Bisiklet Çantası

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
Bu yıl interrail(trenle Avrupa seyhati)’e bisikletimi de götürdüm.. özellikle İtalya gibi, trenlerinde bisiklet vagonu olmayan, ülkelerde trenlere bisiklet sokmanız imkansız ama bu çanta sayesinde hiç sorun yaşamadım. Ayrıca uçaklara bu çantayla bisikleti verebiliyoruz. Türkiyede’ki otobüslerde “otobüse bisiklet almıyoruz” sıkıntısından da kurtarır diye düşünüyorum..
Su geçirmez olduğu için kışları bisikleti bunun içinde balkonunuza rahatlıkla koyabilirsiniz…

İşiniz bittikten sonra çantayı rulo şeklinde katlayıp bisikletin arkasına bağlayabiliyorsunuz..
Çantayı mahallemizdeki çanta ustası tasarladı. Zahmetli kısmı çantaya koymak için ön tekeri ve pedalları söküp, gidonu gevşetmeniz gerekiyor.
Ön tekerin bağlandığı yere, teker söküldükten sonra çantanın tekerleri bağlanıyor, böylece çantanın bir yerinden tutup sürükleyerek taşıyabiliyosunuz.. çantayı taşıma sorununu çözmek için usta ve çevre esnaf 3-4 gün kafa patlattı ve sonunda bu tekerlek sistemini buldular. Benim çok hoşuma gitti sistem:D

Fiyat:230TL
Levent Şanlı
05436879498
05544004896

Bisiklet çantadayken genel görünüm:

(link)

Bisikleti bu şekilde parçalamak yeterli..

(link)

(link)

Ve çılgın teker sistemi:D Ancak teker sayısını 8’den 4’e düşürdük ve ortasından geçen demir çubuğu 8mm çapında vida takılabilir çubukla değiştirdik.. bu çubuğa kelebek vidalar yerleştirdik ve bunlarla kolayca çantanın tekerlerini bisiklete bağlayabilir hale getirdik.. diğer türlü bisikleti havaya kaldırdığımızda teker düşüyordu çünkü… yeni halinin fotoğrafını çekmediğimden ilk fotosunu koyuyorum.
(link)

Scudo