Hem bisikletçi hem müzisyen kimler var?

mahir aslan

Aktif Üye
Tepki
77
Arkadaşlar merakettim foruma üye arkadaşlarımız arasında hobi olarak yada profosyönel olarak müzikle ilgilenen herhangi bir enstrüman çalan yada vokal olan kimler var? benden başlayalım ben hobi amaçlı 5 senedir davul la ( bateri )ilgileniyorum birkaç sahne deneyimim oldu , çeşitli müzik gruplarında bulundum evimde ( zor oluyor ama) davulum var hobi amaçlı takılıyorum ! YA SİZ ? :)

Ha bide bi müzik grubu oluşturma düşüncesi nasıl olur ?

• Beğen
Tepkiler: Umut AL ve ateze
Scudo

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
bende ilk okul 5 ten beri akordiyon çalıyordum son 2 senedir artık çalmıyorum

• Beğen
Tepkiler: mahir aslan

Fırat Şengöz

Aktif Üye
Tepki
196
Hobi amaçlı 10 senedir şarkı söylerim. Pop, Rock ve TSM ilgilendiğim müzik türleridir.

Son zamanlarda yan flüt aldım onu çalmayı öğreniyorum. Müzik en az bisiklet kadar zevk alarak yaptığım hobilerimdendir.

• Beğen
Tepkiler: mahir aslan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1968 senesinde 12 yaşında klasik gitar derslerine başladım
2 sene eğitim gördüm 16 yaşında ilk rock grubumuzu kurduk
1972 de tepebaşı gazinosunda ilk konserimizi verdik
rolling stones dan the doors dan kavırlar çaldık ilk zamanlar hep kavır çaldık 1973 -74-75- konserler devam etti galatasaray lisesi tarant koleji ve ikinci hobim bisikletti 1979 odtü de ve amerikan kültürde iki konser verdik farklı bir grupla 1980 de norveçe gittim gitarımla metrolarda çaldım para kazandım lisan okulunu kazandım bir yıl sonra döndüm unutamadığım norveçin bisiklet yolları idi
bir çok gitarım bir çok da bisikletim oldu başka çok olan şeyim olmadı
bisiklete binmeyi gençkende seviyordum şimdi bile seviyorum ne aşkmış bu anlamadım 1982 de askere gittim 18 ay askerlik yaptım 1984 de kramp la beraber konserler verdik daha sonra
tek başıma bir çok konser verdim 50 ye yakın ingilizce bestem var idi gerçi bunları kaset haline getirmedim çünki mazhar alansonun dediği
gibi müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz
bir çok rock festivallerinde 1980 lerin sonlarına kadar çaldım
mavi sakal la konserlerimiz oldu onlar türkçe sözlü rock müzik yapıyorlardı ben ingilizce
meridian diye marillion tarzı müzik yapan itü den arkadaşlarla
sahne aldık bu grup hiç tanınmamıştır besteleri ingilizce idi
1990 ların başında rahmetli türkiyenin frank sinatrası ali kayral ile tanıştım onun jazz barında içmelerde sahne aldım gene ingilizce besterimi söyledim kendi türkçe bestelerim 1995 lerde ortaya çıktı ve en sonunda 1999 da tek gitar çalarak şizofren adlı kaseti çıkardım bu arada en son konserimi özgürlük parkında göztepede verdim 2003 de açık hava konser salonunda dört konser verdim yine açık havada düzenlenen üniversiteler arası müzik yarışmasında en iyi erkek solist seçildim sene 1988 idi bu arada 89 larda barlarda çalıştım alpaydan mfö den bülent ortaçgilden kavırlar yaptım
2003 den bu yana pek konser vermiyorum bir konser teklifi olursa
direk sahneye bisikletimle çıkarak konser vermeyi düşünüyorum müziğin benim için dinleme dışında önemi kalmadı şimdi benim için pedallanacak yollar var
kudu

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Ben de (yan) flüt çalıyorum. Kendimce.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
been:):) daha önce bi konuda da yazmıştım

bass gitar çalıyorum 3. senem...

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Ben müzik aleti çalmayı çok istiyorum. Ama baktım ki öğrenmesi çok zor gitar olsun bağlama olsun :) gittim mızıka aldım :D. Bide kitap aldım kendim öğrenmeye çalışıom öyle :D.

• Beğen
Tepkiler: tolgayalcin

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
bende elektro gitar çalıyordum.Fenderim vardı ama müziğe küstüm,bıraktım satttım herşeyi onun yerine bir hussar aldım kendime yeni yerler görmeye,yeni fotoğraflar çekmeye çalışıyorum.
Her türlü gezi fotoğrafı işlerinde yardımcı olmaya çalışırım :D

silas

Üye
Tepki
82
Bende Davul çalıyordum ama yaklaşık 1 yıldır pek başına geçtiğim yok maalesef...

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
@kudu

2010 Haziran sularında kişisel bir sergi planlıyorum, bisikletinizi ve sizi beklerim :) Hem ertesi gün de tur yaparız :)

• Beğen
Tepkiler: Kutay Özdemir

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Bende beste yapıyorum profesyonel anlamda da şiir yazıyorum...

Ayrıca birkaçda müzik aletide çalıyorum ...