Bianchi stress yapiyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhaba,
Galiba Bianchi magduru tek ben degilim.
Ben bu sayfaya bir arkadasin tavsiyesi ile yeni uye oldum.Gecen yil Izmir"den Bianchi bisiklet almistim.Surekli sorun yasadim.Sikayetlerimi ilettigim Manisa Bianchi fabrikasi ise,daha onceden herkese hitaben yazilmis"kaskinizi takiniz,sagdan gidiniz,altin bulursunuz!" tarzinda bir yazi ile cevap verdi.Tamir icin onlara gonderdigim bisikletimi iyice bozarak bana gonderdiler.
Ben de Bianchi"yi mahkemeye verdim,maddi ve manevi TAZMINAT DAVASI actim.Mahkeme suruyor,umarim lehime sonuc verir ve bu da tum Bianchi veya bisiklet magdurlarina emsal karar temsil eder,ve herkes bu karardan yararlanir.
Ayrica bu konuyu (link) a yazmistim.Oraya bakarsaniz,Bianchi firmasinin her sikayete,daha onceden hazirlanmis,bisikletin tarihini anlatarak baslayip,"kaskinizi takiniz,felan gibi" sapma sapan ,sikayetle alakasi olmayan seyler yaziyorlar.

Scudo

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
bende sıfır bianchi aspid 24 vites aldım ama benim bisiklette niye sorun yok peki.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
evet,bianchi bisikletlerin fiyatlarının olması gerekenden çok daha pahalı olduğunu ve gerçek,has,italyan bianchi ile alakası olmadığını biliyorum ama mehmet abimizin de dediği gibi direk aldığınız bayii ye gitseniz karşınızda direk muhattap bulabileceğiniz için parça sorununuzu çözmeniz daha kolay olurdu diye düşünüyorum.
Mahkemeniz de başarılar,inşallah sizin lehinize sonuçlanır,sonucu bizlerle paylaşırsanız forum olarak seviniriz.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
bendede var bianchi xcaspid 24 vites ayıptır söylemesi hor kullanırdık biz maşallah 8. seneyi bitirdi 9. seneye geldi bisiklet sadece arka kaydıraç ve cant degişti ha bide maşa(ama maşa bozulması benim sorunumdu şerefsiz tamircilere götürürsen olacagı bu) adamlar diş yedirmişler maşaya ama bisikletin diger parçaları hala canavar gibi :) herkese bol bol pedallar bol bol oksijen ve ekzoz kokusu karışmamış güzel taze hava sagdan gidin cüzdan bulursunuz onun aslı :p :D sadece takılıyorum yanlış anlamayın

• Beğen
Tepkiler: Deniz Kılıç

Mali

Üye
Tepki
1
Ewet bencede doru Bianchi Stress sinir ve Bisiklete binmeme hissi verio.Bende 2 ay once Dragon aldım memnun deilim acıkcası

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Mali

Arkadaşlar, konunun içinde biri olarak şunu yazmamda fayda var:
Bir bisiklet (belli bir kaliteyi sağlayanlardan bahsediyorum) ilk montajda eğer iyi ayar yapılırsa sonradan daha az sorun çıkartır. Yukarıda bazı arkadaşların bisikletlerinin sorunlu, bazılarının az sorunlu veya sorunsuz olması biraz da buna bağlı.
Yalnış anlaşılmasın ben burada bir markadan bahsetmiyorum.. Geçenlerde dükkandan satılan 6500 EU'luk bir bisikletin ilk ayarları doğru olmasaydı, bakın ne "felaketler" olurdu..Yani bisikletin "sağlığı" biraz da "doğum operasyonunun" düzgün olmasına bağlıdır..İyi "tohum" bisikletler uzun ömürlü olur..

Ama kalitesi düşük malzeme ile yapılmış bir bisiklet ilk başta iyi ayar olsa bile sonradan sorun yaratabilir..

Ama ödenen fiyata göre bisikletin kalitesiz olması, servis sonrası hizmet vs. ayrı konulardır. Bu tartışılır tabii ki..
Bu forumun amacı da bisikletseverleri (yeni başlayanları) doğru yönlendirmek zaten..

Selamlar, bol pedallı günler..
Gürsel

Campagnolo

Üye
Tepki
67
Forumda bi ağabimiz var, birçoğunuz tanıyorsunuz SN.Necati Bilgen kendileri Bianchi markalı 28 jant bir bisiklet kullanıyor Türkiyeyi dolaşıyor. Nassı oluyor ?
Yani yukarıda yazılanlara göre bu olay mümkün değil.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
@burnout_54

burnout atölye kısmında dişli çekiş sisteminde ilk sıralarda DİŞlİ yazıyo oraya gir 2. sayfada var ama boyası felan bayagı hırpalanmış kusura bakmayın bugünlerde yeni bi bisiklet alacam gene ve bianchi alacagım tekrar bakalım hayırlısı ve bu arada bisikletim orijinal övünmek gibi olmasın ama :D

wind_devil

Üye
Tepki
1
bende Bianchi Graffiti fs var 1,5 sene oldu bisikleti alalı bir sorun cıkartmadı dag,bayır,yokus,kopru,asfalt ne varsa daldım lastigi bile iyi bakınca dayanıklı o kadar hor kullanmadın mı lastik bile bitmiyo ne de olsa Bianchi kaliteli bir firma,bu forumdaki 10 arkadastan 9'u da Bianchi'nin kaliteli oldugunu dusunuyor muhtemelen

Tepki
2
biachinin kaliteli olduğunu bende düşünüyorum ve 2 buçuk senedir bianchi orion kullanıyorum bu güne kadar arka aktarıcının yamulması dışında(o da benim hayvanlığım yüzünden:) ) hiçbi sorunu yok ama kafama takılan bişey oldu bianchilerin sahtesidemi var?? bunları nasıl ayırt edebiliriz??

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
gürsel abi bu problemli olarak tabir ettiğimiz bisikletler konusunda çok güzel bir açıklama yapmış tamımı ile ona katılıyorum.

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Ben 2000 yılından beri bianchi aspid kullanıyorum ve öyle abartılacak bir sorun da çıkartmadı. Ha biraz hantal ve ağır olabilir:( ancak diğer modelleri nasıl bilmiyorum ama aspid den ben çok memnunum
Bu arada bilgisi olan varsa yardım edebilirmi
Bu bianchilerin bi orjinali varmış birde Türkiye de yapılannı
bunu nasıl ayırt edebiliriz
teşekkürler

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
cok kolay üzerindeki maşası rock shox veya fox olan bir bianchi görürsen bilki o euro bianchi dir ama biraz zor görürsün ben şahsen göremedim ama bianchi nin sitesinden görebilirsin

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
@nirvana

Teşekkürler
Baktımda benimkinin üzerinde hiçbirşey yazmıyor :)

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
sana diyeyim kesin zoom 250 dir

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
merhaba; 2 bianchi eskittim şimdiye kadar. biri 10-13 sene kadar çalıştı, diğeri 4 sene. ilkinde adam gibi bakım bile yapmadım, diğerindeyse servisten çıkamadım.

maillere dediğiniz gibi, pek ilgili ve tatmin edici cevaplar gelmiyor, bunu ben de yaşadım. ama arkadaşların da dediği gibi, işi aldığınız yerle halletmek gerekiyor. bir de ilk ayarın önemi tabi. ilkini aldığım yer çok iyi yapmıştı işi, ikincisinde ise hem benim ilgisizliğim hem de ayar hatası bisiklet ömrünü kısalttı.

şimdilerde ise bisikleti bilgisayar gibi görüyorum ve toplama olanını tercih ediyorum. isteğimi tam karşılıyor böylece.

saygılar...

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
4 senedir bianchi focus kullanıyorum ve bana yaşattığı tek sorun amortisörde oldu. o da benim yüzümdendi. ağır olabilirler, fiyatları da biraz fazla olabilir ama açıkçası şu anda bisikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum. bianchi'mden son derece memnunum.