ani bir karar değişikliğiyle meridacı oldum

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
geçen yazın ortasından beri bisiklet almaya çalışıyodum.. tam aileden izin aldım, bu sefer de sedonalarda uygun kadro ve renk bulamadım ve 2009 modelleri beklemeye karar verdim. dükkana her gidişimde orda bi merida bana bakıyodu ama ben 711v'den yanaydım :D
sürekli gürkan abiyi rahatsız ederek bisikletlerin ne zaman geleceğini sordum, hatta geldiği gün de kutudan çıkarttırdım montajını yaptırdım. yarın alıyorum dedim fakat sonra bazı abi tavsiyeleri neticesinde merida almaya karar verdim :D iyi ki de merida almışım kalas bisan'dan sonra inanılmaz bi değişim oldu.

neyse, fotolara geçelim. öncelikle eski dost; kendisi amortisörü olmamasına rağmen 16 kg'dır :D

Sıra geldi ona :D

Kadro 18" Siyah beyaz desenli
Maşa SR Suntour XCM-H-LO
Arka attırıcı Deore
Ön attırıcı Altus
Fren kolları shimano ef-50
Bi de ayrıca arkaya çanta(plastik kelepçeyle tutturulmuş özel tchibo gözlük çantasıyla birlikte :D) ve ışık, öne de ışık + km saati taktım. yakında suluk alıcam :D

Bisikleti almamda yardımcı olan forumdan arkadaşlara, Mehmet abiye(Mehmet Boran), Koray abiye (koray1984) ve tandem bisikletten Gürkan abiye teşekkürlerimi iletiyorum :D

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk yorumun benden olsun. Güle güle kullan, çantaya bayıldım...

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
Üstteki kalas bisan dediğiniz benim de ilk bisikletim olur:D iyi ki koymuşsun resmini, özlemişim.hemde hiç bi parçası değişmemiş gibi duruyo resimde.oyy balam oyyy. kırmıştım o demirdöküm bisan kadroyu:)
Meridaya gelince hayırlı olsun. süper duruyo. iyi günlerde pedallarsın inş.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Kuşaksız

FreeDooM

Üye
Tepki
11
Öncelikle hayırlı olsun bisikletin güle güle kullanırsın inş.
ayrıca sorması ayıp ne kadara aldın acaba arkadaşım ?

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.961
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok afili :)
Güle güle kullanın...

• Beğen

lukunku86

Aktif Üye
Tepki
47
kadro renkleri çok hoşuma gitti öncelikle, hayırlı olsun bisikletiniz, güle güle kullanın

ben de inşallah estupendoyu aldığımda eski bisikletimin fotoğraflarını ekleyeceğim, işte o zaman yorumlarınızı merak ediyorum :)

rastgele...

• Beğen

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Hepinize teşekkürler

@bryant91

teşekkürler. evet selesi hariç hiç bi parçası değişmedi. lastikleri bile aynı :D o kadroyu nası kırabildin anlamadım :D

@FreeDooM

teşekkürler, özel mesaj attım

@lukunku86

teşekkürler. inşallah istediğin bisikleti alırsın, eskisi ne ilk mtb'lerden mi ? :D

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
@Anıl Kuşaksız

Bunny hoop yapmaya kalktım:D:D bi çektim bisikleti, yukarı cıkmam gerekirken bi baktım aşağı doğru iniyorum:D:D:D kırıldı :eek:

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
anıl kardeşim özele yazmıştım bakabilir misin acaba?

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
teşekkürler arkadaşlar inşallah daha güzelleri sizin olur

@bryant91

ohoo ben bisanla bunny hoop denedim yerinden çok az kalktı ama bişey olmadı. bi de çok büyük merdivenden indim bi kere sanırım en çok onda sarsılmıştır bi daha yapmıycam :D

@semeket

cevap yolladım :)

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Jantlardaki sarı reflektörler , rublenin oradaki plastik zımbırtı , sele altı çantası(biliyorum çok kullanışlı ve sen seviyorsun), bisiklet kilidi tez elden atılmalı bisikletin üzerinden : ) bu bir emirdir ! : )

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@Mehmet Boran

-Reflektörleri at diyosun da bi kere arabada zifiri karanlık bi yolda gidiyoduk, karşıda 2 tane bisikletli çocuk vardı, birinin tekerleklerinde reflektör vardı diğerinde yoktu. işte o tekerleklerinde reflektör olmayan çocuğu dibine kadar yaklaşınca görebildim. reflektörler uzaktan görülebilmek için etkili bi yöntem bence :)

-o plastik zımbırtıya bakıcam yakında :D

-sele altı çantası süper kullanışlı bişey kesinlikle çıkarmam. bisiklet sürerken ceplerime bişey koymayı sevmiyorum, ufak bel çantalarını da sevmem o yüzden çok rahat geliyo bana :)

-kilit lazım oluyo abi onu niye çıkar dedin anlamadım kilitsiz napıcam biyere kitlemek gerektiğinde ? :D

-şık bi ayaklık bulursam takıcam bisikleti koyucak yer bulamıyorum :D

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Merida... Yeşil..

Benim hayalim yeşil bir merida.. Bu yaz geçti artık gelecek yaza inşallah.. Mehmet'lede beşiktaş vapurunda karşılaşmıştık. Yeşil meridası var onunda. Mehmetcim seninle sohbet etmeden önce uzun uzun bakmıştım o meridaya.. Tek başına ''al beni kaçır diyordu'' Umarım nazarım değmemiştir o gün :)

Tolga...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
@Anıl Kuşaksız

Eyvah işimiz var seninle : ) keşke şehir bisikleti alsaydın o zaman ne uğraştırdın bizi şöyle arkaya heybe falan takardık : )

@paramedik34

Tolga Merhaba yeniden , vapurda karşılaşmıştık hatırladım : ) valla harika olur neden olmasın , nazarda ne kelime aşkolsun senden değerlimi alt tarafı bir bisiklet : )Anıl'ın eklediği resimde gözüküyor beyaz sele borusuyla aradan çıkmış : )