Hangi bisikleti almalıyım??

Tepki
0
Herkese merabalar,
Ben bir süredir bisiklet almayı düsünüyorum ama ne alıcağıma karar veremedim.
Kullanım amacım sahilde tur atmak, spor yapmak gibi olucak. Bu arada boyum 1.67 kilom 50. Bu arada bütçem de 600- 650 civarı. Şimdiden cok tesekkurler...

Scudo

ULAS UNAL

Üye
Tepki
3
Merhabalar, foruma yeni uye oldum. Sorularim biraz basit kacarsa, simdiden lutfen kusura bakmayin. Biz iki arkadas iki tane bisiklet alacagiz ama bisiklet konusunda yanlis secim yapmaktan korkuyoruz. Bisikleti %70-80 agirlikla sehir icinde kullacagiz ve butcemiz de maksimum 350 tl. Dag bayir gezme ihtimalimiz cok dusuk. Umit evulation marka bir bisiklet gordum ama kararsiz kaldim. Benzer sekilde bu fiyata bianchi bisikletler de var. Forum'da baska bisiklet'lerde tavsiye ediliyor ama hicbiri hakkinda bir fikrim yok. Umit evulation'i begenmemizin sebebi, 300 ytl fiyat ve aluminyum olmasi (herhalde hafif olsa gerek). Dolayisiyla hafif olacagini dusunduk. Eger tavsiye edebileceginiz bisikletler var ise, seviniriz. Ayrica, umit bisiklet hakkinda fikri olan var ise, memnum olurum.

ulas

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
@Ecem Kudeki

Madem sahilde turlamak için alacaksınız, dağ bisikleti değil şehir bisikleti alın bence.

@ULAS UNAL

Bu forumda ümit bisikleti tavsiye edecek pek kimseyi bulabileceğini zannetmiyorum. Ayrıca, iyi bir bisiklet için en az 500 civarı bir miktar ayırmanız lazım. Yok, bütçem bu kadar diyorsanız, size salcano ng650'yi önerebilirim.
(link)
Bahsettiğiniz model hakkında bir fikrim yok.

• Beğen
Tepkiler: ULAS UNAL
Tepki
12
sedona modellerine bak derim umıt marka bisikletlere hiç bulaşmamanı tavsiye ederim fiyatı cazibtir ama sonunda olan sana olur :) çünkü başıma geldi biliyorum

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
ecem hanım whistle miwok serilerini inceleyin,fiyat ve özellik bakımından süperler.

ULAS UNAL

Üye
Tepki
3
@bicycler

Ilginize ve yardiminiza tekrar tesekkur ederim. Salcano'nun Impetus modeli ile NG650 modeli arasinda yaklasik 100 tl 'lik bir fark var. Internetten inceledigim kadariyla sadece jant'larinda ciddi bir fark var. Bu iki bisiklet arasinda onerebileceginiz var mi?. Ben bu gun bir magaza'ya Impetus'dan iki arkadas pesin alacagimizi soyledigimde Impetus icin 400 TL fiyat verdi. Buyuk ihtimal de, NG 650 icin de maksimum 300 TL der (2 tane ve pesin). Fiyat, kalite ve performans acisindan hangisini onerirsiniz.

Simdiden destek veren herkese tesekkurler

Emre Binme

Üye
Tepki
44
Şehirde kullanacaksanız şu bisikleti önerebilirim
(link)
Biraz daha bütçe ayırabilirim, kız bisikleti olduğu belli olsun diyorsanız da trek navigator 1.0 WSD a bakın derim, ben kız arkadaşıma aldım oda sahilde kullanıyor çokta memnunuz.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
whistle veya carraro ları inceleyebilirsiniz. sedonalar da olur hatta salcanolara da bakın derim.

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Bu tam aradığınız bisiklet .. Eşime almayı düşünüyorum , çok şık ve kaliteli bir model ...

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/sedona-311-lady-1.jpg

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
@ULAS UNAL

Madem dağ bayır gezme ihtimaliniz çok düşük, o zaman disk frenli bisiklete de ihtiyacınız yok demektir. Boşverin impetus'u, ng650'ye bakın bence. Eğer bütçemi 500 yaparım derseniz salcano astro'yu öneririm. Ben kullanıyorum, güzel bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: ULAS UNAL

ULAS UNAL

Üye
Tepki
3
@bicycler

Tekrar tesekkur ederim. Ben 1.70 boyunda ve yaklasik 75 kg agirligindayim. Bu bisiklet hakkinda bilginiz var ise, boyum ve agirligim icin uygun mudur?

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
ng650'nin kadrosu 17.5"
(link)
boyunuz için biraz büyük gibi.

ULAS UNAL

Üye
Tepki
3
@bicycler

Sizce cok sikinti yaratir mi? yoksa baska bir bisiklet modeli mi onerirsiniz

ULAS UNAL

Üye
Tepki
3
Ayrica, Forum'dan baktigim kadariyla da impetus'da kadro boyu acisindan bana sikinti yaratabilecek gibi. 500 tl'ye astro almami tavsiye eder misiniz? Ama dedigim gibi, benim bu bisiketi ne kadar siklik ile kullanacagim supheli.

yorum ve onerilerinizi bekliyorum

ulas

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
Ben de ilk bisikletimi yeni aldığım için çok sıkıntı yapar mı bilemiyorum. Ama boya uygun olmayan bisiklet genelde önerilmiyor.
Bu arada Ecem hanımın konusunu da iyice dağıtmış olduk. :D
Ayrı bir başlık açarsanız öneriler gelecektir. Bütçeyi 500 yaparım derseniz astro'yu önerebilirim.