Bisiklete Binerken Nasıl Giyinilmeli ?

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
Uçuk fiyatlı forma alıcak bütçem yok.Bu konularda acemiyim, bisiklete binilirken nasıl giyinilmeli capri+tişört veya Fenerbahçe forması ile biniyorum genelde, ama tuhafıma gidiyor sanki.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Forma (Fenerbahçe forması olması dışında :p) iyi bir seçim, en azından kumaş vs olarak. Normalda bisiklet formaları daha esnek ve vücuda yapışan özellikte olur, ama futbol forması giymek de en azından penye bir t shirt vb. ile binmekten iyidir diye düşünüyorum.

Şortta da problem yok, ama içine bir tayt giymekte fayda var. Yeni başlayanlar için 15-20 lira civarında taytlar bulunabiliyordu, en azından başlangıç için düşünülebilir.

Tabi ki olmazsa olmazlardan eldiven ve kaska hiç değinmiyorum, onları zaten giyiyorsundur, değil mi?

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@HaliliOzturk

anlattıklarında büyük bilgi eksiklikleri var yeni başlayanları yanlış yönlendiriyosun, bi kere en iyi forma fenerbahçe formasıdır, çubuklu olanı daha iyidir :D

şaka bi yana bisiklet sürerken pamuklu şeyler giymek yerine forma tarzı özel kumaşa sahip kıyafetler giymek daha iyi. çünkü pamuklular teri emiyor ve formalara göre çok zor kuruyor. bu da hafif rüzgarlı havalarda bile hasta olmana yol açabiliyor. + tabi jelli bi eldiven de takmayı unutma yoksa ellerin su toplar, elciğin desenlerine sahip olur :D tabi en önemlisi kaskını da tak :)

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Üste bir termal t-shirt(15 TL),altada kısa pedli tayt(20 TL) giyerek bisiklet giyimini 35 Liraya halledebilirsin.Daha sonrada daha iyilerini giyersin.Aşağıdaki konuya bir bak:

(link)

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
merhaba,
benim sIkIntim aslinda bisiklete uygun giyinmekten cok kendime uygun giyinmek. (gerci bisiklete uygun giyinmenin de ozu bu sanirim:)) cok terleyen bir insanim ve aileden gelen bir astim ve sinuzit yatkinligimiz var. yokuslarda terleyip inislerde ruzgar yemek bana hic iyi gelmiyor. termal giysiler derdime deva olur mu acaba? bir de yanlis hatirlamiyorsam termal giysinin icine bir sey giymemek gerektigini okudum bu forumda bir yerlerde. yani termalin gorevini yerine getirebilmesi icin. dogru mudur? terin uzerimizde sogumamasi icin, daha dogrusu basi ve gogsu ruzgardan korumak icin ne yapmamiz gerekiyor? tesekkurler.

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
ben de merak ediyorum windstoper denilen giysiler rüzgarı kesiyo mu tamamen ne yapıyo onu da açıklarsanız sevinirim

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
@Nuran Atakan

Siz bir windstopper alacaksiniz. Yalniz ucuz diye tamami naylondan uretilmis yagmurluk almayin, yoksa teri disari atamazsiniz, bu da rahatsizlik verir. Kollari cikarilabilen windstopper bir ceket alirsaniz, inerken ruzgar terinizi sogutup sizi hasta etmez. Sicak havalarda kollarini cikarirsiniz, onemli olan gogus kafesinizdeki hayati organlari korumak.

Termal kiyafet bambaska birsey. Sizi ruzgardan korumaz...

• Beğen
Tepkiler: Nuran Atakan

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
@nightdriver

Bahsettiğiniz şeylerin fiyatları ne kadardır acaba?
Kışın alt kısmımıza ne tür şeyler giymeliyiz?

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
@N.Erdem TUGRAHAN

Fiyatlar markaya gore degisken. Ben yurtdisindan aliyorum ya da internetten getirtiyorum. Windstopper`lar 50-250 EUR arasi degisir. Burada amac kalin kalin giyinmek degil. En hafif ve en ince kiyafetle kisin usumeden bisiklete binmek istiyorsaniz rahatlik acisindan butcenizi yuksek tutmalisiniz.

Kisin altiniza uzun tayt giymelisiniz. Ben cok soguk havalarda ekstra iclik uzerine giyiyorum tayti. Asagidaki ornekler Assos marka ve en ust kalite. Diz bolgeleri ruzgari dik aldigi icin en cok usuyen bolgelerdir. Bu yuzden daha korunakli olmali...
http://www.coloradocyclist.com/img/product/full/a/assxfya2b.jpg

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
@nightdriver

Bu taytlarin gogus kismi neden acik dersiniz merak ettim. Hazir giyilmisken gogsu de korumasi gerekmez mi?
Bir de internette yerli sitelerden alisveris yaptim daha once ama yabanci siteler gozumu korkutuyor. Siz hangilerine bakiyorsunuz windstopper icin? Ayrica ebay konusunda siz ne dusunuyorsunuz acaba?
Denemeden giysi almak sakat is gibi geliyor bana ama bu gidisle mecbur kalacagim sanirim. Gittigim bir cok magazada windstopper ne onu bile bilmiyorlar. Buldugum tek yerde ise cok pahaliydi. Dogal olarak pahali sanirim cunku super giysilerdi:)
Tesekkurler.

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
@Nuran Atakan

Nuran Bey, taytlar sadece vucudun bacak ve bel kismi icin uretilen giysiler. Uzerine tercihinize gore bir iclik (base layer) ve uzerine ceket (windstopper, waterproof, thermo tercih havaya gore degisir) giymelisiniz. Tek parca (swimsuit gibi) urunler pek uretilmiyor. Siyah renk aldiginiz taktirde uzerine istediginiz rengi kolaylikla kombinasyon yapma sansiniz var.

Ben sizin aksinize yerli sitelerden hic alisveris yapmadim. Dogru duzgun bir site, bilgi, fotograf yok. Stok kontrolu yok. Var mi, yok mu belli degil.

Ebay`den cok alisveris yaptim ancak kiyafet konusunda avrupa siteleri cesit ve beden anlaminda daha zengin. Surekli inceleme durumunda indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Ustelik fiyati gidip yerinden alsaniz daha pahaliya geliyor. AB`ne uye olmayan ulkelere gonderimde KDV (VAT) dusuluyor.

Size 1. tavsiyem
(link)
Almanya`da kurulu bir site, son derece guvenilir. 3-4 is gununde siparisim elime gecer. Su ana kadar 3 parti siparis verdim, sorunsuz teslim aldim. Mail ile iletisim kurup boyunuz ve kilonuzu belirtirseniz size beden tavsiyesinde bulunuyorlar. Bunun haricinde sitede bedenle ilgili bir bolumu de mevcut. Agirlikli olarak Nalini marka urunleri satar. 150 euro uzeri siparislerde kargo ucretsiz.

2. tavsiyem
(link)
Ingiltere`de kurulu bir site. Yapi olarak en begendigim site. Gerek aciklamalar, gerek fotograflarin kalitesi, gerek yorumlar, gerek testler acisindan mukemmel. Ozellikle dhb ve endura marka kiyafetler fiyat olarak uygundur. Gore ve Assos markalar ise gercekten cok kaliteli.

3. tavsiyem
(link)
Burayi bilmeyen yoktur zaten. Bircok kere alisveris yaptim. Is akislarinda zaman zaman problem olabiliyor. Irtibat kurarak cozdum simdiye kadar.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
@Nuran Atakan

windstopperli ürünler için anakara'da dagh dash mağazasına bir bak istersen. ben istanbul beşiktaşta geçen hafta windstopper özellikli 1 montu 55 liraya aldım. aynı şekilde kanyon mağazasından önü windstopper özellikli arkası normal polar olan kazak aldım 35 liraya. hatta dagh dash dan 40 liraya nefes alabilen yağmurluk da aldım.

• Beğen
Tepkiler: Nuran Atakan

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Bu sitedekiler türkiyedekilerden daha pahalı sanırım :) yada yanlışlık var.
türkiyede jerseylerin ortalama fiyatı 40 50 ero arasında bu sitelerdede neredeyse aynı hatta bazen daha pahalı ve yol parasıda var.Acaba benmi yanlış bakıyorum?Şimdi türkiyede 40 ero olan birşeyi orda 20 ero ya alırsam kar ederim yol parasıda var çünkü eğer böyle bir site varsa söylermisiniz.

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
@derşan sezer

Oyle birsey soylediniz ki...
Pinarello sitesine bakip "burda satilan bisikletlerin ortalama fiyati su kadar, burda daha pahali" demek gibi birsey...

20 TL`ye de jersey var burda...
300 TL`ye bisiklet oldugu gibi...

Spesifik olarak su marka su model urun burda su kadar, sitede ise bu kadar diyebiliyor musunuz? Onemli olan bu cunku....

• Beğen
Tepkiler: fecredall

KinqFriends

Aktif Üye
Tepki
37
arkdaşlar normal bisiklet formam yok onun yerine uzun kollu futbol forması mı giyeyim? yoksa uzun kollu eşortmanmı giyeyim CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@KinqFriends
Yazılan yorumları okumadın mı? :D arkadaşlar zaten gereken her şeyi yazmışlar

Ben futbol formasını tercih ederim, hem çabuk kurur üsütmez, hem de hava alır rahat ettirir :)