Bayram İçin Etkinlik(Bolu)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Dostum Salih ve ben bayram için ne yapsak ne yapsak diye düşünürken benim aklıma çok güzel bir fikir geldi.Daha önce de bu güzergahı izleyen bir arkadaşıımız vardı forumdan.Bizimle paylaşmıştı sanırım.
Plan şu : Bayramın 2. ya da 3. günü sabah erkenden çıkacağız yola Gölcük yolu üzerinden yaylalar yolunu izleyeceğiz ve sola dönüp aladağlar da ilerleyeceğiz ve kartalkaya yoluna indiğimizde aşağıya doğru devam edip ankara yolundan şehire doğru giderek turumuzu noktalayacağız.Yaklaşık 6saat sürecek 100km.Bolu'ya ilk kar bugün düştü bile :) Ama sezonu bayramla kapatmak istiyoruz.Hava sıcaklığı 10 dercenin altına fazla inmediği ve kar yağışı olmadığı sürece bu turu yapmayı düşünüyoruz.Zira bizi caydıracak tek etken annemdir :D:D:D
Şu anda 2 kişiyiz.Şehiriçinden şehirdışından katılımlarınızı bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: cagan0403
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İnşallah donma tehlikesi geçirmezsiniz. Malum günler kısa, 100 km yolu sabah erkene ya da akşama kalmadan tamamlamak zor, bu da ciddi soğukla karşı karşıya kalmak demek. Daha kısa bi rota seçseniz daha iyi olur gibime geliyor, misal at yaylası taraflarında da gayet güzel yerler var, hatta at yaylasını geçip sünnice tepesinin olduğu yerde kez geçidine gidilebilir. Merkezden gidiş geliş toplam yaklaşık 30-35km civarı. rakım 700lerden 1600lere çıkıyor, bu mevsim şartlarında daha gerçekçi olur bence.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Bakalım bi ayı korkusu sardı beni dünden beri :) sarıalan yaylasına kadar olan aladağlar kısmında pek fazla yerleşim yok hep orman içinden tek yol gidiyor.Arada bi izci kampı var bi yaylayla karşılıklı ama orası da boştur hava durumuna bağlı şu anda eğer şehirde hava iyi olursa gitmeyi düşünüyoruz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayı konusunda haklısın, bu yaz Gölcüğü geçtikten sonra yoldan karşıya geçen 4-5 tane ayı görmüştük, hatta bi aralar gölcükte piknik alanlarına kadar inmişlerdi. Ama yine de gündüz vakti pek bişey olacağını sanmam.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
İnşallah.Ama ben gerçekten çok istiyorum bunu yapmayı.Bugün de hava güzel eğer tur günü de böyle güzel olursa kesin çıkıyoruz.Katılımlarınızı bekliyoruz

• Beğen
Tepkiler: cagan0403

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
ben göynükteyim ama katılamam:S rota uymuyo:S meyitler geçidinden geçerseniz katılabilirim:)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
meyitler geçidi neresi nereden gidiliyor ben bilmiyorum
bir de göynük boluya 100km uzaklıktaymış.yani gelmeye kalkalım desek 1 günde gelip 1 günde geri dönebiliriz ancak başka türlü mümkün değil

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Askerlik öncesi son bayram, mecbur aile ile geçirip bayram sonu kışlaya teslim olacam. Daha önce bi tur olsaydı kesin gelirdim, tek başıma gezmekten baya bi sıkılmıştım. Kendimce gezilecek bi sürü rota çıkarmıştım ama kışın gelmesi ve askere gidecek olmam sebebiyle hepsi rafa kalktı. Size iyi eğlenceler demekten başka bişey gelmiyor elden..

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Bayram için düşündüğümüz turumuzu büyük bir ihtimal bu cumartesi yapıyoruz.Bayramda da başka bir rota izleyeceğiz hava şartlarına göre
Selamlar

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Teşekkürler az sonra çıkacağım hava da bizden yana ama sabah ayazı yokuş çıkarken bizi kötü etkileyecek.Yolumuz açık olsun diyelim :)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
bugün çıktık ama saat 12 de saat 8de çıkmamız gerekirken.sadece gölcük'e kadar gidebildik.karanlığa kalmamak için.aladağlar gezisini yaza bırakacağız çünkü bu zamanda gün doğumundan batımına kadar bile yetişemeyiz :D fotoları koyacağım birazdan
bayramda birkaç etkinlik daha düşünüyoruz

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
gece o bölge tehlikeli gerçekten hava kararınca ayı domuz inebilir:S allah muhafaza