Alanyada kaza

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen 2009′un puanlı ilk bisiklet yarışının son gününde kriteryum (şehir için yarışı) müsabakalarında dengesini kaybeden yarışçılar çarpıştı.

Kazada başını kaldırıma çarpan Antalya Gençlikspor Kulübü sporcusu 19 yaşındaki Yusuf Ezirgan ağır, bir bisikletçi de hafif yaralandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından Alanya’da düzenlenen 2009 Kulüplerarası ilk puanlı yol yarışının son gününde gerçekleştirilen kriteryum müsabakası, sabah saatlerinde verilen startla başladı. Yarışçılar grup halinde Atatürk Caddesi üzerinde ilerlerken bisikletçilerden biri dengesini kaybederek düştü. Arkadan gelen sporcular duramayınca bisikletçiler zincirleme kaza yaptı.
Kazada başını kaldırıma çarpan Antalya Gençlikspor Kulübü sporcusu Yusuf Ezirgan ağır, Brissa takımı oyuncusu Kazakistan uyruklu Bahtiyar Mamirov ise hafif şekilde yaralandı. Özel Alanya Can Hastanesi’ne götürülen Ezirgan’ın bilincinin kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Mamurov’un durumunun ise iyi olduğu kaydedildi.

Yaralılara acil şifalar dilerim

Scudo

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Ben böyle organizasyon görmedim ,şimdi haberlerde izledim kalkıştan hemen sonra bir bisikletçimiz feci şekilde kaldırıma sıkıştı ve düştü ,kaskı fırladı çok şiddetli kaldırıma çarptı kafasını .Ortada ambulans yok bu ne sağlık rezaleti böyle hangi ükede yapılıyor bu? Tüm Alanya'daki yerli yabancı , tüm dünyaya rezil ettiniz bizi. :boese157:

Ambulans geldi sonunda ama boyunluk yok!!! Neredeyse kaldırıp atacaklar bisikletliyi un çuvalı gibi,
bereket işiin ehli oranize elemanlarımız yanlışları düzeltti indirdi arabalı sedyeyi. Biz kendimizi bu Ambulanslara ve bilgisizlerine mi emanet edeceğiz!!!!!!!!!!!

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
Biraz evvel haberi tv den izledim ve şoke oldum.

Acil şifalar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Semican Baydur

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Acil şifalar dilerim, umarım bundan gereken dersi sağlık görevlileri alırlar:(

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
olur olur burada her şey olur sorumsuz insanlara bazı görevleri verirseniz her şey olur dua edelim olmayan tek boyunlukmuş ya icinde doktor olmasaydı.
size soruyorum ne olurdu sporcumuzu kaybedebilirdik ilgisizlikten vurdumduymazlıktan uyuşukluktan dolayı.yine ucuz atlatmışız cok şükür ama her defasında atlatıyoruz bir şekilde bir gün buukadar ucuz atlatamayız.
bunları yazmamın nedeni gecen sene (türkiye şampiyonasında)kaza yaptım.allahtan bir şey yoktu ama ic kanama olabilir şüphesiyle ambulansı bekledim geldi ama bilin bakalım ne oldu icinde doktor yok şaka değil sordum nöbetci doktor yokmuş fed.süs olsun diye cağırmışlar ambulansı ve polenezköyün muhtarı benim durumuma dayanamayıp adam kendi cebinden ödediği parayla taksiyle hastaneye götürdü masraflarıda karşıladı ve bir kişi daha kaza yaptı aynı yarışmada onunda masrafları muhtarlık tarafın dan ödendi
yani tüm bunların sonucu yine aynı deyime varıyor burası türkiye yok öyle

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Şimdi annem içerden çagırdı ve gittigimde izledigimde tüylerim diken diken oldu çok kötü olmuş çocuk şu anda yogun bakımdaymış

allah yardım etsin inşallah bişe olmaz onun yanında düşen kişide benim arkadaşımdı :( :(

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
şuan izledim haberlerde,olay yakınında ambulans çok uzaklarda,bir görevli yok,parkur çok dar,dar olduğu için direk soldan sağ geçildi,ve yusuf arkadaşımız kazasını bu dönüşten kısa bir zaman sonra geçirdi,en kısa zamanda inşallah iyileşir.kazaya şahit olan forumdan arkadaşlar varmı? sizinde görüşlerinizi alalım.

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben de haberlerde izledim olayı. Çok üzücü. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur sporcu kardeşlerimiz.

• Beğen

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
@JuMPeR

arkadaşınız icin üzüldüm umarım bir an önce bisikletcilerimiz sağlıklarına kavuşurlar

• Beğen

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
Yusuf'un sağlık durumu ciddi değilmiş arkdaşlar, biraz önce bir haber programına telefon bağlantısında bulundu. Gerçekten şanslıymış büyük bir kazadan ucuz kurtulmuş. Geçmiş olsun...

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
Arkadaslar şimdi kanal d de haberi gördüm, hayati tehlikeyi atlatmış. Zaten canlı yayında sunucuyla konuştu biraz önce. 24 saat müşahade altında tutulacakmış. Kazada zarar gören tüm bisikletçi arkadaslarıma geçmiş olsun diyorum. Yine bir sağlık skandalı yaşanmış, ambulansın sedyesi tekerleğinin girdiği raya takılmış ve ayrıca aracta boyunlukta yokmuş.

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Arkadaşımızın durumu şu an iyiymiş.Hatta telefonla yayına bile bağlandı.Kazayı izlediğimde tüylerim diken diken oldu.Bir an kafasında kask olmadan yarışa girdiğini düşündüm yetkililere o kadar çok sinirlendim ki anlatamam neyse ki kaskı başındaymış.
Geçmiş olsun diyorum ve en kısa sürede yarşlara geri dönmemsi dilğiyle.

• Beğen

fecredall

Forum Demirbaşı
Tepki
460
@sercan_pa

Biraz önce televiyonda izledim ve çok üzüldüm. Bu mesajın gerçekten rahatlattı.:)

Geçmiş olsun Arkadaş....

• Beğen

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
şimdi izledim bende haberi durumu düzelmiş haber kanalında annesi ve kendisi konuştu yanlız çok komik ambulansın durumu yazık gerçektende

• Beğen