Diyarbakır'da yazdan kalma bir gün

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
Günlerden cumartesi. O gün tesadüfen erken kalktık.saat 10:00 bize göre erken tam kahvaltıyı hazırlamaya başlayacakken özge(eşim) geri çevirilmeyecek bir teklif yapıyor. ve atlıyoruz bisikletlerimize kırklar dağı'na (aslında dağ değil tepe adı öyle ama) dicle kenarına gitmeye karar veriyoruz. ben bisikletlerin son ayarlamalarını yapıyorum özge de çay hazırlıyor. çayımızı yanımıza alıyor ve yola çıkıyoruz. urfakapı'dan giriyor mardinkapı'dan çıkıyoruz. yollar kalabalık değil. eski mardin yolundan gideceğimiz yere yani on gözlü köprüye kadar hep yokuş aşağı. pedal çevirmeden kilometre saatim 50 küsürü gösteriyor, fakat özgeyi beklemek zorundayım yavaşlıyorum. yolun karşısına geçiyorum fotoğraf çekileceğim fakat geçen moped maalesef mizanseni bozuyor. burası gazi köşkü' nün önü. diyarbakır' a gelirseniz, sizi oraya kesin götürürler. burası tesis haline döndürülmüş ve giriş ücretli. atatürk diyarbakır' a geldiğinde burada konaklarmış. bir kaç fotoğraf daha çekiyoruz. geri dönüşte saat 13:00ü buldu. şehir hareketlenmiş. eve gidene kadar uğradığımız tacizin haddi hesabı yok. laf atmalara aldırmıyoruz fakat portakal atılıyor, biraz ilerde önümüze geçip kollarını açanlar, ağır laf atanlar, yaşadığımız güzel günü zehir etmeye çalışıyorlar her zamanki gibi. bazılarına karşı tepki gösteriyorum bazılarını duymazlıktan gelmek zorundayım. neyse unutuyoruz olanları ve mutlu son.

Scudo

dreamboys69

Daimi Üye
Tepki
491
güzel bir tur olmuş.bizde aşkımla hafta sonları hava güzel oldugunda kahvaltı için kent ormanına gidiyoruz.havalar soguk oldugu için çıkmayı tercih etmiyor:)
ben ise hava şartlarına pek bakmam:)
bu anlattıgınız taciz olayları cidden bu boyuta geldimi:eek:

serbike

Üye
Tepki
15
diyarbakır da böyle bir sporla uğraşmak sıkıntı vermiyormu diye düşünüyordumki taciz kısmına geldim ve bir kez daha helal olsun size dedim. gelişmeye güzele bu kadar direnen insanlarımızın olması da galiba bizim şansızlığımız... size kucak dolusu sevgiler diliyorum...

placan

Daimi Üye
Tepki
168
Fikir güzel, bisikletler güzel, parkur güzel, diyarbakir sehri güzel. keyifli bir tur olmus tatsizliklari atinca.

O kadar yogun olmasa da taciz olaylari istanbul'un göbeginde de var maalesef.

Halk bizi halen iki teker üzerinde dört tarafi acikta giden korumasiz, savunmasiz oyuncakseverler olarak görüyor ne yazik ki.

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
İmrenmemek elde değil, eşinize ve size mutluluklar dılıyorum, paylasım ıcın de tesekkurler ayrıca, bol gezili gunler :)

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
diyarbakaırdan bize bu güzel kareleri eşinizle birlikte paylaştığınız için tşkler,süpersiniz. tatsız olaylar arkadaşların belirtiği gibi her yerde malesef varr ama umursamamak bazen en güzel cevap olur onlar için.
diyarbakıra selamlar.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
bu güzel gezi ve paylaşımınız için teşekkürler cesaretiniz için de tebrik ederim güzel gezilerinizin devamıyla diyarbakır ı tanımak isteriz

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Geziniz ve paylaşımınıza teşekkürler.
Bisiklete binmekten ve yollarda çok görünmekten hiçbir taciz bizi engellememeli.
Bizler çoğaldıkça insanlara örnek olacağız ve onlarıda bisiklet kullanmaya heveslendireceğiz diye ümit ediyorum.
Yolunuz açık olsun...

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben de cesaretiniz ve kararlılığınız için tebrik ederim. Diyarbakır insanlarının da yenilikleri kabullenmeyi öğrenmesi lazım. Sizler öncü olacaksınız, ileri de orada da insanlar rahat rahat hobilerini gerçekleştirecekler.
Bu güzel gezi ve fotoğraflar için teşekkürler :) Diyarbakır'a selamlar.

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
cağlar eşin ve seni tebrik ediyorum bizamanlar iş için diyarbakır'a geldiğimizde insanları bizlere nasıl baktığını çok iyi anlıyorum sokakda yabancı görtülermi şeytan görmüş gibi bakıyorlar ama siz onlara altırmayın gün gelecek onlarda anlayacak sizi

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Dünkü gezimizde bize söylenen tek söz "Bu havada ne işiniz var buralarda?" oldu.Onun dışında karşılaştığımız herkes alkışladı,araçlar korna çaldı.Keşke herkes bu kadar duyarlı olsa:eek:

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
sağolasın arkadaşlar ayaklarınıza sağlık hiç sıkılır mıyız? ama tam da "fıstıklı kadayıf"ı keyifle götürdüğünüz sırada nasıl iç çektik eşimle :D eşimin favori tatlısıdır.

Mhmt_EMR

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Tern
Paylaştığınız için teşekkürler, Güzel görüntüler...Ama dediklerinize göre sanırım 15 yıldır değişen birşey olmamış oralarda :(

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
evet fıstıklı kadayıf çok güzel. özellikle de kahvaltıda çok iyi gidiyo. zaten diyarbakır' ın yemekleri ve tatlıları yüzünden bayağı bi kilo aldık. 15 yıl önceki halini bilmiyorum ama şu an pek rahat sayılmayız. ben her yerde bisikletimle geziyorum fakat özge için bu problem oluyor. her yerde böyle değil tabi. bu tür olaylara merkezi yerlerde pek rastlamıyoruz(en azından ikimiz birlikteyken hiç yaşamadık). bunlar genelde kenar mahallelerde veya suriçinde falan oluyor. benim için hiç farketmez her yere girer çıkarım :D

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
:D çok güzel gezi olmuş tebrik ederim :) tam 11 sene D.bakırda yaşadım :) çok güzel mükemmel bi şehir (şuan izmirdeyim) D.bakır'ın 'esas' insanları çok iyi çok sevecenler :) Hey gidi günler hey :) sabah kahvaltıda Kebap yiyordum çok güzel bi şehirdi :)ama neden laf atıyorlar onu anlamıyorum amaçları ney???
bu arada not : :D ofisteki Ciğerci muharrem ustaya gitmeyi unutmayn :) biraz fazla yemekten bahsettm galiba :D

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
vallahi heryerin bir serserisi var ağzı bozuk insanlar katlanılır gibi değil ama başımızı belaya sokmaya değmez cahille cahil olmamak gerekir yanılıyormuyum!
gezi güzel siz güzel diyarbakır güzel saygılar!