Uzun Seyahatlar için Otobüs -Uçak Taşıma Çantası

nikto

Aktif Üye
Tepki
211
Slmlar...

22 haziranda 11 gunlugune bisikletlerimiz ile bir sıkıntı olmaz ise HIRVATISTAN'a gidiyoruz. 2 kişi. Bu gezide iç hat ta küçük uçaklarla aktarma yapacagımızdan bisikletlerimiz için özel çantalar dizayn etmeye basladım. Ornek canta resmi asagıda Brandacıda bu çantadan yaptıracagım. Rengi siyah olucak. tahmini olculeri 124cm*24cm*90 cm (uzunluk-genişlik-yukseklik) olacak.
Maliyeti sanırım 40 mio ya da daha aza malolabilir. daha teyit etmedik.

isteyen olursa bu cantalardan bizimkileri yaptırdıktan sonra maliyeti azaltmak amacı ile gruba da yaptırabiliriz.

boylelikle otobuslerde vs problem olmaktan cıkar bisikletlerimiz.

Ucaklar zaten cantasız almıyor.

Cantada tekerlek ve malzeme yerleri olacak. ayrıca ici de patlangac tabir ettiğimiz balonlu naylonla kaplı olacak...

resim ektedir. (link)

gorusleriniz...

selamlar

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
görünüşü yeterli, içine ekstradan koli parçalarıda yerleştirilir ise birbirine sürten parçalardan başka bir sorun kalmaz. hatta o kabarcıklı şeylerden de konabilir ara kısımlara. ebatını iyi ayarlamak lazım. gayet güzel görünüyor şu halde.
iyi yolculuklar , iyi geziler

shealien

Aktif Üye
Tepki
39
bende boyle 1 canta var ama bir iskeleti olsa daha kullanıslı olacagını dusunuyorum
benimkinin tekerler için ayrı cepleri var ama ucaklarda bavulları nasıl ordan oraya attıkları malum
ben olsam icine destekleyici 1 de iskelet ayarlamaya calısırdım

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
(link)
(link)

yukarida da bir iki ornek var.. belki isinize yarar.. kolay gelsin, sonucun fotografini gormek isterim :)

nikto

Aktif Üye
Tepki
211
cantanın maliyeti yaklasık 60 milyon civarını buldu, askı, fermuar vs gibi seyler eklenince... tabi 2 tane ozel urettigimiz icin rakam bu.. Seri uretim yapılabilir. sizlere cantanın fotolarını haftaya atacagım...

selamlar..
EMRE

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Ben bu dedigin cantadan Turkiyede yaptirdim ancak disarda yari fiyatina.
Ancak benim merak ettigim ucaktan inince bu cantayi bir yerde gelinceye kadar emanet birakabilecekmisin? Yoksa yol boyu tasiman gerekli. Ayrica bazi havayollari onceden telefon edersen karton bisiklet kutulari temin edebiliyor. Bazi havayollarida sadece pedallari ters cevirirsen bisikleti kabul ediyor(en azindan bisiklet oldugu belli oldugu icin yerden yere vurmazlar). Ayrica benim canta TR ye gelirken boydan boya yirtilmisti, catir catir aldim zararimi, aklinda olsun.
Iyi yolculuklar.
Ahmet

• Beğen
Tepkiler: nikto

nikto

Aktif Üye
Tepki
211
slm.. biz brandada yaptırdıgımızdan dolayı rulo yapacagız ve lastik kancalı iplerle arka rack ustune baglayacagız.

içine karton ve delikli balonlu naylon ile destek saglayacagız. tekrar ucaga binmeden once monte edecegiz. cantanın icine ordan burdan toplayacagımız kartonlardan destek yapacagız.

slmlar...