Sedona 321 hakkında

özkan can

Üye
Tepki
5
Sedona 321 Kullanan ArkadaŞlar Acaba HİÇ Uzun Mesafe Gİden Varmi?sorun Oluyormu?

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar zaten Sedona 321'in asıl amacı tur yapmak. 311 derseniz onla da uzun turlar yapılabilir ama o nispeten daha çok şehiriçi bisikleti gibi duruyor.
Zaten Sedona'nın kendi sitesinde de belirtilmiş 321'in tur için uygun olduğu. Hatta adamlar Cylocross için bile uygundur çünkü yol bisikleti açılarına sahiptir diye belirtmiş.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

M.öztürk

Üye
Tepki
55
Kesinlikle tur için çok güzel bir bisiklet, alırken birde kullanımınıza uygun bagaj taktırıp heybenizi aldınız mı tamamdır. Geriye uygun rota belirlemek kalıyor :).

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
(link)

(link) abimiz gercekten uzuuuun bir tura 311 ile cıkmıs bulunmakta.. 311 321 kıyaslaması yaparak sanırım cevabı kendiniz de bulabilirsiniz. Ayrıca azim olduktan sonra her bisikletle tura cıkılır =) nice MTBci dostumuz zaman zaman kendini tutamayıp lastiklerin kalınlıgına kadronun geometrisine aldırmadan yollara düşmüştür.

• Beğen
Tepkiler: cembarlasic

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Konu biraz eski fakat sakınca göremedim yazmakta.
Yarın yaklaşık 300KM'lik bir tura çıkıyorum. Bagajımı yükledim, hemen hemen herşey hazır.
Gelince yorumlarımı eklerim tekrar bu başlığa :)

mert ere

Üye
Tepki
2
Yorumlarını bekliyoruz.
Bir de 321'e bagaj takılamıyor diye biliyorum. Hafif yük tartabilen bir alternatif bagaj takılabilir belki.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
321'in arka çatalında,Klasik tur bagajı takma delikleri yok, ancak sele borusuna veya kelepçesine bağlamak için uygun bir aparat eklenerek takılır ve o zaman heybe de kullanırsın(Bisikleti aldığın veya alacağın yerde bir çözüm bulabilirler)..Aksi halde sadece sele borusuna bağlanan düz bir arka bagaj takılabilir ki,bunun hem kapasitesi düşüktür,hem de heybe kullanamazsınız.Fotoraf çantalarına benzer,bu(link) gibi bir çantayı bağlayabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Çıktım, gezdim geldim. Çok güzel çıkılıyor tura, eğer yokuşlar çok dikse 1. vites yetersiz kalıyor fakat. Bagajın montajını, sele borusu kelepçesinin mandalını çıkartarak yaptım. Yerine uzun bir vida alıp o şekilde monte ettim

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Babamda 321 var. Biz kadroya delik açtırttık. Ama kadroya zarar falan vermedi. Bagajıda var. 28 jant oluşu uzun yolda daha çok enerji kaybetmemenize olanak sağlıyor. Gayet güzel bir bisiklet.

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
Neden çıkılmasın ki.. katagorisi zaten şehir ve tur diye geçiyor... sorun çıkar mı onu bilmiyorum ama çıkılır...

• Beğen
Tepkiler: uğur kocaağa
Tepki
0
yaklasık 250 km lik bir tura cıktım inanılmaz atak bi yapısı var cok cabuk hızlanabiliyor ve cok dayanıklı

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
acaba sedona 321 kaç vites ve kaç kg

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
3*8 vites sistemi.
12-13kg arasıydı sanırım.
Fakat çok ağır bir tekerlek seti var üzerinde.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
hızlı cevabınız için teşekkürler.asfaltta performansı nasıl?bi süre sonra değiştiririm jant seti sizce kaç kilodur yaklaşık?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben Shimano R550 yarış jant seti takınca 11.3kg oldu bisiklet. Pedallar, suluk kafesleri, KM saati vs. hepsi beraber. Asfalt performansı olarak, yol bisikleti gibi değil kesinlikle. Fakat MTB'lere göre daha iyi. Ben dolabımın üzerine kaldırdım 321'i. Kışın kamplı turlar olmadığı için sadece yol bisikletimi kullanıyorum. Fakat yazın, kamplı turlar için 321'i kullanacağım. Şehir içi ulaşım ve şehirler arası turlar için oldukça iyi. Fakat performans kaygın varsa, yol bisikleti almalısın.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ben de 321 almayı düşünüyorum. Açıklayıcı bilginiz için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros
Tepki
42
kesinlikle Emin misiniz 12-13 kg olduguna?
Bence 14kg Felandır hatta Daha Fazla
Ben sana Geotech Kırmızı Team Modelini Öneririm ama disk freni tercih et