Pedaldan gelen çıt çıt sesi

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
iyi günler. benim pedaldan gelen sesle alakalı problemim var. sürekli gelmiyor bu ses. özellikle yokuş çıkarken ve pedala bastığım kuvvet arttığında çıt çıt ses geliyor. sanki bir yeri zorluyormuşum gibi. ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?

Scudo

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
bende de vardı orta göbeğin dağılmış demişlerdi delta bisikletten
inşallah yoktur öyle bişey
yada bazen ayaklık da farkettirmeden sürtebiliyor ona da dikkat et

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
10 gün kadar önce aynı dertten muzdarip gidip göbeğimi değiştirttim. baktım yine aynı ses, şaşırdım tabi, sonra pedaldan olabilir dedi bisikletçim, onu değiştirdik, pedaldanmış. manayla değişmesi gereken göbeğim de değişmiş oldu ama sorun pedaldanmış :D

• Beğen
Tepkiler: Gogitoğlu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pedalın bilyalı ya da rulmanlı olan kısmında zamanla aşınma oluşuyor. Yani göbek kısmına çok ciddi bir yük biniyor. Pedalın kalitesine ve modeline göre de kaldırabileceği kuvvet bellidir. Bunun üzerinde kuvvet uygulayınca ya da bakımını geciktirince böyle sesler gelmeye başlıyor.

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
bisiklet de pedal da çok yeni. pedalı değiştirmem gerekirse maddi manevi üzülürüm.

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
@thisisacell

üzülmek kafi gelmiyo işte :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet masraflı bir spor maalesef. Yapacak birşey yok. Pedalınızın modelini bilmiyorum ama açıp bilyalara bakın isterseniz.

volkankültepe

Aktif Üye
Tepki
119
pedaldan ziyade gobek vidalarinin gevsekliginden kaynakli olabilir...

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Bendede aynı şekilde sorun vardı.Bisikleti aldığım ilk hafta oldu sonra aldığım yere götürüp böyle bir sorunum var dedim orada göbeği sıktı ondan sonra hiç ses gelmedi bir daha!!

hakano

Daimi Üye
Tepki
313
Ayni sorun bende de oldu. Agir gresle bilyeleri yagladiktan sonra gecti. Eger bilyeler zarar gormemisse gres cozebilir bu problemi. Daha fazla beklemeden acip yaglayin, derim. Gresi benzin istasyonlarindan ucuza temin edebilirsiniz. Zaten her bisikletcinin, bir kutu gresi olmali bir taraflarda.

Tepki
19
Bende bisikleti aldığım ilk haftada oldu.Göbekteki vidaları sıktım düzeldi.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Rutin açılan bir konu oldu bu; şu başlığa bakmanızı tavsiye ederim,
neden olabilecek tüm olasılıklar var

(link)

Benim de başıma geldi; pedallar sökülüp yivler temizlendi,
greslenip takıldı ve sorun kalmadı.

• Beğen
Tepkiler: Gogitoğlu

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Eğer göbek ve yağlama ile ilgili değilse pedaldandır ve klasik bir pedal kullanıyorsanız alacağınız pedal tek parça dökme bir pedal olursa ses kesilir çok da pahalı değildir bahsettiğim pedallar,kolay gelsin

Tepki
0
Bende gecen yıl aldıgım bisiklet le aynı problemleri yasadım satın aldıgım bayi nin sözde teknik servisi bir sürü sök tak yaglamadan sonra sonunda pedalları da sokup yaglamaya karar verdi söküldügünde yagsızdı elemanda soylene soylene takarken gaarç ayna kolu çizdi, Halbuki satın aldıgımda pedalları üzerine takan ustasıydı.:mad:

Tepki
0
Bu problem birazda bu parcaları toplayan bisikletçilerden kaynaklanıyor sanırım yeterli teknik donanım ve deneyim yok sanırım, Yurt dısından getir topla sat mantıgıyla hareket ediliyor,Daha ciddi ve müşteri mennuniyeti konusuna daha fazla önem veren bir anlayıs gerekiyor bence.

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Aynı sorun bendede var sanırım orta göbekten geliyor ama bir zararı olacağını zannetmiyorum çünkü nadir geliyor.

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı sadece arada sırada geliyorsa göbekte boşluk yoksa göbek milindeki vida gevşemiş olabilir ben o vidayı sıktım sorun geçti...

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar bende de,iki gündür o çıt sesinden var,pedal tam bir tur döndüğünde çıt mı desem pıt mı desem o sesi duyuyorum,aynı dert mi var bende de :D.Pedalları kontrol ettim sorun onlarda değil göbekten geliyor sanırım,100 km oldu zincirleri yağlamadım,ondan da kaynaklanabilir mi?Şu an Samsun'un bir ilçesindeyim doğru dürüst bisikletçi yok,orta göbeği sıkıştırmam için ne lazım?Ve şu gras yağını benzinliklerde mi bulabilirim?