25 Ekim Ebis Bisiklet Yarışı

Scudo

çağda ş

Aktif Üye
Tepki
110
/İyi bir bisiklet/ açıklayıcı olmamış. Daha doğrusu sınırlayıcı olmuş. Kişinin yarışması için çalışan bir bisiklet yerine, çok para verip çalışan bir bisiklete ihtiyacı olması olumlu bir durum değil. Pek de açıklayıcı değil. Kime göre iyi bisiklet; sahibi birçok şeyden arttırdığı ya da emek vererek bindiği bisikleti kim neye göre kötüleyip, yüceltecek. Donanımlarsa o zaman azami donanım listesi yazılır, sağlayan katılır, sağlayamayan seyirci olur.

Bunu organizasyonu kötülemek için yazmıyorum, biri böyle geldiğinde neden yarışa alamayacaklarını açıklayabilmeliler.

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
@çağda ş

Bunu rehberlerden sadi abiye telefon edip sordum oda bana dediki "iyi bir bisiklet" ten kastı yolda bırakmayacak( örneğin vitesleri iyi çalışan gibisinden..) bir bisiklet olduğunu söyledi ve sonuçta bu yarışın aşırı profesyonel bir yarış olmayacağını isteyen yarış bisikletiyle isteyen de mtb siyle katılabileceğini söyledi.

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
Ali Alper
Kulübünüz henüz çok yeni...Dün 1 bugün 2...
Hemen yarış mı düzenliyorsunuz :D
yine de hayırlısı olsun..

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

hellawaits

Üye
Tepki
9
Bu yarış asfaltta mı koşulacak? Eğer asfaltsa mtb yada yol bisikleti karışık mı olacak?

• Beğen

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
Alperciğim şuan tartışmak istemiyorum ;)
Sadi Abi'den başka tecrübesi olan 1 kişi söyle kellemi koparayım !

• Beğen

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
bir eDirne'li olarak yolu tam bilmeyenlere ya da çevre illerde olup dusunenlere ufak bir not; yolda özellikle kirishane seddesi-bosnaköy-meriç köprüsü kısmı yol bisikletlerine cok uygun olmayabilir. Kirishane seddesinin kamyon - traktör ve benzeri ağır araçların kullanması sebebiyle cukur ya da asfaltta bozukluklar görülmekte, bosnaköy-köprü arasını uzundur kullanmadım ama orada da benzer bir durum söz konusuydu, asfaltı sıcak asfalttı yanlıs hatırlamıyorsam ve "titrek" bir yoldu =)

ben ebis deki organizasyonla ilgilenen arkadaslara da ufak bir not ilistirmek istiyorum; eDirne'de bisiklet kullanımı yaygın olmasına karsın profosyonel anlamda bisikletle ilgilenen (hatta bisikletle profosyonel anlamda ilgilenildigini bilen) vatandasımız cok fazla degil.. benim gözlemim tabi bu.. daha önceki organizasyon deneyimlerime ve eDirne'de gözlemlerime dayanarak sunu diyebilirim ki, 25km'lik bir parkurun yarış seklinde sunulması halkımıza biraz korkutucu gelebilir. Tabi biraz da organizasyonu zorlayabilir.. Bu parkurda en az iki cesit grup olacaktır. ~30km ortalama hızla 1 saatin altında bitirebilecek bir grup olabilecegi gibi daha bosnaköy tarafındaki askeriye köprüsüne ulasmadan pilini bitiren arkadaslarımız da olacaktır.. EBİS icin İlk yarıs organizasyonu oldugunu dusundugumuzde bitisi daha toplu olabilecek kısa bir parkur daha güzel olabilirdi.. Eğer hala düzenleme imkanı varsa ya da kücük pedallar icin ekleme yapılabilirse kücük bir parkur olusturulması daha hos olacaktır..

hellawaits

Üye
Tepki
9
Benim merak ettiğim husus yol durumuydu teşekkür ederim Adalı. Ben yol bisikletçisiyim ve İstanbuldan katılmayı düşünüyorum, maksat hem yarış hem de seyahat... Yol konusunda daha da aydınlatıcı bilgi istiyorum yetkililerden.

• Beğen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
@GiciK eRay ADALI

Evet tam bosnaköy yoluna girerken bozuk bir satır var ama uzun değil ve genel olarak yol durumu eyi.Zaten bu güzergah üzerinde genelde gezi yapılıyor.18 eylül motorsuz taşıtlar gününde yol bisikletiyle katılan birçok arkadaş olmuştu bu yolda yapılan geziye ve yol bisikleti için kötü bir yol değil bana sorarsanız:) bir tek köpek çıkıyor onun da önlemi alınacaktır.yalnız katılmak isteyenler rehberlere ismini yazdırsın lütfen.Aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz:)
sağlıcakla kalın

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
Arkadaşlar

YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI:
1) 1 Adet nüfus cüzdan sureti,
2) Lisanslı olanlardan lisans fotokopisi. Lisanslı olmayanlardan sağlık ocağından alınabilecek sağlık raporu,
3) Bakımlı bir bisiklet,
4) Kask,
5) Gözlük,
6) Tayt.(taytı olamayanlar eşofmanla katılabilir)

NOT: Yarışmaya başvuru süresi 24 EKİM 2009 Cumartesi günü saat 18:00 'a kadardır.
Sağlıcakla Kalın!

ayhan248

Forum Bağımlısı
Tepki
1.402
bir terslik olmaz ise eğer avrupa yakası pedal grubu ist. bir grub yarışçılar ile gelecektir. yarış etkinliğinize destek amacıyla,:D

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
@ayhan248

sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyacağız ve inşallah birbirimize bu tür organizasyonla destek olarak daha iyilerini gerçekleştirmeye gayret edeceğiz!:)

• Beğen
Tepkiler: ayhan248

ayhan248

Forum Bağımlısı
Tepki
1.402
alpercim bizim 17 yaş ve üzeri bisikletçilerimiz var 17-18 olan sporcularımız yarışlara katılamazmı acaba.

• Beğen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
@ayhan248

kesinlikle 18 yaş sınırı var yarışa katılabilmek için.Ama o gün gelirlerse onları burada karşılamaktan mutluluk duyarız:)

• Beğen

ayhan248

Forum Bağımlısı
Tepki
1.402
alpercim anladığıma göre 18 yaş altı olmayacak ve 30 yaş üzeri olmayacak
ama bu kısıtlı bir yarış olmuyormu, 30-34-35-39-40-44-46 yaş olan sporculara biraz aksızlık oluyor.

• Beğen
Tepki
22
katılmak ısterdım ama eskısehır edırne arası cok uzak ve benım ıcın malıyetlı olacak keske bızım sponsor kabul etsede gelsek:D pekı bu yarısta bayanlar kategorısı olacakmı eger ogle olursa katılabılırız

• Beğen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
@ayhan248

30 yaşında ise katılabiliyor..
Bu sene bunu ilk kez düzenlediğimiz için bu şekilde bir sınırlama getirildi.Seneye yaş gruplarına göre yarış düzenleyeceğiz o yüzden böyle bir kısıtlama geldi.Umarım bunu anlayışla karşılarsınız!
Yarışa Katılmasanız dahi sizi misafir etmekten mutluluk duyarız yarıştan sonra bir gezi de yapabiliriz gelirseniz
sağlıcakla kalın!:)

• Beğen
Tepkiler: ayhan248