25 Ekim 2009 Ebis 1. Cumhuriyet Bayramı Edirne Yarışı

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Ve bir süredir açılan başlıklarlar, broşürlerle ve pankartlarla duyurulan, forumda da sırasını başka başlıklara devretmeye fırsat bulamayan EBİS'in düzenlediği 1. Cumhuriye Bayramı Edirne Yarışı düzenlendi. Yarışta parkur güvenliği açısından Edirne Emniyet Müdürlüğü'nden görevli Polis arkadaşlarımız, Parkurun devamındaki Askeriye Kontrollü Bölgesinde Tugay Komutanımız ve Jandarma dostlarımız, Sağlık ve Müdahale Ekibi olarak 112'den görevli sağlıkçı arkadaşlarımız bisikletseverlere binlerce teşekkürlerle ödenemeyecek yardımlarda bulundular.. Onun haricinde yarışmacı grubun ön ve arkasında dernekten yetkililer ve mobil teknik servis + süpürge görevi ile çift kabin kamyonetimiz hazırdaydı. Yarış öncesi Belediye Önü bomboştu. Toplanmaya başlandıkça yüzler gülmeye başladı, günlerdir beklenen o anları karelerle ölümsüzlestirmeye çalışıyordu herkes ve işte yüzleri gülümseten bölümden bazı kareler ve EBİS Yönetim Kurulunun Açılış Konuşması ve Devamında Parkur Detay Anlatımı. Sonrasında ise, fotoğrafları bende olmadığı için henüz paylaşamadığım anlar; yarışmacılar start noktasında, birkaç fotoğraf çekilene kadar trafik kontrol altına alınmış yollar tamamen kapatılmıştı.. Yarış esnasında çekilen fotoğraflar yakın zamanda paylaşılacaktır o yüzden bu kısmı ben es geçiyorum. Yaklaşık 25 dakika sonra yarışmacılar gelmeye başladı.. 13 yarışmacının 12si yarışmayı başarıyla bitirdi, bir arkadaşımız ufak bir problem sebebiyle arka takipteki teknik ekip kamyoneti ile geldi.. İşte bitiş esnasında çektiğim video. Sırt Numaraları Listesi ve Hemen Yanında Sırt Numaralı Esaslı Bitiş Sıralaması. Yani Liste Şöyle... (Dakikalar kendi cektigim video esaslı olarak ortalama değerlerle verilmistir, dernek verileri degildir.. Yani sorumlulugu benim hatalıysa uyarın düzeltirim)

01. 00dk Utku Zorlutuna
02. 0+dk Ercan Kutlucan
03. 1+dk Uğur Bayazıt
04. 2+dk İsmail Oğuz Vardarlı
05. 3+dk Harun Bos
06. 5+dk Emre Kaynak
07. 5+dk Hakan Bahrilli
08. 6+dk Umut Yılmaz
09. 6+dk Emre Nallar
10. 7+dk Gökhan Erdoğan
11. 7+dk Umut Al
12. 8+dk Ali Alper Uyar
13. DNF Kadir Saatçioğlu

Simdi de yorumsuz olarak; sıralama sonrası Ödül Töreni ve Katılım Belgesi Dağıtımı. Daha sonra toplu halde Edirne Kent Ormanı'na daha yaygın bilinen adıyla Söğütlük'e (Karaağaç Yolu) doğru yollandık.. Biraz çay bolca sohbet molası için. Giderken Geçilen Meriç Köprüsü üzerinden Videolar; (googlevideo, 1dk altı). Vardığımızda Oradaki İşletmecilerin Beklediğinden biraz daha Kalabalıktık tabi; bir süre beklemek durumunda kaldık, o anı hemen sohbete başlayarak degerlendirdik, o an yanımıza gelemeyen diğer EBİS üyelerine son durum raporları telefonlar ile iletildi. Artık Masamız Hazır; Sağ Baştan Say! Masadaki herkes kendini tanıtıp yorumunu aktarıyor. Dahası mı? Tanıştık kaynaştık, muhabbete yumulduk.. Devamında işi olanlar, yolu olanlar ayrıldı.. Tunahan Alper Ben Pazarkule'ye (Yunanistan Gümrüğüne) bir uğrayıp öyle dağılalım dedik.. Tam sınırdayken yağmura yakalandık.. O bastırdıkca biz bastırdık =) Eve geldigimde kaprimin üzerinden pedli tayt pedini tüm hatlarıyla görebiliyordum sünger gibi emmis mübarek ve güzel bir günü daha geride bıraktık.. Uzun bir aradan sonra pedallamanın, hem de yeni edinilmis bisiklet dostları ile pedallamanın verdigi mutluluk ile dalacagım uykulara birazdan... Tanıştığım icin cok memnun oldum her birinizle. Umarım benzer durumlar tüm illerimiz tum beldelerimizde tüm hızıyla devam eder. Saygılar. Kendi makinalarıyla çekim yapan arkadaşlar da paylaşırsa güzel olacaktır. Bazı cok benzer fotoğraflar buraya konmamıştır.. Hani hangisinde daha iyi cıktıysanız onu da indirebilirsiniz. Pedalınıza kuvvet dostlar...

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
(link) bağlantısında EBİS kamerasından olanları da görebilirsiniz.. O bağlantıda da buraya bakmak lazım diyorum çaktırmayın =) YARIŞ ESNASI verdigim baglantıda daha ayrıntılı. Alper'cim cesaretin yeter. Dün sabah düzenlenen bu yarış dün öğlen saatlerinde Edirne'nin yerel internet gazetesi'nde de yer almıştır.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tebrikler ve teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: ali alper uyar

arda armut

Üye
Tepki
4
Edirne bisiklet kulübü derneğinin pazar günkü yarışına katılan tüm arkadaşlara EBİS ailesi nin bir üyesi olarak çok teşekür ediyorum. Katılan herkezin ayağınza sağlık bundan sonraki faliyetlerimizde görüşmek dileği ile

EDİRNE BİSİKLET KULÜBÜ DERNEĞİ
TEKNİK EKİPMAN VE LOJİSTİK SORUMLUSU
Arda ARMUT

Eray fotoğraflar çok güzel eline sağlık çok teşekkürler