bir kabus.....hemoroid

Tepki
98
İsim
HAKAN
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
birsüre önce bir hemoroid problemi geçirdim.inanın insanı yaşadığına pişman ediyor.sizlerden ricam yemenize ve içmenize çok özen gösterin.mümkün olduğu kadar lifli gıdalar alın.mayalı içkiler,kafeinli içecekler,acı,enönemli tetikleyicisiymiş.bisiklete binmenin ızdırap olmaması için aman dikkat.
ha birde şunu merak ettim,bu tür problemler için üretilmiş bisiklet seleleri varmı acaba.. saygılarımla.

Scudo
Tepki
98
İsim
HAKAN
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Ercüment Özyurt

ortası delik sele harika,tam bunun için :) teşekkür ederim

kolbe

Daimi Üye
Tepki
122
geçmiş olsun ortası delik sele belki küçük kalabilir çözüm için öle bi sele yapılmalı basur için lazımlık varya ona benzer bişey olmalı bence

• Beğen
Tepkiler: Hakan Vidilli

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
gecmıs olsn

@HAKAN VİDİLLİ

bu seleler erkekler ıcın daha zararlı haberınız olsun.:rolleyes: bı yerden yaparken bır yerden yıkmayın :)

• Beğen

alper15

Üye
Tepki
18
berbat bişey bendede aynı hastalıktan var karabiber asla yenmemesi gereken gıdalardan ve özellikle patlıcan ! :(

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@HAKAN VİDİLLİ

işi bitkisel olarak çözmeyi düşünürseniz aktarlara gidin ve hazanbel kökünü isteyin.umarım iyi gelecektir.biliyorum çünkü babam aktar ve herkese yardımcı olmak isterim.:rolleyes:

• Beğen

sertel

Aktif Üye
Tepki
110
selamlar
öncelikle geçmiş olsun demeliyim bu hastalıkla derdi olana ..
şunu düşünüyorum.
başımıza gelen hastalıkları ben belirti olarak algılıyorum
örnek hemeroid; vücut bize ne diyor buna bakmalı
patlıcan mı yeme diyor
karabiber acı vs vs mi yoksa?
yoksa dolaşım bozukluğuna mı dikkat çekiyor
bunu çözmeden sorunu ilaç ile çözmek sonuca yapılan müdahale gibi geliyor hep bana...
evet belkim hazanbel kökü iyi gelecek
ancak aynı tavırda yaşamı sürdürürsek gene hastalık başımıza gelmez mi...
saygılarımla...

tanerhosgor

Aktif Üye
Tepki
613
Bisiklet
Scott
bir abimiz vardı, iş icabı piyasayı dolaşması gerekirdi, görüşmesi biraz uzasın seninle konuşmaya çalışırken gözünden yaş gelmeye başlardı, acele işini görür çay bile söyletmez hemen kaçardı ... gitmediği doktor kalmadı ama nafile...

birisinden duymuş günlerce sadece kemik yemiş köpek kakasını cam üstünde pişirip/kaynatırken, altına bir etek giyip o buharla tedavi olmaya çalışmaktan tut daha neler denemedi ... kimse böyle maymun olmaya hevesli değil , karabiber yada patlıcanı yada başka birşeyi bırak rahatsızlığın sebebinin sol kolu olduğunu bilsem keser atarım derdi ...

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Kokoreç ve ardından midye dolma ard arda çok yenmemeli özellikle, bu ikiliye benim gibi hasta olanınız varsa vazgeçecek mecburen.

Bu ikisi beni rahatsız konuma soktu malesef, 2 yolu var ya ilaçla birlikte çoğu yemekten vazgeçip sabretmek, ya da direk ameliyat olmak.

Bolca su içmek, lifli gıdalar tüketmek (ben bunu beceremiyorum, sebzeyle aram iyi değildir) çok oturmamak ve çok ayakta kalmamak da çözümlerinden sayılabiliyormuş. Doktor acıyla ekşiyi resmen kesince bu sevdiğim 2 şey zaten geldi aklıma sadece.

Dikkatli olmakta yarar var, yaz alemlerinde özellikle..

• Beğen

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@HASAN KURU
Zerdeçal ve bal karışımı da iyi geliyor, rahatsızlığım başgöstermeye başlayınca her sabah aç karna birer çay kaşığı alıyorum.

• Beğen

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Günümüzde abartılacak büyük bir problem olmaktan çıktı. Hemorolgin ve ağrı kesici bir melhem karıştırarak hemoroidinize sürerseniz rahatlatıcı oluyor. Kesin çözüm ameliyat. Ameliyat olmak istemiyorsanız. Ne yerseniz yiyin kesinlikle yapmamanız gereken şeyler;

Ne kabız nede ishal olmamaya özen göstermek.
Mecbur kalmadıkça günde 2 kez tuvalete çıkmamak
Uzun süre soğukta oturmamak ve soğukta ayakta durmamak.
Günde bir kez tuvalete çıkılıyorsa, bunu gün içinde hep aynı saatlerde ve aynı sürede yapmak.
Acıyı seviyorsak , pul biberi, isotu tercih etmemek (doğal biber tuşusu iyidir) Taze yeşil biberde hemoroidi tetikler.

Yukarıda yazdıklarım kendi tecrübelerim ve dış hemoroid için geçerli.

Ameliyat olmadım ama 3 senedir deli gibi acı yememe rağmen hiçbir problemle karşılaşmadım. Sadece tuvaletten sonra hemoroid memeleri az birşey anüsten dışarı çıkıyor . Birkaç saat sonra kendiliğinden düzeliyor.

Bir tavsiye. Hemoroidiniz azdığında doktora gitmek hiçbir işe yaramaz. Ameliyatı hemorod ağrınız tamamen geçtikten sonra yaparlar. Bunun içinde en çok tavsiye ettikleri ilaç hemorolgin ve benzeri mentollü rahatlatıcılardır.

geçmiş olsun.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
ameliyat bazen kesin çözüm olabiliyor. Olmadan önce insan epey bir korkuyor, ilk bir hafta zor geçiyor, sonraki bir hafta zaman zaman zorlaşıyor, ilk bir ay sonunda sorunlarınız tamamen kesiliyor, üç aya kadar dikkat ediyorsunuz... ama olduktan sonra insan çok rahatlıyor. İmkanı olan herkeze tavsiye ederim. Senelerce çekmektense bir hafta / onbeş gün çekin.

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@Veli Bahtiyar

Daflon veriyolar genellikle ilaç olarak, sabah ve akşam 1 kez. Bu ilaçları ilk kez duydum. Teşekkür ederim bilginiz için.

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@gurkan

Onları hiç duymamıştım.Kırkkilit diye bir ot var oda kullanılıyor.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu gün tv de bir kanalda sağlık programında gözüm takıldı hemeroid hakkında konuşuluyordu. Allah korusun hemeroid zannedilip önemsenmeyen ağrı ve kanamaların adını anmak istemediğim malum hastalığın habercisi olabileceği hakkında görüşler vardı.

Hekimilerin en büyük şikayeti bu tarz rahatsızlıkları olanların muayeneden çekinmeleri. Sanırım kendi kendimize tedavi yöntemlerini araştırıp bulmak yerine uzman bir hekime danışıp şikayetlerin hemeroidle alakası olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyor. Devamında da hekimin önereceği tedavi sürecine uymak en doğrusu.

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@MuratHan

Dediğiniz çok doğru .İlk önce hekim tedavisi.İstenirse daha sonra bitkisel bir tedavi uygulanılabilir.Ama dediğim mamüller daha önceden denenip kanıtlanmış ürünlerdir.Ve bie nebzede olsun gwçirdiğini biliyorum.

İLK ÖNCE HEKİM TEDAVİSİ

• Beğen