New york city'in külüstür bisikletleri

guneyc

Üye
Tepki
217
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaslar. Bu yaz bisiklete sevgim iyice artti ve artik yasadigim yer olan new york city'de ulasim araci olarak kullaniyorum. Sehrin benim yasadigim bolumunde genellikle butun caddelerde bisiklet seridi var ve oldukca guvenli/kullanisli oldugunu soyleyebilirim. Yakin zamanda hibrid bir bisiklete de terfi etmeyi planliyorum. Fotografla da ilgili oldugumdan son birkac gundur bisikletleri fotograflamaya ve guney.org adresinde bloglamaya basladim. New york'ta herseyde oldugu gibi bisikletler de genelde cok eski. Iste karsinizda fotograflardan bir bolumu. Öncelikle bizim mahalledeki (west village) bisikletci dukkaninin pazar sabahi saat 9'da henuz acilmamisken cektigim bir fotografi ve bisikletler. buralara yolu dusen yada yasayan arkadaslar olursa tanismak da isterim. herkese selamlar. guney.

Scudo

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Güzel fotoğraflar, ilk fotodaki dükkan çok hoş duruyor, şahsen bisikletçi açsaydım tasarımını taklit ederdim :) .

• Beğen
Tepkiler: guneyc

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Selam Guney,

Guzel fotograflar. Tatil icin cok cok guzel sehir NY ama orada yasamak benim icin cok zor, hep takdir etmisimdir o sehirde kaos icinde yasamayi basaranlari. Texastan selamlar.

• Beğen

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Güney kardeş paylaşımın için teşekkürler. Antalyadan selamlar fotoğrafların devamınıda bekliyoruz.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tahminimce hırsızlık olaylarından çekinildiğinden böylesi bisikletler oralarda sıklıkla kullanılıyor. Sağolasın Güney, bolca fotoğraf bekliyoruz artık oralardan.

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Algida secicilik diye bir sey oldugu ve ben New York City'deyken bisiklete binmeyi bilmedigim icin hic dikkatimi cekmemisti. Hep San Francisco'da Golden Gate'i bisikletle gecmedigim icimde ukte kaldi der dururdum ama bu fotograflardan sonra icimde bir ukte daha olacak:) Gerci SF'deki bisikletler algida secicilige ragmen dikkatimi cekmis acaba o taraflarda bisiklet daha mi yaygin?
bu arada New York City'ye hersey oldugu gibi bisiklet de yakisiyor:D bu guzel kareler icin tesekkurler.

guneyc

Üye
Tepki
217
Bisiklet
Trek
@Ozzgurr

merhaba ozgur,

new york bazen yeter! noktasina getirse de birakilacak gibi degil. simdi bisiklet imkanlarini da iyice genislettiler, sehir giderek guzellesiyor.

tabi kis kapida ona yapacak bisey yok :)

@aydin

cok dogru tespit. benim de 25 yasinda bir schwinn bisikletim var. craigslist'ten 40 dolara aldim :) gunluk islerde kullanmak icin kapinin onunde direge bagli bekliyor surekli.

iyi bir bisikleti disarda biraksam uyku uyuyamam heralde.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
güzel resimler,amerikaya gitmeyi çok istiyorum ama yaşım küçük daha.hemde çok pahalı uçak parası,vize,pasaport derken bir scoot carbon parası oluyor.

guneyc

Üye
Tepki
217
Bisiklet
Trek
@Nuran Atakan

Nuran Atakan ve Ankara'ya merhaba,

san francisco ve genel olarak bati yakasi bisiklet icin hem cok elverisli hem de cok ileride doguya gore. hava sartlari en buyuk faktor.

snew york'ta ise son 3 yilda bloomberg'in buyuk ataklari sayesinde bisiklet kullanimi ciddi artti. artik hemen her caddede bisiklet seritleri var ve kanunlarla da bisikletcileri iyi koruyorlar. yol hakki yayadan bile oncelikli bisiklette diyebilirim.

new york'a yakismasi konusu ise kesinlikle dogru. bu konuda fotograf calismaya ve bisikletcilerle kisa roportajlar yapmaya calisacagim.

insallah gelecek sefere bisiklet hayalinizi gerceklestirirsiniz buralarda da. eskisine gore cok daha iyi imkanlar:)

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Fotoğraflar çok güzel olmuş elinize sağlık. Bisikletler oldukça eski çünkü hırzılık çok fazla hatta öyle ki orta seviye bir bisikleti bile en iyi kilitlediğinizi düşünseniz bile yine çalıyorlar ya da çalamazlarsa selesini alıp götürüyolar. hatta resimlere bakarsanız da bunu farkedersiniz. Selesi çalınmış bisikleti de sahibi gelip almıyor; olduğu gibi bırakıyor. Birisi gelip çalana kadar o bisikletler oracıkta duruyor:D ama bisiklet kültürü var adamlarda. bir şekilde kötü yönlerini telafi ediyorlar:D

• Beğen
Tepkiler: Nuran Atakan

guneyc

Üye
Tepki
217
Bisiklet
Trek
hirsizlik kounsunda tum soylenenler dogru. zaten cogu insan sele ve on tekerlegini de yanina aliyor sokakta birakacaksa iyi bir bisikleti. belli ki agizlari yanmis bir kere.

insan burada gostermeye utaniyor ama bu kadar fotoğrafın ardından işte karşınızda benim külüstür :) umarim forum uyeligim iptal edilmez bu goruntunun ardindan.

bu da sokagimizin girisi ve bisiklet seridimiz

selam arkadaşlar,

havaların soğumasından olsa gerek bisiklet forumu yavaşlamış gibi bir hisse kapıldım. Kendim de birkaç aydır buraya uğramadığımdan böyle düşünmüş olabilirim.

Sizlerle yeni bir fotoğrafımı daha paylaşmak istedim, içinde bisiklet olan bir modelli fotoğraf, buyrunuz.

selamlar

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Fotoğraflar özellikle sonuncusu gayet güzel olmuş. Devamını bekliyoruz :)

• Beğen

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hocam selamlar,

Resimler çok güzel . Ben de sizin gibi New York tayım ve yakında New York City ye geleceğim(Şu an Binghamton'dayım). Gelmişken oradaki bisiklet dükkanlarını da gezmek istiyorum. Sizce hangilerine gitmeliyim, büyük ve ürün çeşitliliği olan dükkanlar var mı varsa neredeler?

• Beğen

guneyc

Üye
Tepki
217
Bisiklet
Trek
tesekkurler erkan, ben de 1 yila yakin binghamtonda yasadim, vestal'da rano blvd'daydim tam olarak :)

nyc'ye geleceginde bana guneyc (at) gmail.com dan mail atarsan firsat olursa beraber gidelim bisikletcilere, olmazsa da sana onerebilecegim tek adres var: bicycle habitat. hem cok zengin cesit hem de bilgili calisanlara sahipler. adres icin:

(link)

bunun disinda metro bicycles da buyuk bi zincir olmasi sebebiyle tercih edilebilir.

selamlar

@-erkan-

• Beğen
Tepkiler: -erkan-

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Çok teşekkür ederim. Bende vestal parkway deyim yani kampüsteyim aslında :) Ben yakın zamanda gelmeyi planlıyorum ve size gelmeden önce mesaj atarım. Tekrardan sağolun