ng 303 sv-kron xc 1000

Tepki
8
arkadaşlar ilk başlarda bianchi istiyodum ama birşeyler öğrene öğrene en son bu iki bisiklet arasında kaldım.hangisini önerirsiniz.
Salcano ng 303 sv
KADRO : DOUBLE BUTTED ALUMİNYUM
BOĞAZ : RITCHEY MTN COMP 31.8
GİDON : RITCHEY MTN FLAT
SELE BORUSU : RITCHEY 31.6
FURŞ TAKIMI : RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ACERA AFDM360M6
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ : SHIMANO ACERA ARDM360SGSL
AYNAKOL : SHIMANO FC-M361
FREN TAKIMI : SHIMANO BR-M422
RUBLE : SHIMANO CS-HG30
VİTES/FREN KOLU : SHIMANO ACERA SL-M360
ÖN HAZNE : SHIMANO HB-MR65
ARKA HAZNE : SHIMANO FH-RM65
ZİNCİR : KMC CNHG-50
ELCİK : RITCHEY
LASTİK : MAXXIS TOMAHAWK
JANT : SALCANO X-PRO3 (WEINMANN)
JANT TELİ : INNOX PASLANMAZ
MAŞA : SUNTOUR SF9XCM-HLO
PEDAL : WELLGO LU-C27G
SELE : RITCHEY COMP VECTOR
KADRO BOYU ÖLÇÜLERİ : 14",16",18"
BİSİKLET AĞIRLIĞI (KG) : 13.2

KRON XC 1000
Kadro :Alu 7005 Double-Butted
Boyun :Uno
Maşa :TG
Pedal :VP 992
Boğaz Yatağı :VP A41
Sele Borusu :Uno
Arka Vites :Shimano RD-M410
Sele :VADER
Ön Vites :Shimano FD-M310
Ön Hazne :Shimano HB-RM60
Vites Kolları :Shimano ST-EF60
Arka Hazne :Shimano FH-RM60
Fren Kolları :Shimano ST-EF60
Zincir :Shimano HG50
Frenler :Shimano BR-M422
Kaset :Shimano CS40
Ayna Dişli :Shimano FC-M191
Jant Teli :HTI
Orta Mil :Shimano BB-UN26
Jant :Remerx
Gidon :Uno
Lastikler :Maxxis 27TPI
Ağırlık:11.8(bi sitede görmüştüm,ne kadar doğru bilmiyorum)

Scudo

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ikisi arasında çokta bi fark yok salcano parça olarak birazdaha ileride sanırım...
ritchey gidon gidon boğazı sele sele borusu faln daha iyi gibi?

yok bi fark yok o yüzden fiyatına göre değerlendir bence... eğer ikiside görsel olarak hoşuna gidiyosa...

Tepki
8
bende salcano düşünüyodum ama kron un ağırlığını görünce biriz kafam karıştı.bide 2-3 gündür forumda salcanoda ki ritchey ler dandik falan diyolar:Sne yapacağıma karar veremedim.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
dandik olduğunu pek inanmıyorum çünkü dandik olsa dier parçaları böyle koyupta milleti riske atmaz kendisi zararlı çıkar çünkü bu alet arazide kullanılabilinecek bi bisiklet dier parçalar iyi olupta oturduğun seleyi ve hatta sele borusunu dandik koycak sonra milletin bi tarafıda kaçırtçak adamlar bence saf deillerse böyle bisi yapmazlar yoksa kendileri ve ritchey için hiçte iyi olmaz:):):)

Tepki
8
yani salcanoyu al keyfine bak diyosun:) salcano daha yakın geliyo zaten.
2009 kron xc 1000 sahibi arkadaş varsa tavsiye eder misiniz?

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Kesinlikle Salcano...
Üzerindeki Ritchey lerin de dandik olduğuna inanmıyorum bizzat kullanan biri olarak...Ama senin istediğin karbon ekipmansa o zaman dandik çünkü alu

http://img22.imageshack.us/img22/4303/18032009252.jpg

Tepki
8
ya bu hafta içinde okumuştum bu forumda."üzerinde ki ritcheyler dandik bi de salcano markaları değiştirme hakkını elinde tutuyo" yazıyodu.ben pek anlamıyorum ama öyle okuyunca içime kurt düştü.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Ben sana anlatayım teker teker o zaman:)
Bu muhabbetin yapılmasının nedeni Salcano'nun sitesinde verilen bisiklet resimleri üzerindeki bazı parçaların üzerinde gelen parçalara tam olarak benzememesi. Bu konuda arkadaşlarla farkettiğimiz konu sadece sele ve disk rotorları hakkındaydı. Rotor'un modeli farklı sanırım, selede resimde verilene tam olarak benzemiyor doğru ama içine kurt düşürecek hiçbirşey olmasın kesinlikle.Sele yine Ritchey(belirtmek isterim çok rahat), Rotor yine avid...(Benim bisikletim için konuşuyorum)

http://img10.imageshack.us/img10/3227/18032009254.jpg http://img12.imageshack.us/img12/7018/90578557.jpg

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
bu iki resmi görünce bende acayip kaptırdım kendimi:) kadro açıları çok güzel tam isteğiğim gibi öne doğru çok hos..

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
bence kron al nedeni olarak üst model kompenat ve model e geçerken daha avantajlı bence firma malın arkasında ben kron kullanıyorum ve sağlam ve güzel

iyi düşün

Tepki
8
oooh çok karazsız kaldım ya şimdi:) gidip görmem denemem lazım son karar için,yorum yapan herkese teşekkürler

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
herkese merhaba salcano olarak ritchey malzeme konusundakı yorumları okudukca cok uzuluyoruz cunku yıllardır ozlemlenen bır markayı bısıkletin uzrine koyarak isteklerinize kulak vermek ıstedık ve uygun fiatlarla sizin begenınıze sunduk oncelıkle ritchey nin sattıgı hıc bır urun dandik yada alt kalıte değil her urununu fiatına gore malzemesi var diger ritchey kullanan uluslarrası markalrın kullandıgı speclerle benzer sekilde ritchey ler kullanıldı ve eger değistirme hakkımız kullanacak olursak her zaman daha iyisi ile değistireceğimizi size burdan garanti edebilriz srd urunlerdekı lastik orneği gibi ne alacagınız hakkında yorum yapamam ama speclerde ne yazıyorsak onu kullanıyoruz bilgilerinize sunarız

Tepki
64
@bayramakgul

Genelde bu seneki modelleriniz hakkında söylenen şeyler olumlu, kaliteli parçalar kullanıyosunuz. arkadaşların kafasına takılan nokta gördüğüm kadarıyla, parça değişikliği hakkını saklı tutma ile ilgili, ama alanlarda "ben aldım, geldi, üstünde yazan parçalar" diyolar. Güven veriyosunuz.
Esas nokta kadronuz.
Salcano kadro ile ilgili endişeler okudum bisikletforumda,
kadrolarınız hakkında birşeyler söyler misiniz.

Teşekkürler.

alisundu

Aktif Üye
Tepki
83
@burak oklar

Arkadaşlar salcano markasının üzerinde kullanılan tüm ürünler kalitelidir .Dandik tabiri yanlış olmuş bence ,sizlerde takdir edersiniz ki komponent olarak her hangi bir markanın çok çeşitli modelleri vardır burada lütfen birbiri ile muadil olan ürünleri kıyaslayalım carbon malzeme ile aluminyum malzemeyi değil. Şahsi düşüncem salcano markasının tüm modellerinde kullanılan donanımları kaliteli buluyorum ve gönül rahatlığı ile pedallayın diyorum .Ayrıca belirtmeden gecemeyeceğim ,bu donanıma sahip FARKLI markalarda fiyat aralığı en az % 30 fark yaratır, ve apayrı olan bir konu daha, Salcano markası, Ürünleri tl olarak satıyor arkadaşlar bu konu çok önemli !!!!!!!! usd yada euro değil.

SAYGILAR;

Tepki
8
benimde salcano ya yönelmemin nedenlerinden birisi bu,tl üzerinden satılması.ritcheyler ile ilgili yazdıklarım da kesinlik benim gördüklerim değil,forumdan okuduklarım.@bayramakgul
buna da gönülden inanıyorum.yine tercihimi salcanodan yana kullanacağım büyük ihtimalle ama bu kadro konusunu biraz daha açabilirseniz sevinirim.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
evt bende kadroları çok merak ediyorum.. performansları nasıl dayanıklılık konusunda ne diyebilirsiniz?? yani bi trek le kyaslanırsa veya bi hussar faln nasıl bi kısyalama yaparsınız? bende bu soruyu çok merak ediyorum....

alisundu

Aktif Üye
Tepki
83
@gvenc_mtb

Kadrolar 6061 aluminyum trek te kullanılan teknoloji 7005 aluminyum sonuç olarak 7005 alloy tabiki daha üst sınıf bir kadro yapısına sahip, lakin kullanılan aluminyum teknolojisinde salcanonun 35 yıllık gecmişinden bu güne denk kadro kırılma olayına rastlanmamıştır,ve kullanmış olan 6061 alloy kadrolarda double butted ''çift kat güçlendirilmiş'' teknolojisi kullanılmıştır. Ayrıca kullanıcı arkadaşlar performansından oldukça memnundurlar...

SAYGILAR;

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
en merak ettiğim konuydu teşekkür ederim çünkü bende salcano 303SRD alıcam... parçalar a lafım yok zaten ama kadro olarak daha yeni olduğundan deneyen bilen yoktu tesekkür ederim..

Tepki
8
herkese çok teşekkürler son kararım yine salcano oldu.ya ng 303 sv yada srd bakalım onuda zaman gösterecek

Tepki
64
Sağlamlığa kesin sağlamdır. :)

Benim sorduğum acaba ileride
"X marka kadro aldım. Acayip hafif, açıları şöyle şöyle olduğu için süper, renkleri, grafik kalitesi çok göz alıcı" diyen arkadaşlar Salcano için bunu diyebilecekler mi?
Ancak kadrosuyla dünya ile yarışabilir salcano.
Şu anki grafik ve renkleri üzerinde de daha çalışılması lazım bence.

ki ileride salcano kadromuz var diye övünebilmeliyiz, yurt dışı alıcılarda aynı şekilde.

Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Cem Erdoğan