Pek görmediğim bir arka süspansiyon.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Bugün Eminönü'nden geçerken balık tutan birinin bisikleti dikkatimi çekti. Bugüne kadar pek görmediğim bir arka süspansiyonu vardı..........

(link)

(link)

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Aman amann:) Çocukluk yıllarım aklıma geldi...Bizim çocukluğumuz bmx ve pinokyo savaşları ile geçerdi.O dönem çok ender rastlanan ve birazda pahalı olan bir 3. alternatifte bu cross bisikletlerdi:)Üstelik bunlar birde 3 vitesli olurdu.Çok kral bisikletlerdi o zamanlar bizim için:) Marka yada model nedir hatırlamıyorum ama biz cross derdik bunlara.Bu bahsettiğim dönemler 90 lı yılların başları.

Şu zaman ne kadar çabuk geçiyor yawww.Keşke gene çocuk olsam nolurdu sanki:bilmiom: Ne güzel sabahtan akşama kadar hopla zıpla dur

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Şekilli amortisörleri, 3 vitesli arka göbekleri, otomobil vitesi gibi ön demir üzerine yerleştirilmiş vites kolu, bizim o zamanlar "kelebek" dediğimiz ayna kol göbekleri ile yaşayan, yaşlanmış bir efsane :)...
Aynı zamanda kontra arka freni ve kampana ön freni olurdu. Deli gibi de öterdi :D.

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Güzel olan şey; bu adam (çocuğa benzemiyor) balık tutmaya bisikletle gelmiş. Bazıları gibi ... büyütmemiş, eski de olsa, araba kullanmadan emektar bisikletiyle...

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Bir arkadasimin vardi bu bisikletten,benim en cok hosuma giden kismi vites koluydu,o zamanlar amortisor falan pek bilmedigimden dikkatimi bile cekmiyordu demek:D

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
vay beaa bu nasıl bişeymiş abi keşke vites kolunuda çekseydin bea

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yakından çekmemiş ama orda gözüküyor vites kolu

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
evet bizim küçüklüğümüzde gıpta ederdim.bende düz bmx 1000 vardı.bunlar manyaktı yaaa.fren kooları ve frenleri klasik bmx frenleri .lastikleri sarı genelde olurdu.önünde numaraları da vardı.2 avuş genişliği kadar levhanın üstünde 55 falan yazardı.3 vitesliydi ve üst borunun üstünde 7 cm kadar genişliğinde sele borusunun altından gidon boğazının altına kadar bir mdf vardı rengide truncu yada sarı olurdu.ve bu mdf nin üstünde vites kolu vardı hiç unutmam 3 vitesliydi.aynı otomatik vitesli arabaların vites kolu gibi vites kolunun şekli böyleydi. ön ve arkada cross çamurlukları vardı.arka amortisörleri de aynı bu resimdeki gibiydi. çok tatlıydı.işte böle bir makinaydı.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
gördüm abi vites kolunu :):) hoşmuş ya gerçekten güzel bi alet buna bi boya atmak lazım varya manyak olur üzerinede bisiklet forum yapıştırması yapacagız :D:D

• Beğen
Tepkiler: volkan özdemir

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bu tür bisikletler bir klasik ben bunlardan baya gördüm pinokyoydu sanarım yanlış hatırlamıyorsam benim bir tanıdığımda bu biskletlerden üç tane var ve vites kolları muhteşem günümüzde pek bulunmuyor o vites kolları

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Benim bildigim kadariyla pinokyo ayri bir bisiklet,tabi o da ayri bir efsane ama o bunun kadar hircin gorunumlu degil:D

by-berker

Üye
Tepki
11
bu çok eski bi sistem bu bisikletin orjinali bozulmuş normalde motosikleti andırıyo ama gerçekten güzel bisiklet bizim burda var bi tane babasının bisikletini çocuk kullanıyo babası kportacı olduğundan her yıl yeni boya filan atılıyo ama bisiklte hala sifir gibi...

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Ben çocukkene bizim mahallede bir elemanda vardı bu bisikletden.Markası bişey cross du ama tam hatırlayamadım bende.Çok hantaldı benim American Eagle BMX'ime göre.Yayları fln da bi şe yaramazdı çökmezdi bile.Kapışmalarımızda hep geçerdim o elemanı :) puhaaa O günlerim aklıma geldi şimdi.

Tepki
21
Onlar gibi olan Polo'lar vardi, ben hatirliyorum. Sanirim bu bisiklet de bir Polo. Ancak selesi degismis gibi gozukuyor, zira orjinal selelerinin arkalığı da vardi koltuk gibi..

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@tolga_durudogan

Bu bisiklet polo değil. Çocukken benimde polom vardı, pola ların arka amortisörü yoktu. Bazı arkadaşlar önde amortisör olduğunu söyleselerde, benim kullandığımda görüntü olarak yay bulunuyordu ama esneme fonksiyonu yoktu.

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Arkadaşlar, bmx sporu Abd de motorkros çıktığında garibanlar için bu spora alternatif olmuştur.O yüzden de çok benziyor mx a.Bu tarz bisikletler de eski model süperkros(bmx yarışı) bisikletleri olabilir, akrobasi bmx i olmadığı besbelli.

Tepki
1
bisikletin markası MOTOCROSS zamanın cross bisikleti.cok ender ve cok az sayıda olan bir bisiklet.bi değişik modeli de bende ŞUAN yapım AŞAMASINDA ..:D