Çok mu su içiyorum ?

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
:eek: Günde abartmadan açıklamam gerekirse 10 litre su içiyorum normali bu :eek: Sanki bana biraz fazla su tüketiyormuşum gibi geliyor...Neden olduğunu bilmiyorum ama susazıyorum durduk yere :) Bunun sebebi sizce ne olabilir ? Ayrıca uzun boylu ve kilolu birisiyim biraz :eek: Bu sebeb olabilir mi ?

Şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekküler...

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: çirkin
Scudo

kolbe

Daimi Üye
Tepki
122
günde 10 litre mi:eek: :eek: valla bence normal değil konu ile bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
fazla su içmenin yararlı oldugunu bılıyorum ama bu kadarı bence fazla kilolu oldugun için suda yakılan yağların eritilmesi için vücüt suya ihtiyac duyar belkı onun için susuyor olabılırsın ama yınede doktora git (Bin bilsende,bir bilene danış) :)

• Beğen

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
ben de inanılmaz su içerim ama cidden çok fazla su..Ama bunu bisiklet sürdğünüz sırada mı?Yoksa normal günlük yaşantınızda mı?
Normal yaşantı da hiçde normal değil böbreklerl ilgili bir sorun olabilir.Bence tabii.Umarım bir sorun yoktur.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Öncelikle bir maşallah diyelim,değirmen gibisin galiba. :) 10 litre çok fazla normal birgün için.Günde kaç bardak içiyorsun bir de öyle söyle?

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
İlk mesajdada belirttim normali bu :( Bisiklet sürdüğümde,koşmaya çıkdığımda veya o gün herhangi bir spor yaptıysam 15 ila 20 litre arası su içiyorum :( Sanırım bir sorun var !

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
@Önder Tarım

Şimdi bişe dicem de :eek: ben bardakla içemiyorum pek fazla :eek: 6-7 bardak doldurmak zoruma gidiyor :eek: Her dolabı açdığımda 2.5 litre suyu içip doldurup geri dolaba koyuyorum.. :( Bazen misafirliğe gittiğimizde 2-3 bardakdan fazla isteyince musluk mutfakda gibi tepkiler alıyorum ve endişelenmeye başladım...:25:

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Spor yapınca 15 ile 20 litre arası mı? Emin misin? Bu bahsettiğin değerler su zehirlenmesine sebep olabilecek nitelikte.Böbreklerin de birşey olmasın? Peki tuvalete gitme sıklığın nasıl?

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Bence bir doktora görün burda anca aa çok su içiyosun cevabını alırsın

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Merak ettim va google da biraz araştırdım;
NE ZAMAN SU İÇMELİYİZ?
Çok basit bir şekilde cevaplamak gerekirse; istek duyduğumuz an dememiz mümkün. Bazı bünyelerin suya daha çok ihtiyaç duyduğu, bazılarının da azla yetindiği sıkça rastlanan bir durumdur. En iyi yöntem ise az ve sık, özellikle de yemeklerin hazmedildiği saatlerin dışında içmektir. Ancak güç sarfederken kesinlikle içmemeye çalışın ve karşılaşmalar sırasında sadece suyla ağzını çalkalayan boksörleri düşünün. Eski zamanlarda madenlerde çalışanların da susadıkça bu yöntemi denediği bilinen bir gerçek. Eğer bir defada çok su içerseniz günün birinde böbreklerin iflas etme olasılığı çok fazla. Özellikle sabah yataktan kalkar kalkmaz ve de aç karnına bir bardak su içmek ise tüm organizmayı temizleyerek, toksinlerden arıtıyor. Zinde ve dinç olmayı sağlıyor.
Yazınınn devamı için: (link)
Çok su içmek su zehirlenmesine yol açabiliyormuş.
Bence işin uzmanına yani bi doktora gitmende fayda var.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
spor yapınca gerçekten 15-20 lt su mu içiyorsun yoksa yaklaşık değer mi veriyosun ? günde 20 lt demek eve her gün damacanayla su söyleyip bi de bunun yetmemesi demek. bence bir doktora görün

kolbe

Daimi Üye
Tepki
122
su içme durumun buysa yemek yeme durumunda fazladır büyük ihtimal gerçekten doktora görünmen gerekir bu arada avatarına bundan esinlenerek mi tazmanya canavarını koydun:)

murat seçkin

Aktif Üye
Tepki
87
bir günde 1 damacana su içmen mümkün değil yanlış anlama ama.tuvaletten çıkamazsın sabahtan akşama kadar.

Ekrem Özarslan

Daimi Üye
Tepki
126
@murat seçkin

Hislerime tercüman oldunuz.

Eğer günde 20 lt. su içiyorsan Önder hocanın söyleddiği gibi su zehirlenmesi geçirirsin bence sen kaç lt su içtiğini birkere daha hesapla ama yok ben GERÇEKTEN günde 10 ila 20 lt su içiyorum diyorsan gideceğin ilk yer bir doktor olmalı.. ;)

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım
Tepki
22
Bisiklet
Sedona
Bana da gerçekten çok fazla geldi. Ben normal günlerde 2-3 litre civarı su içiyorum ki bu bile çoğu kişiye fazla geliyor. Düz mantık düşünürsek günde 15-20 litre su içmek demek, gün içinde 15-20 kilo alıp vermek demek. Böyle düşününce ya hesapta bir problem var ya da hastalık gibi bir durum. Bence doktora danışın.

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Arkadaşlar sölediğim gibi bencede bir sorun var :eek: şekerim yok onu bılıyorum :) ama çook fazla su içiyorum mesela bu sabah bu mesajı saat 09:51de yazıyorum ve ben saat 8:30'da uyandım bu zaman dılımı içersinde 2 litre su içtim :( Bilmiyorum faz la mı :(
@Önder Tarım

Tuvalete günde 1 defa gidiyorum :eek: Oda kendi evim olursa genelde sabahları kalkdıgımda 10 ila 15 dk arası tuvaletteyimdir :eek:

Acaba normal mi bir sorun mu var anlamadım :bayrak: çok soguk su içmiyorum dolabdan normal su içiyorum...Yemek çok yemiyorum sabah kahvaltı + akşam yemek günde 1 ekmek belki genelde yarım ekmek :eek:

Sorun mu var acaba ?

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
hiç nomral değil on litre su demek on litre su ile dolaşman demek ne kadarını terleme ile atabilirsin ki muhakkat tuvalet ihtiyacı duyar insan bu kadar suyu vucudunda taşıman mümkün değil idrar torban patlar on litre yani çok ilğinç

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
Ben tahlil vereceğim gün 6 litre içmiştim ki doktorlar duyunca şaşkınlık yaşadı ki sizi bilemiyeceğim 10 litre:eek: