30 ağustos Cumhuriyet Kupası Bahçelievler

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba Arkadaşlar,
Yine bir Atilla bisiklet kliniği organizasyonu ile sizlerleyiz.
İstanbul GSİM Bisiklet il Temsilciliği programında bulunan 30 ağustos zafer bayramı kutlamaları dahilinde yapılacak yarış Bahçelievler belediyesi sponsorluğunda MTB kriteryum yarışı olarak Bahçelievler de yapılacaktır...
Yarış Yeri: Soğanlı Mah Çavuşpaşa cad Bahçelievler İstanbul
Ayrıca Bisiklet halk gezisi düzenlenecek geziye katılanlara çekilişle 20 bisiklet ayrıca 500 kask ve tişört hediye edilecektir...
Çarşamba günü ayrıntılı bilgiler girilecektir, ayrıca ilerleyen günlerde Atilla bisiklet Kliniği telefonlarından ve web sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz Ayrıca İstanbul bisiklet il temsilcisi Tuna Akyüzden de mail ile bilgi alınabilir: akyuz@ttnet.net.tr ...
Tüm Yarışseverlere duyurulur...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Master ikramiyeleri biraz emekli ikramiyesi gibi olmuş ama olsun :). Önemli olan yarışmak ;).

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
evet önemli olan yarışmak..
bak bilmediğim bir şey çıktı.. mtb kriteryum yarışı nedir?:D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba Alpinist,
Kriteryum, bir nevi şehir içinde yapılan asfalt ağırlıklı (bazen parke taş vs) bir yarış, genellikle az tırmanışlı, spirint ataklar, taktik, deryara (rüzgarına girme) yöntemlerinin bolca kullanıldığı yarış. Yol yarışının şehir versiyonu diyebiliriz, ancak bir farklı olarak noktadan noktaya yerine tur sistemli çoğunlukla 2-8 km lik turlar şeklinde, burda değişik olarak mtb bisiklet kullanım şartı var, diğer yönlerden yol bisikleti yarışı tadı yaşamak için birebir ;) Ayrıca yol bisikleti kriteryum yarışları da organize ediyoruz zaman zaman (örneğin müthiş bütçeye sahip Saraçhane İBB yarışları)

Neden kriteryum?
Kriteryum da organizatorler ve sponsorlar için en önemli konu bisiklet sporunu geniş kitlelere ulaştırmak, genellikle dağ bisikleti yarışları ormanlarda dağlarda (hatta yol yarışlarıda çok az miktarda şehirdeki insanlara ulaşabiliyor) insanların yaşamadığı yerlerde yapılıyor dolayısıyla bisiklet müsabakaları geniş kitlelere ulaşamıyor, burdan da hareketle spor ve yarış ruhunu halkımıza daha iyi aşılıyabilmek için Atilla bisiklet kliniği olarak mümkün olduğunca kriteryum türü yarışlar organize etmeye çalışıyoruz.

Selamlar ,
Hakan Yazman

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sagol hakan,
çok güzel açıklamışsın da aklıma bir soru daha takıldı. madem çok yokuş yok. mtb ye buyuk aynakol ve yol lastiği takmak yasakmı bu yarışta. adam 52 aynakol takıp kopup gider... aklıma geldi nedense birden :D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Rica ederim Alpinist,
Büyük aynakol ve yol lastiği takmak serbest, zaten çoğunluk bu tür yarışlara 26" yol lastiği takıp geliyor, hatta sabit maşaya da bir şey deneceğini sanmıyorum, onun dışında mtb kadro ve cant olması şart koşuluyor, kriteryumu mtb yapmamızdaki amaç, büyük bir kitleye sahip mtb kullanıcılarına yarış sevgisini aşılayabilmek...

• Beğen
Tepkiler: SerkanEriş

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Yarışa katılmak için lisans şartı aranıyormu.Yoksa herkes katılımcı olabilri mi.?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Selam Lisans gerekiyor yarışa katılabilmek için, ancak bu bir engel oluşturmaz zira bir günde kolayca çıkarılıyor lisans...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba arkadaşlar yarışın ayrıntıları belli olmuş bulunuyor...

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/1.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/2.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/3.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/4.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/5.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/6.jpg

http://www.atillabisikletklinigi.com/dosyalar/bahcelievler_belediyesi/regleman/7.jpg

Kaynak Atilla bisikletkliniği web sitesi
Herkese iyi yarışlar dilerim
Hakan Yazman

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
"ÖNEMLİ: Yarışa katılmak isteyen arkadaşlar müracaatlarını biran evvel yaparlarsa seviniriz.
Sporcular için kumanya hazırlanacağından katılım sayısını biran evvel belirlememiz lazım

Düzenleyen Ertuğrul Gabalı Member of Atilla Bike Team 26.Ağustos.2006 saat 20:00"

• Beğen
Tepkiler: gabalı

seyyahi

Üye
Tepki
13
Slm arkadaşlar yarış kayıt için nereye başvurulacağını öğrendik ama bide nasıl yapılacağını öğrensem mükemmel olacak :) yani istenilen adreslere ne yazılıp gönderilecek ...sanırım bu soru için biraz geç oldu ama napalım çalışıyoruz vakit yoktu:) .............bu arada bu bu kaliteli ve düzeyli bir şekilde anlaşması beni gerçekten çok etkiliyor ve sevindiriyor.....(diğer forumlara baktım da baya kötü durumdalar) bu yüzden tüm yönetici ve forum kullanıcılarına canı gönülden teşekkür ederim...İşte sporcu budur der ve konuyu kapatırım ve lütfen soruma cvp yazmayı unutmayın

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yaw bide yarışın başlama saati 9:30'mu 11:00'mi anlamadım bu arada bende lisansımı aldım :D

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
arkadaşlar illa herkes yarışa katılacak değil hepimiz gidelim hem tanışmış oluruz...

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ewet ama yarışa katılan çok olursa böyle official yol organizasyonları da artar.Ayrıca tour de France => Türkiye turu olur belki :D

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Ben gitmeyi düşünüyorum ama bisikletlemi bisikletsizmi gitsem karar veremedim.Bisikletle gitmeyi dönüşte havanın çok sıcak olacağından dolayı pek sağlıklı görmüyorum açıkcası.Bilemiyorum tam karar vermedim ama şahsen gidersem bisikletsiz giderim herhalde ...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@seyyahi

Merhaba Önceki sayfalarda verdiğim broşürlerde kayıt için salı günü 17 e kadar gönderilmesi gerekiyor deniyor, kayıt formu da mevcut doldurulup fakslanacak numaralar verilmiş. Biraz geç olmuş ama Atilla bisiklet telefonlarına başvururarak bilgi alabilirsiniz...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Evet arkadaşlar yarış günü geldi, hepinizi gerek sporcu gerek de seyirci olarak bu yarış heyecanına ortak olmaya davet ediyoruz, bahçelievlerde görüşmek dileğiyle...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu arada halk gezisi ve çekilişe katılma imkanı da var yarışmayacak arkadaşlar açısından onu da hatırlatmak isterim, tabii yarışa katılanlarda bu imkandan yararlanabilir, bisikletinizle gelmenizi öneririm ...