19.06.2009 Uludağ Gezisi (Oteller-Çobankaya-Bakacak)

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Cuma günü Uludağ'a antreman amaçlı yaptığım sürüş daha çok bir geziye de dönüşse de bisiklet üzerinde mutlu, hırslı, terli ve (uzun süreli dinlenmeden kaynaklanan antremansızlıktan dolayı) biraz da yorgun dakikalar geçirdim... :)

Gelelim gezimize:

Sağ dizimin biraz iyileşme belirtileri göstermesiyle bisiklete olan hasretimi giderme zamanı gelmişti.1 haftadır planlarını yaptığım Uludağ tırmanışını gerçekleştirecektim.Ama bisikleti ertesi güne yetiştirebilmek için gece geç saatlere kadar uğraşmamdan dolayı 4:30 olan uyanma zamanım çalar saatin sözünü dinlemediğimden 6:37 olmuştu.Hazır olmayan çantamı da hazırlayıp yola koyulmam 7:30 u buldu.

Sabah saatlerinde apartmanımızın kapısındaki ilk görüntüler.
(link)

(link)

Konsantre olmuş gibi gözükmeye çalışmışım ama pek becerememişim heralde :D
(link)

Saat tam 8 de Altıparmak'ta stadyumun tam karşısındaki parkta ilk molamı verdim. km 10.
(link)

Parktan bir görüntü
(link)

Daha sonra tophaneye çıkıp açık bulduğum ilk fırından aldığım tahinli pide ve simitle kahvaltımı yapıyorum. Saat 8:20, km 12.
(link)

15 dakikalık bi kahvaltıdan sonra zorlu tırmanışa başlıyorum.
9:10 da Uludağ yolu üzerindeki ilk molamı veriyorum. km 18.7
(link)

(link)

Ve ilk tabela
(link)

10:30 a kadar 2-3 zaman zaman 4. viteste tırmanıyorum.2 km de bir yorulduğumdan 1. vitese atıyorum ve böylece bir süre dinlenmiş oluyorum.
Ama onbuçukta hava değişimiyle birlikte bağırsaklarım harekete geçmiş olcak ki ihtiyaç molası nedeniyle duruyorum. :D:p Molada Sx1 in kamerasına takılan bir kaç kare... km 33 (Buradan sonra km ve saatleri not almayı unutuyorum malesef...)
(link)

(link)

(link)

Suyumun bitmesi nedeniyle gördüğüm ilk çeşmede durdum ama durmaz dolaydım.İşte cevabı.Suyun kalınlığına bakın...:D
(link)

5 dakikada 1 litreyi dolduruyorum.Hepsini içiyorum ve bir 5 dakika daha bekleyiş..:)
(link)

Bu moladan sonra yine yavaş ama tempolu bir şekilde otellere kadar durmadan çıkıyorum.Ama şunu söylemeliyim ki Uludağ yolu 2 kısımdan oluşuyordu.Milli park girişine kadar çok dik değil ama daha uzun bir birinci kısım, milli parktan otellere kadar olan 11kmlik dik ve zorlayıcı 2. kısım.

Ve işte tüm çıplaklığıyla küçük zirve(Keşiş tepe)
(link)

Oteller bölgesi
(link)

Uludağ'a gelip de Beceren oteli çekmemek olmaz :D :p ismi insanı cezbediyor bir kere :D
(link)

Karnımın acıktığını hissediyorum(doğal olarak:p) ve Çobankaya'ya gitmek için Otellerin bayırından aşağı sallanıyorum.68.4 km/sa hızla bu bisikletimle yaptığım en yüksek hıza ulaşıyorum.(Yokuşun başında pedallara yüklenip daha erken hızlansaydım 70i geçerdim ama hiç pedal çevirmedim.)
Ve işte Çobankaya
(link)

Kızılay Kampı.Buranın personelleri beni çok iyi tanırlar.Karnımı iyi bir doyuruyorlar.:)Sohbet edip özlem giderdikten sonra bir kaç fotograf çekiyorum.
(link)

Refik abi
(link)

Hulusi abi
(link)

irfan abi
(link)
Hepsi de işlerinin başındalar.1 dakika bile ayrılmıyorlar işlerinden.

Ve yine ben :) (Uludağ'a çıktım diye garip bir ifade var suratımda.Anlatmaya kelime bulamadım bir türlü...:))
(link)

Kamp içi bir kaç görüntü
(link)

(link)

Garip bir fotograf.Ne zaman çektim hatırlamıyorum :)
(link)

Ve sonrasında bakacağa doğru ilerliyorum.İşte Bursa...
(link)

(link)

Kampa dönüp biraz daha oyalandıktan sonra akşam üzeri yavaş yavaş geri dönüş başlıyor.
(link)

Bir kez daha karlı Keşiş tepeyi çekiyorum.(İnşallah bu yaz Eskişehir grubuyla gerçek zirveye de gidicez... ;) )
(link)

Oteller bölgesinin uzaktan bir fotografı.Kayak pisti için güzelim ağaçları mahvetmişler.
(link)

Otellerdeki jandarma abi fotografımı çekiyor :)
(link)

Ve yemyeşil yollarda muhteşem iniş başlıyor.
(link)

Scudo

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Ayı çeşmesinden buz gibi su dolduruyorum
(link)

Bursa 30.Saatte 50 km nin altına hiç düşmeden ilerlerken tabelayı son anda fark ediyorum.Frenlere yüklenip durduğumda baya bi geçmiştim ama üşenmedim geri döndüm ve çektim fotografımı.:)
(link)

Yolun en sert virajı.45 kmnin altında döndüğüm nadir virajlardan...
(link)

Apeksteki yükseklik farkına bakın.
(link)

Bursa 22
(link)

(link)

Ve yine Bursanın sıcak ve kalabalığına dönüş
(link)

(link)

Fotograflarım burada bitiyor.Ama heykelden sonra Esat ustaya(Esko) uğruyorum.Sipariş verdiğim rublemi soruyorum, gelmediğini öğrenince biraz sohbet ettikten sonra evime, 1050 konutlara doğru pedallıyorum.

Toplam mesafe 110km(Uludağ'daki gezmeler dahil)

Başka gezilerde görüşmek dileğiyle...

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
çok güzel bir gezi olmuş ayaklarına sağlık.fotolarda harika.. ama tek başına butip uzun turlar bence biraz tehlikeli.bir kaç kişilk gruplar halinde daha eğlenceli olur.;)

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Çok güzel bir gezi olmuş. Ben yanlız kovboyum diyorsun sanırım ama artık vahşi batı da değiliz. Bu güzellikleri başka arkadaşlarla pedallayarak paylaşırsın umarım ki zaten paylaşmışsındır daha önce. Ayağına sağlık.

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@balilias

Malesef Bursa'da benimle böyle uzun gezilere katılacak arkadaşlarım henüz yok.Ama en yakın zamanda benimle ansızın gezilere gelebilecek arkadaşlarla tanışmak isterim.

@Yunus Emre POLAT

Tabiki daha önce grupla gezilerim oldu.Onların tadı başka.Ama uzun yıllar tek başıma bisiklet sürdüğüm için tek kişilik turların yeri bende ayrıdır.Zaman zaman çıkarım böyle.

@semih26

Hele bi gelin, zirvede mangal yapacağız. ;) :p :D

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
@Dinçer ÜNSAL

Dinçer selam..Çok güzel bir gezi olmuş..tekrar düzenleyecek olursan atlayıp hemen gelirim. Temmuz sonlarına doğru yapalım bir tur daha:)

• Beğen

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
güzel gezi olmuş foto kalitesi güzel olsaydı seyrine doyum olmazdı....ayagına saglık ...devamını bekleriz....

• Beğen

emin demirpolat

Aktif Üye
Tepki
270
zor ve güzel gezi, nerdeyse dinlenmeden çıkmışınız, bu gidişle yalnız gezileriniz sürecek gibi, biz de ereğlide genelde dere tepe gidiyoruz ama bu kadar da değil. Ayağınıza sağlık, ve tebrikler.

• Beğen

tunermurat

Daimi Üye
Tepki
61
güzel bir gezi olmuz ayağınıza sağlık.Bursa da yalnız gezmek benim için çooooook zor oluyor bilmiyorum sizin için çok zor oldu mu

• Beğen

Sencer Kan

Forum Demirbaşı
Tepki
637
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gezi, fotolar, anlatım her şeyden öte ÇABA müthiş...
diyecek pek kelime yo, ayağınıza sağlık.. ;)

Şu 'yalnız kovboyluk' zaman zaman bende de GÜZEL duruyor, :) evet katılıyorum; güvenlik için en az 3 kişi çıkılmalı! turlara ama yalnız turun, hele de huzurlu güzergahlara...! tadı bir başka...

damaklarınızda umuyorum.. ;)

Tepki
190
Bu güzel turu hem de tek başınıza yapmanızı takdir ediyorum. Burada bizlerle paylaştığınız için de teşekkür ediyorum.

Bir tek bir şey: Fotoğraflarda kask görünmüyor umarım fotoğraf çekilirken çıkarmışsınızdır. Siz de biliyorsunuz kask hayat kurtarır. Hayatlarımızın değeri 30-40 Lira'dan kesinlikle aşağı değil. Hele hele bisiklete binen insanın hiç değil.

Berkay Mestan

Daimi Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Bu pazar yani yarın yapacağımız tura bekleriz... saat : 8:30, Yer:Tophanedeki minübüs durağı (Saltanat kapı ile türbelerin tam ortasında) Bütün bisikletseverleri bekleriz...

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Vural UZUN

Merhaba.
Uludağ'a çıkarken beraber pedallamaktan çok mutlu olurum.Temmuz sonu ağustos başı bir tur daha düzenlemeyi düşünüyorum.Ama bu sefer otellere geldikten sonra zirve ve göller bölgesine çıkılacak.Dolayısıyla hava tam aydınlanacağı sırada yola cıkmayı planlıyoruz.Sizi de aramızda görürsek çok mutlu oluruz.

@Anıll

Merhaba.
Ben Bursa'dan Dinçer.Sanırım sen de benim gibi gezecek arkadaş sıkıntısı çekiyorsun.Eğer uygun olursan beraber geziler yapabiliriz.
Nerede oturuyorsun?Ben 1050 konutlarda korupark yanında oturuyorum.Buluşup, tanışıp, gezmek, tozmak dileğiyle...:)

@brkymstn

Gelmek çok isterdim.Ama konuya uzun süredir bakmamıştım.Bu yüzden çok geç haberim oldu.Gelecek gezilerinize katılmak çok isterim.Tek başıma gezmekten kurtulmak istiyorum artık.:)

• Beğen

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.
.Çok GÜzel Gezİ OlmuŞ.hele İnİŞte Bende Olmak İsterdİm:D ÇIKIŞ TA OLMASAMDA OLUR:D PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Sevgili Dinçer,
Benim bisikletten başka heyecanların peşinde koştuğum dönemde paylaştığın gezini ancak şimdi okuyabildim. Sahi Uludağa çıkarken bize neden tahinli çörek yedirmedin? Onu bunu bilmem 7 Ağustosta tahinli çörek yemeden Tophaneden yukarı kımıldamam bilmiş ol. Hatta kahvemi de sevgili Selim Üsel'in anneannesinin tarihi evinde içeceğim, bana sözü var. Ayı çeşmesinin suyu gerçekten çok soğuk Atakan ellerini yıkadığında parmaklarının donup hissizleştiğini söylemişti. İnşallah biz gittiğimizde de hava senin çektiğin fotoğraflar gibi açık olur da güzel görüntüler yakalarız. Hız rekorunu kırdığın rampadan senin tabirinle yardığın benim tabirimle süzüldüğün iniş hala gözlerimin önünde. Ne yalan söyleyeyim ben senin yolun sonundaki viraj için sert bir viraj var ama aslında çok sert değil, fren yapmadan viraja girin sözlerine pek güvenememiş ve yardırmaktansa yarılmadan tek parça halinde dönmeyi tercih ederek kontrollü dönmüştüm. Bu sefer bende yardıracağım. Uludağdan inmenin zevki müthiş ama hala sağ bileğim ağrıyor. Bu sefer mtb ile ineceğim bakalım farkedecek mi? :)

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
@Orhan Kılıç

:D
Abi hatırlayacağın gibi grup biraz aceleci davranıyordu.Tophanenin içine girmeye bile zor ikna ettim, hatta ikna etmekten çok zorla soktum:) Ahmet abinin düğün telaşesi vardı.Eğer zaman bol, sorun yok diyorsanız, tahinli pideyi bırak bizim evin oradaki meşhur maraş dondurmacısında dondurma bile yeriz ;)Yol kenarlarındaki meyve ağaçlarına da dalarız :p

Dağ bisikleti kesinlikledaha iyi olacak... :) Çobankayada birkaç arazi parkuru da biliyorum.(Ama 4 senedir girmedim, umarım hem ben unutmamışımdır hem de oralar değişmemiştir :))

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç