SBG-Haliç-Belgrad Ormanı-Sarıyer Turu

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
SBG-Belgrad Ormanı Turu.
Herkese Merhabalar.
Hep aklımızda olan Belgrad Ormanı turumuzuda kazasız belasız tamamlamış bulunduk. Yaz ayının gelmesi ile birlikte artan işler yüzünden foruma fazla vakit ayıramamaktayım. Bu sebeplede yapmış olduğumuz her turun fotolarını ekleyemiyorum. Vakit buldukça hepsini eklemeye çalışacağım.

Belgrad Orman Turu Güzergahı: Sultanbeyli, Pendik, Kartal, Kadıköy, Eminönü, Haliç, Eyüp Sultan, Pierre loti, Alibeyköy, Kemerburgaz, Belgrad Ormanı, Bahçeköy, Sarıyer, Tarabya, İstinye, Emirgan, Baltalimanı, Rumeli Hisarı, Bebek, Arnavutköy, Ortaköy, Beşiktaş .-. Kadıköy, Pendik, Sultanbeyli

Ve Fotoğraflar..
Güzegah. (Alibeyköyde yolu karıştırıp yarım saat fazladan dolaşsakda yolu bulduk:) )
(link)

Yolumuz uzun olduğu için pek vakit kaybetmeden gitmeye çalışıyoruz.
Kadıköyden eminönüne geçerken.
(link)

(link)

(link)

Eminönüne geçiyoruz ve haliç istikametine devam ediyoruz.
Bulgar Kilisesiymiş,
(link)

Feshane önü
(link)

Pierre Loti
(link)

(link)

(link)

Eyüpsultan
(link)

Dik yokuşların arından Pierre Loti ye çıkıyoruz. Çay molasının ardından manzara fotoğraflarını çekip ayrılıyoruz.
(link)

Pierre Lotiden Haliç Manzarası
(link)

(link)

(link)

(link)

Pierre Lotiden Teleferik
(link)

(link)

(link)

Pierre Loti
(link)

(link)

(link)

Kemerburgazdan Belgrada giriş yapacağız.
(link)

En sonunda şehirden uzaklaştık.
(link)

Gene bir kemer. Neresi olduğunu bilmiyorum.
(link)

Ormana geldiğimizi düşünerek asfalt yoldan çıkıp kafamıza göre dalıyoruz orman içine. Kaybolma tehlikesine karşı da elbet bir yerden çıkarız diye düşünüyoruz:=)
(link)

MTB nin ait olduğu yere geldik sanırım:=) Buralarda bisiklete binmek büyük bir zevk. Kesinlikler tavsiye ederim.
(link)

(link)

(link)

Muhteşem manzara ve temiz havada bisiklete binmenin tadını çıkarıyoruz.
(link)

(link)

Orman içinde turlayan motorlularla karşılaşıyoruz. Tozu dumana katıp uzaklaşıyorlar:=)
(link)

Yangın yolundanda çıkarak ormana giriyoruz. Harita ve tahminlerimize göre asfalt yola paralel olarak orman içinden ilerlemeye çalışıyoruz. Buralarda yol yok. Tamamiyle yaprak dal diken ot gibi doğal ortam. Bisiklet ilerledikçe lastiklerin altından gelen kuru yaprak ve kırılan dal sesleri çok keyif verici oluyor. MTB nin zevkini doya doya yaşıyoruz.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Lastiklerimizin patlamaması bizim açımızdan çok şaşırtıcı oldu. O kadarda dikenlerin ağaç parçalarının ağaç köklerinin üzerinden geçmemize rağmen şansımıza lastik patlamadı.
(link)

(link)

(link)

Rota belirleme için durduğumuz bir yerde çantamın üzerinde bir tırtıl olduğunu farkediyor ve onu taşıyamayacağımı söyleyip sırtımdan indiriyorum:=)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

O kadar yol geldik, o kadar orman içinde bisiklet kullandık. Haliyle acıktık:=) orman içinde kendimize güzel bir yer belirledikten sonra öğle yemeğimizi yedik.
(link)

(link)

Scudo

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Yemek sonrası dinlenmeden olmaz.
(link)

Yemeğin ardından orman içinden tahmini yolumuza devam ediyoruz. Gitmek istediğimiz yer Kirazlı bent. Küçükçe bir göl. Tahminlerimiz doğru çıkıyor. Tahmin ettiğimiz yoldan devam ederek bu göle çıkıyoruz.
(link)

Vakit geç olacağı için Kirazlı bentte fazla zaman kaybetmek istemiyoruz. Hızlı bir şekilde gölün çevresinde bir tur atıp biraz daha ileride bulunan ismini hatırlamadığım küçük bir bente gidiyoruz
(link)

Yukarıdaki benti gördükten sonra hemen geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Daha gidilecek bir sürü yer odluğunu bile bile geri dönmek zorunda kalıyoruz. Artık başka zaman tekrar inşallah. Dönüş yolunda Bahçeköyden aşağı iniyoruz.
(link)

(link)

Ve indiğimiz yer Sarıyer.
(link)

Sarıyerde de biraz dinlenelim diyoruz. Zira buradan sonra beşiktaşa kadar sahilden basmak zorundayız. Biraz su ve enerji molası veriyoruz.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sahilden dönüşteyiz
(link)

Geçerken birde Emirgan korusuna girelim diyoruz. Karşımıza Pembe köşk çıkıyor. Bakıyoruz ki burada da fazla zaman kaybedicez. Beyaz köşk ve Sarı Köşkü göremeden emirgan korusundan çıkıp yola devam ediyoruz.
(link)

Emirgan sahil
(link)

Emirgandan FSM
(link)

Manzaralar Güzel
(link)

(link)

(link)

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün altındayız.
(link)

Hoop bu sefer Ortaköydeyiz:=)
(link)

(link)

(link)

(link)

Ortaköyden beşiktaş iskelesine geliyor, kadıköye geçiyoruz.
(link)

Karşıya geçtiğimizde hava kararmak üzereydi ve benim 45 kilometre mesafem vardı. Kadıköyden pendiğe kadar dönüşte trenle gittik. Ardından Sultanbeyli istikametine 14km daha pedallayıp akşam 22:30 civarında evime ulaştım.
Gün boyunca yaklaşık 140 km yol yapmışız. Kilometre saatini fazla incelemedim. Sabahtan akşama kadar dolu dolu gezdik tozduk işde:=) Gerçekten çok güzel bir turdu. Keşke heryerde belgrad ormanları olsa:=) Fırsatım olduğunda tekrar gidip orman içinde bol bol offroad yapmayı düşünüyorum.
Anlatımımda bir hatam olduysa kusuruma bakmayınız.

Anlatımı takip edip değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Ayağınızdan pedal eksik olmasın.

Belgradda çektiğimiz iki videoyuda ekledim. Kendi çapımızda bisikletin tadını çıkarıyoruz.

(link)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şu berbat trafik olmasa belgrad güzel ne vakit yapılacak sahile bisiklet yolları o vakit olacak bu iş çiğerleriniz bayram etmiştir

:in: :in: :in:

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Keyifli tur. Artık yolları da öğrendiniz, daha kalabalık olacak şekilde organize edin, biz de gelelim.

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yine harika bir tura imza atmışsınız. Fotoğraflar ve videolar çok keyifli. Adeta sizlerle turlamış gibi olduk. Paylaşım ve tertemiz anlatım için çok teşekkürler.

• Beğen

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
Yazılarınızı görüyorum, ancak resimlerden eser yok. Bendemi bir sorun var acaba ?

• Beğen

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Kudret Kurtcebe
Belgrad çok güzeldi ciğerler bayram etti:=) nitekim sahile inince tekrar sinir stres ve gerginlik oldu ister istemez:)

@HYT SGS
İnşallah fırsat olursa neden olmasın. Teşekkürler.

@haceli yılmaz
Katılımın içinde biz teşekkür ederiz. Sağolun.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Hakan Eşme
Teşekkürler Hakan abi. Bu arada vaktim olmadığı için güzel turlarınızı takip edemiyorum kusura bakmayın.

@KAMİL TABAK
Şu anda herşey normal gözüküyor Kamil Abi. Belki resimleri eklediğim sitede akşam bir sorun olmuş olabilir fakat şu anda normal.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
ayaklarııza sağlık güzel bir gezi yapmışsınız doya doya oramnın tadını çıkartmışsiniz.Paylaşım için teşekkürler:)

marule

Daimi Üye
Tepki
406
eren tur süper de resimleri göremiyorum, tura gelemiyorum bari resimleri göreyim ya :(

• Beğen

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
güzel olmuş eren ee bu haftasonu yaptığınız turunda resimlerini bekliyoruz :) bizi ne zaman götürüyosun :)

• Beğen

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Ömer Faruk MUMCUOĞLU
Daha öncede bu tur için sizden bilgi almıştım. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı. Sizin kadar tadını çıkamasakta kendimize göre tadına vardık:)

@marule
Abi nasıl göremiyorsun ya? korkutma beni:pp :=)) bekle biraz görürsün bir sorun yoktu resimlerde. Gör bakalım beğenecekmisin:)

@samet_özdemir
Bu haftaki turun resimlerini Ahmetten alıpta paylaşana kadar 1 ay geçer:=) Resimleri alırsam onlarıda ekleyeceğim. Bu haftaki turda çok güzel oldu. Senin götürülmeye ihtiyacınmı var la Samet?:) Sen istediğin zaman gidersin zaten:)

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@Rikoenriko
Teşekkürler.

@samet_özdemir
Aman Samet bu dediklerini tura gittiğin arkadaşların duymasın:=) onlar dostun değilmi kardeşim o nasıl söz öyle:) Edebiyata gerek yok :=))

TÜRKER ÜNAL

Daimi Üye
Tepki
214
İsim
TÜRKER ÜNAL
Bisiklet
Dahon
Resimleriniz çok hoşuma gitti arkadaşlar.. hele tırtıl mükemmel sağolun ayaklarınıza sağlık bizlerde sizlere uzak değiliz gideceginiz zamanlar haberleşelim.

• Beğen

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
Sevgili Eren kardeşim harika bir tur olmuş. İstanbul manzaraları ve tarihi yerler harika.İstanbulun gidemediğimiz yerlere bizi hayal gibi alıp götürdün çok teşekkürlerAyrıca tırtılıda baya bi gezdirmişsin herhalde napsın iki büklüm baya bir zor onun gezmesi:))))).Emek veren ellerine pedallayan ayaklarına paylaşan gönlüne sağlık.:in: :in: :in:

• Beğen

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@TÜRKER ÜNAL
:=)) Teşekkürler Türker Bey. İnşallah neden olmasın.

@kizak
Çok teşekkür ederim abi. Beğenmenize sevindim.