ayaklarınıza sağlık birol abi süper bi tur olmuş gerçekten hayallerim yarım kaldı bu sene gidemedim içimde kaldı valal uzun soluklu bi tur. :)

• Beğen

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
Gökçeada'ya gitmeyi ve bisikletimide götürmeyi düşünüyordum bu konuda biraz da araştırma yaptım... Sizin bu turunuz düşüncelerimi netleştirmeme ve eyleme geçmeme yardımcı olacak. Şu sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum... Tek başıma olacağım için Gökçeada'da güvenlik açısından ne tür riskler var? (kastettiğim ıssız yerlerde köpek saldırıları) Gece yolculukları mümkünmü? Görüş ve önerilerinizi iletirseniz çok memnun olurum... Selamlar :in:

• Beğen

arda taşan

Daimi Üye
Tepki
295
@Uğur ŞENCAN

Ben kendi düşüncelerimi aktarayım.Gökçeada turu boyunca köpek gördüğümü doğrusu hatırlamıyorum.Önümüze çıkan tek canlı yaban keçileri idi onlarda sanırım saldırmazlar :D .Gece yolculuğu biraz riskli olabilir die düşünüyorum nedeni şu , büyük rampalar var iniş ve çıkışlı.Özellikle inişlerde kendinizi biraz kaptırdığınızda yoldan çıkmaya neden olabiliyor.Bence en büyük risk yoldan çıkıp tepelere doğru veya terse deniz tarafına savrulmaktır.Onun dışında yoldan gündüzde çok araç geçişi olmadı , gece araçlardan dolayı sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Benim tavsiyem oradaki sürüşlerinizi hava kararana kadar tamamlamanızdan yana.
Aklıma gelenleri söyledim müsait olduğunda ilter ve Birol abide bişeyler söyleyeceklerdir.
Unutmadan yanınıza bol su alın pek su içebileceğiniz yer yok :D

İyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Uğur ŞENCAN

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Tebrik ederim.Benzeri bir guzergah olan Bozcaada-Kusadasi parkuru hep yapmak istedigim ama bir turlu firsat bulup yapamadigim bir parkur.Umarim birlikte yapma sansimiz olur:)

• Beğen

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
@Eren Tublek

Bu tür uzun soluklu tatille birleşen turları forumda açmıyorum.
Perşembe akşamları Caddebostan - Kartal turuna gelirseniz (Bakınız İstanbul anadolu başlığına) ekibi daha yakından tanıma fırsatınız olur. bizde sizi tanımaktan keyif alırız.

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek