Caddebostan sahilde köpek ısırması

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
selam arkadaşlar.
tarih :20 ekim 2009
saat: sabah 07:15
yer caddebostan s virajı civarı.

arkadaşlar bilirsiniz bu civar da bulunan bir grup köpek var ve genel de de bisikletçilerin peşinden koşuyorlar ama bişey yapmıyorlar.hani sanki işin eğlencesindeymiş gibilerdi. taki düne kadar.
olay abartılacak bişey değil ancak böyle bir durum la karşılaşılınca (ki kimsenin başına gelmesin, hem canınız acıyor ve hem de enfeksiyon kapabileceğiniz bir olay)
or da bulunan sarılı beyazlı bir köpek var.genel de hep peşimden koşar havlar hırlar ben durunca vazgeçerdi. yani köpeği tanıyorum yarın sabah oraya gitsem yine orda olacağını biliyorum:)))
ben sabah işe gitmeden önce biraz tur atayım dedim sahil yoluna çıktım caddebostan bostancı arası iki tur attım ve bu turlar da (gidiş geliş) köpeğin yanın dan dört kere geçmiş oldum. aslında ilk geçişim de bisiklet yoluna yatmış hayvancağız laftan anlamaz ama dedim ulan hayvan sen var ya sen koşmadın bu sefer peşime diye laf attım bu lafa alındı heralde üçüncü turum da yanından geçerken koştu ve hooop şöyle bir hafif ısısrdı.
olay bundan ibaret. asıl anlatmak isteyeceğim böyle bir olay da yapılması gerekenler.

öncelikle olayın olduğu yere göre istanbul da kuduz aşısı yapılan iki yer var biri haydarpaşa numune intaniye servisi. acile gidip kaydınızı yaptırıyorsunuz ordan elinize bir kağıt verip intaniyeye gidiyor orda muayene(yani doktor nereni ısırdı aç bakayım hıııımmmmmmm sonra elinizdeki kağıda bişeyler karalıyor muayene bu aslında) ve ilk aşınızı oluyorsunuz
diğeri ise şişli etfal başka yer de bu aşı yapılmıyormuş.
hastane öncesi ise yarayı sabunlu suyla yıkamanız gerekiyor. ayrıca kuduz aşısına ek olarak tetanoz aşısı da oluyorsunuz. ancak tetanoz aşısı olunca 3 gün aşı olunan bölgeye su değdirmemeniz gerekiyor.(doktor üç gün yıkanmıcaksın dedi de bana)
sonuç 18 kasıma kadar kuduz aşısı olucam 4 gün arayla
ayrıca köpeği takip edicem 10 gün için de öldü mü ölmedimi diye. köpek küpeli idi ama tedbiri elden bırakmamak lazım:))))))
ama yine de o köpekler orda kalsın. bundan sonra inip bisikletten köpeği sevip okşayayım biraz da rüşvet vereyim diyorum ama daha beter başıma çıkmasın:)))))
sağlıcakla kalın
bol pedallı kazasız günler...

Scudo

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Geçmiş olsun. Rüşveti ihmal ederseniz bu seferde onun için ısırabilir :D

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Geçmiş olsun. Sabahın köründe hayvanları rahatsız etmemek gerekiyormuş demekki :)

ANT OZAMAN

Üye
Tepki
54
büyük geçmiş olsun.umarım sağlık açısından herhangi bir sorun çıkmaz.bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun kardeşim...

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun ama ben bisiklet üzerinde iken köpeklerin çok sevimli olduklarını düşünmüyorum ve onların sahil yolunda kafalrına göre bisikletli peşinde koşturmalarına sinir olmaktayım ben ısırılmadım ama nerdeyse onların yüzünden araba altına girecektim eğer saldırganlarsa orada bulundurulmamaları lazım ama ne yapılabilir bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: emre azer

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Geçmiş olsun:eek:
Söz konusu kuçular benimle de ilgileniyorlar zaman zaman. Özellikle pazar sabahı bostancı iskeleye tur buluşmasına gitmek üzereyken genelde suadiye civarında oluyorlar. Bir keresinde takıldılar peşime ben de durmayım devam edeyim dedim sanki bayrak yarışı yaparcasına sırayla kovaladılar beni. Sabah sabah henüz ısınmadan can havliyle mtb ile 38 km/h hızla anca kurtulabildim.
Bir de bu ısırık olayından sorumlu olan kuçu tek başına beni kovalamıştı bisiklet yolunda bir gece vakti:eek: Yine ben 38-40 artık kaç basabildiysem bastım zar zor bıraktı peşimi:D
Artık havlamayı duyar duymaz durup kaskımı çıkarıyorum(çünkü bisiklet kaskına karşı bir sempatileri veya antipatileri var gibime geldi). Bir süre sabit kaldığımı görünce takip etmeyi bırakıyorlar en azından şimdilik:eek:

Yener ER

Forum Bağımlısı
Tepki
805
Bisiklet
Specialized
Gecmis olsun.

Bundan yaklasik 2 ay once de beni Atasehir'de bir kopek isirmisti. Dedigin gibi kuduz asisini Istanbul'da Haydarpasa Numune ve Sisli Etfal Hastaneleri yapiyormus.

Soz zamanlarda sahipsiz sokak kopeklerin cok arttigini dusunuyorum. Bu kopeklerin kulaklarinda etiket varsa korkacak birsey yok diyorlar ancak asilarinin cok dikkatli takip edildiklerini sanmiyorum.

Bu nedenle kendinize dikkat edin, ne sirin seyler bunlar, beni isirmaz demeyin....

Bol pedalli gunler.....

emre azer

Üye
Tepki
41
Geçmiş olsun İnşallah bir daha başına gelmez. Diğer bisiklet severler gibi bende sinir oluyorum bu köpek kardeşlere(Alp kardeşime katılıyorum:)) Geçen kış Fener dalyan sahil yolu çıkıştan büyük kulübü geçene kadar tam sekiz tane kuçu:) fecccci kapıştık.. sahil yoluda bomboş ve karanlıktı genelde peşimden gelen köpek olursa aniden dururum ama bir an sıyırırım diye düşünüp 40'lara yakın bi tempoya çıktım baktım sahil yolunun bütün köpekleri peşimde ancak yakalandım ama ısırılmadım durdum ve durduğum gibi dağıldılar.Hayvansal içgüdü olarak sahil yolu boşalmaya başladıkça daha da sahipleniyorlar bölgelerini herhalde.Beni daha çok korkutan Sık binmediğim yerlerdeki tanımadığım ve aniden beliren köpekler.Mesala Çınarcık Teşvikiye dağ yolu çıkışında da ecel terleri dökmüştüm
ve yine tek başıma idim.Çıkış bir anda Yüksek hızlı inişe dönmüştü hemde asfalt lastiklerimle:(
Sağlık=Pedalla kalın.
Emre.

• Beğen
Tepkiler: Alp Aslan

u.d.d.

Üye
Tepki
7
tetanoz aşını eğer düzenli olarak tura çıkıyorsan yaptırmanın faydası var, ben ikinci dozumu eylülün sonlarında oldum üçüncü doz martta üç doz bile çok uzun süre(2 sene sanırım) koruma sağlıyor. Tetanoz toprakta metalde de bulunabilen bir mikrop.
Öte yandan pek insancıl bir çözüm olmamakla birlikte köpeği veya kafasını götürebilirseniz de sizi ısıran hayvanın kuduz olup olmadığını söyleyebilmeliler size.

Ben de kovalandım ancak hiçbir zaman niplenmedim. (bu nip terimi hayvan güden köpeklerin köpeğin otoritesini tanımadıkları zaman başvurulması gereken bir yöntemdir. Köpek gidip koyunun kaba etinden azıcık ısırır ki koyunlar yola gelsin.) Açıkçası en son karşılaşmamızda biraz tedirgin oldum çünkü agresiflerdi. Köpeğin agresif mi olduğunu anlayabilmek gerek.

son olarak geçmiş olsun

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
geçmiş olsun, tam dediğin yerde ordaki psikopat sürü tarafından çok kovalandım(bi de aşağıdaki çay bahçesi gibi yerin içine pusu kuruyolar, tam geçerken kovalamaya başlıyolar) . demek ısırıyolarmış, geçmiş olsun :D
özel hastaneler de kuduz aşısı yapmıyor mu ?

Tepki
0
Merhabalar, oncelikle size buyuk gecmis olsun, suadiyedeki beyaz ustunde buyuk sari benekler bulunan kopek benide 2-3 Sabah ust uste kovalayinca acikca benide fiili olarak korkuttu. Hatta sabahlari erken saatte kopeklerin daha aggresif oldugunu dusunerek orada bulunan marina ya gelmeden tamamlamaya basladim ama yinede bunu bir kopekten korkma ugruna Yari yoldan donmek agirima gidiyordu Fakat bu isirma olayini duyunca dahada tedirgin oldum cunki o kopek daha bu aksam 19 civari yine beni kovalamisti. Sanirim o kopek oradaki marinanin baktigi bir kopek olsa gerek. Mutlaka bir seyler yapmamiz gerekli diye dusunuyorum. Az ilerideki kadikoy belediyesi nin bufesi ile konustum ama pekde yardimci olmadilar. Ne girisimde bulunabiliriz? Fikri olan varmi acaba?

inferno8719

Aktif Üye
Tepki
105
çok geçmiş olsun ısırılan arkadaşa...

ben de senelerdir biniyorum caddebostan bostancı arası.. sanırım şurda ya 2 yada geçen seneden beri var bu kopekler.. bisiklet yolları yapıldıktan sonra..
o s virajındaki beyaz kopek sarı beneklı olan caddebostanda bısıklete bınıpte kovalamadıgı pisletçi yoktur heralde :) bide buna ek olarak gene o suadıe otelın tam karşısında teknelerın orda bi kopek war gene beyaz renkte buna benzer bi kopek oda başladı artık koşmaya :) hayır koşuolar edıolar sorun deıl ama kazaya sebebıyet werıolar 2gun once caddebostan da gene işte kalabalıktıda bide bisiklet yolundan yuruyen insna wardı bide o kopek wardı tabi köpek oturmuş bankın yanında gorunmuordu :) hav die çıktı onamı bakım yolamı bakım derken o pislet yolundan yuruyen yayaya giriodum resmen son anda kurtuldu..

bide yanı ısırabılırlerde işte bıktım bende artık.. bu akşamda bındım o suadıe ordakı kovaladı.. dedim bu sefer artık bittiniz siz :D demin mail attım zabıtaya bi çare bulun bo kopeklere die tarif ettim mekanı ve kopeklerı.. artık ya yaparlar bişe yada ılgılenmezlerse alcam zehri dayıcam bunlara o olcak başka çare yok ısırılmayamı beklıyelım yanı..

(link)

maili attıım zabıta lınkıde bu buyursun ısteyen..

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
@inferno8719

Arkadaşımızın verdiği linkdeki formu doldurarak belki birşeyler yapılmasını sağlayabiliriz bence herkes kendi ağzından bu şikayetimizi dile getirsin,
İyi günler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
köpekler çok hızlı rahatlıkla yetişebilir. köpek ya da köpekleri görünce en iyisi bisikletten inmek. Köpeği delirten dönen tekerlek. Köpek ya da köpek sürüsü ile aranıza bisikleti alıp köpekler yokmuşcasına davranarak bölgelerini terketmek en doğrusu gibi. Köpekleri kızdıran bir diğer unsurda gözlerinin içine bakılması meydan okumak olarak algılıyorlar. Herhangi bir avlanma güdüsü olan bir hayvanla karşılalınca yapılacak en kötü şey kaçmak. Çünkü yenilgiyi kabul etmek anlamına geliyor. Soğukkanlı kendine güvenli bir şekilde bölgeyi terketmek en iyisi. aniden kovalamaya başlarsada durmak ve korunmak için hayvanla aramıza bisikleti koymak en iyi sonucu verir.

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Ancak antremanın ortasında inip yürümek kadarda can sıkıcı birşey yok bu kadar zamanda niye alışamadı şu köpek arkadaşlar bisikletlerimize anlamadım gitti.

tanerhosgor

Aktif Üye
Tepki
613
Bisiklet
Scott
ben ya tempolu giderken ya da yokuş çıkarken kovalandım, yani hızlıyken de yavaşken de kovalandım ama inişlerde vs hızlı yada yavaş pedal çevirmiyorken kovalandığım hiç olmadı.
ya hızlı ve/veya derin nefes alıp verdiğim için korktuğumu sanıyorlar diyorum yada dişli gurubunun sesi yada titreşimi bunları tahrik ediyor olabilir.