Look Quartz Carbon pedallar

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu pedalların kullanımı hakkında deneme yazınızı bekliyorum... Oldukça merak ettiğim ürünler...

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
bisiklet iyice hafilfleyecek bu gidişte

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Mert Kabtan

Hem bisiklet hem de cep baya bir hafifliyor tabi :) Şaka biyana aslında ultra hafiflikten daha çok sağlam ve estetik olması benim için daha önemli galiba. Bu pedalların herbirinde 3er tane rulman olması ve egg beater lara göre daha geniş bir pedal alanı sunması hoşuma gitti, tabi bide hafifler :)

Tepki
20
arkadaşlar ufak bi ricam olcak böle parçları paylaşınca yanına fiyatınıda yazmanızı rica etsem ayıp olurmu??sonra insan bunun hayalini kurup fiyatının fazla olduğunu öğrenip alamaması insana hayal kırıklığı yaşatıyo açıkcası :) :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu bölümde fiyat değil sadece ağırlık ve teknik bilgiler paylaşılıyor...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Hasan Çağrı

Bu yazıyı biraz geç yazıyorum kusura bakma ama enine boyuna test etmeden yazmak istemedim.

Yaklaşık 2 ay kadar oldu galiba ve 600-700km kadar kullandım. Özellikle pedalların çamur performansını çok beğendim. Shimano lardan bariz bir şekilde daha iyi, zaten yapısından bu anlaşılıyor. Ayrıca geniş pedal yüzeyi sunması güzel. Arada bir normal ayakkabı ile sürmek isteyenlere büyük bir hayal kırıklığı yaşatmaz diye düşünüyorum.

Bilyalarına gelirsek, özellikle bu pedalları alma sebebimdir, 100kg civarı ve yeri geldiğinde biraz agresiv kullanan birisi olarak, bir sorun yaşamadım. Herhangi bir boşluk veya dönüşünde bir problem olmadı. Shimano'lara göre ciddi şekilde akıcı dönüyorlar.

Kilit kısmı ise, alırken tereddüt yaşadığım yer, ilgiç bir şekilde hiç sorun çıkarmadı. Evet ilginç diyorum nedeni bu pedalın sahiplerinin yabancı forumlardaki olumsuz yorumlarıdır. Kolay geçtiği ama bir o kadar kolay çıktığı söyleniyordu. Keza aynı forumlarda birileri de "kardeşim şu pedalları doğru düzgün kurmayı bir deneyin hele" şeklinde yorum yapmıştı. Bu birilerine güvendik aldık işte :)

Mesela aşadaki montaj hatalıdır :

http://reviews.mtbr.com/files/2008/04/img_4250.jpg

ayakkabının yer ile temas eden siyah plastik kısmı, ayakkabı pedala kilitlendiğinde pedalın carbon kısmı ile temas halinde olmalı, bu pedalların püf noktası budur. Yalnız her ayakabının dizaynı aynı olmadığı için, altında takılan metal levhanın yüksekliğini ayarlamak için değişik kalınlıklarda plastik aparatlar pedalla geliyor. Yalnız bir not : Yukardaki resimde ayakabının durumu vahim bir şekilde. Bahsettiğim plastik aparatlar durumu kurtarmıyor burada. Böyle bir ayakabınız varsa ya erimiş olan taban kısmı değişecek, yada bu pedalı almayacaksınız :)

Sonuç olarak ben hiç bir problem yaşamadım. Pedallar müthiş çalışıyor ve çok hafifler. Evet kilit sertliği ayarı diye bir opsiyonu yok ama mevcut setliği gayet yeterli. Çok kolay kilitleniyor ve istenildiğinde gayet rahat bir şekilde ayrılıyor. Almak isteyen arkadaşlara öneririm.