İlk Şok Kazam! 15 Temmuz Nazilli

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
15 Temmuz Çarşamba akşamı saat 19.30 da Nazilli'den Atça'ya gitmek üzere İrfan arkadaşımla yola çıktık. (resimler aşağıda)

Daha Nazilli'den çıkmamıştık ki Devlet kara yolu üzeri Migros karşısında yolun sağına park etmiş olan beyaz bir Renault Kangoo aracın şoför kapısı açıldı ve hemen önümde giden İrfan arkadaşım, fren yapmaya vakit bile bulamadan kapıya yaklaşık 35 km hızla çarptı. Ben de yaklaşık olarak 50cm arkasında İrfan'ı takip ettiğim için frene asılsamda kurtaramadım ve aynı hızla hem İrfan'a hem de kapıya çarptım.

Yere nasıl düştüğümüzü hatırlamıyorum. İlk şoku atlatır atlatmaz, İrfan'ında ayağa kalkması ile arkadaki araçların üzerimize geleceğini düşünerek ana yola dağılan parçaları ve bisikletleri kenara çektim. Ve o zaman olayın ne kadar büyük olduğunu anladım.

İlk gördüğümde inanamadım, İrfan'ın yüz kısmında birçok yara vardı, düşerken başı önce kapıya sonrada doğrudan yola çarpmış ve kask bütün darbeyi engellemiş. Sağ elinde kırıklar oluşmuş ve bir çok yeri asvaltta kaydığından kan içinde kalmış. Bisikletinde hasar ise daha büyüktü. Kask ve eldivenin ne kadar önemli olduğunu İrfan'ı görünce gözlerimle görmüş oldum.

Bana gelince; açıkçası İrfan önümde olduğu için önce ona çarptım sonra da kapıya çarptım ve birnevi İrfan hava yastığı görevi gördü ve darbenin çoğunu yumuşattı benim için. Ben yola sırt üstü düştüm ve başımın arka kısmının yere sert bir şekilde çarptığını hatırlıyorum. Bu arada ellerimin ve avuç içlerimin çok acıdığını söylemem gerek. Kask olmasa başımdaki, eldiven olmasa avuç içlerimdeki hasarı tahmin edemiyorum.
Bisikletimde görünen bir hasar yok. Böylece bisiklette hafifliğin değil sağlamlığın daha önemli olduğunu da anlamış oldum.

Araca gelince; sol ön kapı sizlere ömür.

Olay sonrası hemen trafik polisini arayarak yardım istedik. Saolsunlar hemen geldiler, belgeleri hazırladılar. Hatayı yapan sürücü arkadaşımız da gerçekten üzgündü, İrfan'ı hastaneye götürdü hemen ve elinden gelen herşeyi yapmaya çalıştı bize. Daha sonra polis karakoluna giderek ifadelerimizi verdik ve ayrıldık. Aracın sigorta şirketi tüm hasarı karşılayacakmış ama bunu yarın öğrenebileceğiz.

Arkadaşıma buradan tekrar geçmiş olsun diyorum. :(

Scudo

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
dostumm çok geçmiş olsunn...
gerçekten talihsiz bi kaza olmuş..
umarım iyisindir..kaskın ve güvenliğin önemini bize bir kez daha hatırlattığınız için teşekkürler..
bu arada "kodum mu oturturum" tabirini sizin için uygun buldum...
ilk resimdeki arabanın kapı durumu gerçekten çok fena..
en kısa zamanda doğaya geri dönmeniz dileğiyle..

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Çok geçmiş olsun arkadaşlar . :(
Gerçekten üzüntü verici bir durum .
Kask'ın ne kadar gerekli olduğuna çok bariz bir kanıt olmuş oldu bu talihsiz kaza .
Yanısıra birşey daha var ki , o da trafikte hep dikkatli olması gerekenin bizler olduğu . . .
Umarım tez zamanda iyileşip tekrar pedal basmaya başlarsınız , geçmiş olsun tekrar .

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
arkadaşlar çok büyük geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış!
kask olayı gerçekten önemli bir olay olmasaydı düşünmek istemezdim halinizi kapının durumunu görünce gerçekten büyük geçmiş olsun!
park eden araçların yanından geçerken mümkün olduğu kadar kapıyla aranızda mesafe bırakın derim!
benimde başıma böyle bir olay geliyordu az kalsın!

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Kapının o halini gördükten sonra, sizlerin çok ucuz atlattığınızı anlayabiliyorum. Verilmiş sadakanız varmış. Kask ve eldivenler çok faydalı olmuş.

Çok geçmiş olsun derken bu tip kazaların hepimizin başına gelebileceğini unutmamamız gerektiğini de vurgulamak istiyorum. Bu açılan araç kapıları hepimizin başına gelmiş, ya ucuz atlatmışızdır, ya da bu şekilde bir olayla yaralanmışızdır.

Sizlere çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşip, pedal basarken tekrar aramızda olmanız dileklerimle derim.

Sevgi ve selamlarımla.

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
Hocam büyük geçmiş olsun, her ne kadar arabanın sürücüsü sığırlık etmiş olsa da yardım etmeye çalışması bir nebze sinirlere iyi geliyor. Çoğumuz buna benzer birçok kaza atlatmışızdır, acayip uyuz oluyorum böyle düşüncesiz insanlara, ben de araba kullanıyorum 15 senelik ehliyet sahibiyim ve hiçbir zaman dikiz aynasını kontrol etmeden kapıyı açmadım ki sürücü kurslarında direksiyon eğitiminde öğretilen en temel kurallardan biridir, neyse tekrar geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: Yunus Emre POLAT

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
yunus emre ve irfan arkadaşım öncelikler çok geçmiş olsun allah sizi ailerinize bağışlamış o kapıyı görünce şaşırdım

herkesin bunda bir ders çıkarması lazım şehir içinde arabaların kapı açma şekilleri çok acı sonuçlar çıkarabiliyor bir de sağa sola dönen araçlar var ya onlarda böyle lab diye dönüyorla işde ozaman adamı öldüresim geliyor seni hiç düşünmüyor

ney se gene çok geçmiş olsun

• Beğen

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
Geçmiş olsun hocam.Kapı açma olayı gerçekten tehlikeli oluyor.
Benim anlamadığım bisikletle hızlı giderken ör. rampadan inerken kavşaklarda vs. araçların önümüze pat diye çıkmaları,karşıya geçmeleri.Sadece bu hafta içinde 4-5kez bu gibi durumlarla karşılaştım.Her seferinde frenleri kökleyip zorla duruyorum,bağırarak küfrediyorum.Birdaha olursa bisikletten atlayacağım,bisiklet o hızla çarpsın.Araba hasar görünce anca akıllanır böyleleri.Aman insana birşey olmasın da...
Tekrardan geçmiş olsun,güvenli sürüşler.

• Beğen

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Büyük geçmiş olsun. Gerçekten ucuz atlatmışsınız, çünkü o hızla daha büyük hasarlar oluşmaması bir şans. Kask ve eldivenin yararını bir kez daha kanıtlayan bir kaza.

Sağlık dolu günler

Asmirk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.206
Yunus kardeşim Ne kadar geçmiş olsun desemde eminimki sizin başlarınızdaki kasklar ve ellerinizdeki eldivenler kadar sizleri teselli edemez sanıyorum. Kaskın hayat kurtardığını bir kere daha gördük ne mutlu bizeki ucuz atlatmışsınız. Verilmiş sadakanız varmış aracın kapısını gördükten sonra ne olduğunu anladım. Cana geleceğine mala gelsin. Ama İrfan kardeşimizin yol bisikletine daha çok üzüldüm kapıdan (laf aramızda kalsın :D ). Araç sahibine gelince herkesin hayatında dalgın anlar olabilir, belki o an kafasında bin bir türlü tilki dolaşıyordur hayata dair, tabiki bu yaptığı hatayı telafi edebilecek bir şey değil olan olmuş önemli olan cana gelmesi ve orada size diklenip kargaşa çıkartmayıp insan gibi sizin durumunuza üzülüp sizinle fazlasıyla anlattığın gibi ilgilenip arabanın kapısına değil, önce size ne olduğunu önemsemesidir. İrfan kardeşimiz için umarım en kısa zamanda iyileşir ve bu güzel sezonda turları kaçırmaz ;) . Sana da kardeşim çook geçmiş olsun bir nazar boncuğu lazım artık bunun üstüne derim. Olayın Özü LÜTFEN KASK TAKIN ,KASK TAKIN!!!!!! Kask dendiği gibi Kaza Anında Sizi Korur. Kim türettiyse bunu harika türetmiş arkadaşı kutluyorum bu sözden ötürü.Umarım kardeşim yaşayacağınız ilk ve son kaza olur Büyük geçmiş olsun ikinize de.

İzmir'den Selamlar Ozan Onur......

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
@Soner Sarihan
hocam çok özlü bir söz olmuş.

çok geçmiş olsun. bisikletten düşeni bisikletten düşen daha iyi anlarmış. çok benzer bir olayda bodrum yokuşbaşından aşağı inerken yüksek hızda arabaya çarpmıyim diye denge kaybıyla düşmüştüm. kolumu kırmıştım(2 ay alçı) sizin kaza daha vahim. ucuz kurtarmışsınız kast ve eldiven mutlaka.

şans eseri yaşıyoruz.
İnadına sürüyoruz.

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Çok geçmiş olsun:(Hergün hepimizin atlattığı bu basit gibi görünen kaza güvenlik ekipmanları olmasa daha kötü sonuçlar doğurabilirdi:(

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Çok geçmiş olsun.

Sola yanaşsan otoyolda hızla giden arabalar, sağa yanaşsan sağda park etmiş arabaların kapıları, hakikaten bisikletçilerin işi zor.

• Beğen

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
büyük geçmiş olsun. umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz ve bisikletleriniz de en iyi şekilde tamir ettirilir.

• Beğen

mahir aslan

Aktif Üye
Tepki
77
usta büyük geçmişolsun ! sizlere acil şifalar dilerim ! nekadar da dikkatli olsan butür şeylerin önüne geçmek zor gerçekten !

• Beğen