Sabahları Hasdal-Kemerburgaz-Göktürk-Ağaçlı Sapağı

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Merhabalar,
Güneşin erken saatte doğacağı günlere kadar (Nisan) sabahları Beşiktaş-Sarıyer yapamıyoruz.
Bunun yerine, Muzaffer'le Hasdal kavşağında buluşup Hasdal-Kemerburgaz otoyolunu kullanarak Kemerburgaz-Göktürk-Ağaçlı Sapağı yapıp aynı yoldan geri dönüyoruz. Bazı günler vaktimiz varsa daha ilerilere de gittiğimiz oluyor.

Yarın (22 Ocak Perşembe) saat 7:20 de kavşaktan tek başıma antremana çıkıyorum (Muzaffer şu an Romanya'da olduğundan yarın gelemiyor).
Katılabilecek olan yol bisikletli arkadaşlara duyurulur.

Notlar:
- Gezinti turu değildir.
- Mola yok.
- Gidiş-dönüş (kavşak-Ağaçlı sapağı-kavşak) yaklaşık 40 km.
- Yol durumu normalde çok düzgün, ancak bazen kamyonlardan dökülen hafriyat nedeniyle taş/toprak vb olabiliyor, genel olarak çok düzgün.
- Gelecek arkadaşların yanlarına yedek lastik ve pompa alması gerek.
- Tempoya uyabilecek mtb li arkadaşlar da gelebilir, lastiklerinizin dişsiz ve pedallarınızın kilitli olması eşlik etmenizi kolaylaştıracaktır.
- Kalkış saatleri günler uzadıkça daha erkene doğru kayacaktır (her antremandan önce ayrıca duyurulacak).

Kalkış noktası aşağıdaki gibidir:
(link)

Scudo

masculine

Aktif Üye
Tepki
103
selamlar...aslında benim iş güzergahım.(düşünmedim değil)....ama biraz tehlikeli olur diyerek(tırsarak) vezgecmiştim.özellikle o yol harfiyat kamyonlarının fren kullanmadıgı bir guzergah.ama bir gun denemek isterim.gerçi mezarlık kavşağından itibaren iki km. kadar eşlik edebilirm size ama olsun.

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@masculine

Evet aslında çok fazla kamyon var, ama yolun sağ tarafında emniyet şeridi var, oradan gidiyoruz, şimdilik olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Sahil yolundan daha bile güvenli diyebilirim.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Muzaffer dönmüş, yarın 2 kişiyiz. Gelebilecek yol'cuları bekleriz :)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yani rota yokuş çıkarak mı başlıyor? :D

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Evet buluşma noktasına geliş her yönden yokuş. Ama en çok benim geldiğim taraf (Kağıthane). Dimdik ve uzun bir yokuş tırmanmam gerekiyor buluşma yerine gidebilmek için.

• Beğen
Tepkiler: Remzi YOL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@masculine

Ben o yolda üç yıldır tek başıma antrenman yapıyorum; şimdiye kadar bir şey olmadı.
Kamyoncular genellikle otobüs/minibüs/taksi şoförlerinden daha iyi araç kullanıyorlar.
Dolayısıyla korkmanıza gerek yok. Kendinize dikkat ettiğiniz sürece güvenle kullanabilirsiniz. Haftasonu olsa düşünebilirdim. Katılacaklara iyi sürüşler diliyorum.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@Zuhâl

Hafta sonları da biniyoruz. Zaten buradan duyuracağım çıkacağımız zamanlar.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Yarın (27 Ocak Salı)

Saat 07:10'da Hasdal kavşağından antrenmana çıkıyorum. Göktürk'te Muzaffer ile buluşup toplam 50-60 km cevirecegiz.
Katilabilecek YOL'cu arkadaslari bekleriz.
(Bu konunun ilk mesajında buluşma yerinin krokisi var)

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Yol durumu normalde çok düzgün, ancak bazen kamyonlardan dökülen hafriyat nedeniyle taş/toprak vb. olabiliyor, genel olarak çok düzgün.
- Yol düz değil, inişli çıkışlı (çok dik olmayan uzun rampalar var).
- Gelecek arkadaşların yanlarına yedek iç lastik ve pompa alması gerek.
- Şehir içine göre 2-3 derece daha soğuk oralar, özellikle sabahları bayağı serin oluyor. Katılabilecek arkadaşların giyimlerine dikkat etmesinde fayda var.

Sevgiler

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Yarın (29 Ocak Perşembe)

Gece ve sabah yağmur yağmazsa:
Saat 07:10'da Hasdal kavşağından antrenmana çıkıyorum. Göktürk'te Muzaffer ile buluşup toplam 50-60 km cevirecegiz.
Katilabilecek YOL'cu arkadaslari bekleriz.

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Yol durumu normalde çok düzgün, ancak bazen kamyonlardan dökülen hafriyat nedeniyle taş/toprak vb. olabiliyor, genel olarak çok düzgün.
- Gelecek arkadaşların yanlarına yedek iç lastik ve pompa alması gerek.
- Şehir içine göre 2-3 derece daha soğuk oralar, özellikle sabahları bayağı serin oluyor. Katılabilecek arkadaşların giyimlerine dikkat etmesinde fayda var.

Katılmayı düşünen arkadaşlar özel mesaj atarlarsa cep telefonumu kendilerine iletirim.
Sevgiler

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
Juanito, ben Kemerburgaz'da oturuyorum ve triatlon antremanı için 2.el bir bisiklet aldım. Bir kez de olsa katılmak isterim. yalnız bir süre bireysel çalışıp belli bir forma geldikten sonra katılmam daha doğru olacak...

Tam olarak kaç km'lik bir tur oluyor? Yaklaşık ne kadar sürüyor? Ort. hızı merak ediyorum, ona göre çalışayım..

Ters taraftayım evt, ama katılacağım zaman arabayla Hasdal'a geleceğim.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@m6rk

Selam
Hasdal'a kadar gelmene gerek yok, kararlaştırılan saatte Kemerburgaz'da kavşağa çık yeterli. Hasdal'da park yeri bulman çok zor olur, her yer askeri bölge.

Tur hafta içi 50-60 km civarı, hafta sonu ise eğer hava da uygunsa 100+ km oluyor. Ortalama hız 28+ gibi. Zaten biliyorsun sürekli inişli çıkışlı bir yer orası. Bence bireysel çalışmana gerek yok, gel gruba katıl, grupla çok daha hızlı gelişirsin. Sonuçta belli noktalarda birbirimizi bekliyoruz eğer kopma olursa. Grup dediğim henüz 3 kişiyi aşamadık gerçi :) Ama geleceğini beyan edip de gelmeyenler gelmeye başlarsa eğer 5-6 kişiyi buluruz. Grupta triathloncu arkadaşımız da var, Emre, belki de tanıyorsundur bilmiyorum.
Bu hafta sonu yağmur olmazsa çıkacağız. Şimdilik yağmur gösteriyor. Geçen hafta da yağmur gösteriyordu ama yağmadı, çıktık, 110 km çevirdik toplamda.

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
Ben şimdilik 1 kez test sürüşü için çıktım. 6 km kadar Göktürk kavşağından Hasdal'a doğru gidip döndüm. 12 km. oldukça yordu beni, gerçi gece çıktım ve yol bisikletine hiç alışık değilim. Kaslarım ağırlıklı olarak koşuya sonrasında yüzmeye alışık olduğundan zorlandım...

Bisiklet yaklaşık 15+ yıllık birşey. Cromoly kadro, exage sistem... ağır anlayacağın. Önü kapalı bir aerobar taktım, belki rüzgardan az etkilenirim, kollarım daha az yorulur diye ama ilk sürüşte dilimin sarkmasına pek engel olmadı :) Zaten dönüşte zorlanınca mecburen bisikleti sırtlayıp karşı şeride zıpladım, arabadan alçak gözüken bariyerler ne kadar yüksek geldi anlatamam! Tehlikeli bir deneyimdi...

Tabii hiç bakım yapmadım henüz, zincir-vites takımlarını temizleyip yağladıktan sonra çıkmam daha sağlıklı olacak. Bir de arka lastiğim biraz inik ve şişiremiyorum! Kalın ağızlı kısa bir subap var üzerinde, ne bisiklet pompası ne de benzinci pompasıyla şişirebildim... Belki şimdi, şu araba çakmak girişinden elektrikle çalışan pompalardan almanın vaktidir :) Ayrıca yanımda taşıyabileceğim küçük bir pompam var.

Hsonu yağmazsa saatleri bana PM bildirir misin? Beni beklemeyin ama gelebilirsem size Göktürk sapağından Ağaçlı'ya doğru ve dönüşte Göktürk'e kadar eşlik etmeye çalışırım. İlk sefer için en mantıklı bu gözüküyor. Yaklaşık Göktürk sapaktan geçiş sürenizi de belirtirsen...

Umarım görüşürüz,

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Muzaffer'le Göktürk sapağında buluşuyoruz zaten. Çıkacağımız zamanlar bu başlıktan haber veririm.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Yarın (04 Şubat Salı)

Saat 07:10'da Hasdal kavşağından tek başıma antrenmana çıkıyorum. Muzaffer yurtdışında olduğu için gelemiyor. 7:25-7:30 gibi Göktürk kavşağından geçeceğim.
Katılabilecek YOL'cu arkadaslari beklerim.

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Gelecek arkadaşların yanlarına mutlaka yedek iç lastik ve pompa alması gerek.
- Gece ya da sabah yağış olması durumunda tur iptal edilecektir.
- Toplam mesafe min. 40 km max. 65 km

Katılmayı düşünen arkadaşlar özel mesaj atarlarsa cep telefonumu kendilerine iletirim.
Sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Alp Aslan

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
4 şubat çarşamba :) Seni gördüm galiba! Bu sabah işe giderken, 08:20 sularında Hasdal'a yaklaşık 5 km kala dönüş yolundaydın sanırım. İki kısa korna ile gayri ihtiyari selam çaktım, sonra 'acaba korkutmuş muyumdur?' diye sordum kendi kendime. Umarım tedirgin etmemişimdir.

Ekipman ve fizik olarak kendimi hazır hisseder hissetmez katılmak istiyorum bir kez de olsa.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@m6rk

Evet bendim o, ama kornalara karşı duyma eşiğimi yükselttiğim için farkedemedim :)
Güzel bir antrenman oldu, ilerde katılmanı beklerim

Bu arada duyuruyu Salı diye açmışım, tarih doğru ama günü yanlış yazmışım. Neyse artık.

Yarın (05 Şubat Perşembe) ve sonraki gün (06 Şubat Cuma)

Saat 07:10'da Hasdal kavşağından tek başıma antrenmana çıkıyorum. 07:30-07:35 gibi Göktürk kavşağından geçeceğim.
Katılabilecek YOL'cu arkadaslari beklerim.

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Gelecek arkadaşların yanlarına mutlaka yedek iç lastik ve pompa alması gerek.
- Gece ya da sabah yağış olması durumunda tur iptal edilecektir.
- Toplam mesafe min. 40 km max. 65 km

Sevgiler

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir mtbci gelip sizi yavaşlattı mı? neden artık dağ bisikletçisi istemiyorsunuz :)