Blackburn delphi 4.0

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Blackburn delphi 4.0 Cihazı Ayarlama

Merhabalar sizlere Blackburn delphi 4.0 ayarlarıyla ilgili bir kaç bilgi vereceğim.

Ayarlamalar için "DST" moduna girmemiz gerekir !

DST moduna giriş

Cihazımızın sağ tuşunu kullanarak "DST"bölümüne geliyoruz ve 4-5 sn. kadar basılı tutunuz...

Jant çapı ayarı

DST moduna girdiğimizde ilk karşımıza jant çapı ayarı geliyor.Cihazımızın sol tuşuna basarak bisikletimizin jant çapını giriyoruz.Sağ tuşa basarak Km/Mil ayarlarına geçiyoruz...

Km/h - Mil/h ayarı

Speed bölümüne geldiğimizde ekranın sol üst tarafında km/h - mil/h yazmaktadır,sol tuşa basarak bu ayarıda yapmış oluyoruz.Sağ tuşa basarak chrono ayarına geçiyoruz.

Chrono ayarı

Chrono bölümünde sol üst tarafata "RT-TT" yazısı yazmaktadır orayı RT yapıyoruz.Sağ tuşa basarak tekrar DST bölümüne geliyoruz...

Lap 1 yazan yer kronometre cihazımızın orta tuşuna basarak kronometreyi başlatır ve durdurursunuz...

Saat ayarı

Cihazımızın saat bölümüne geliniz ve sağ tuşa basılı tutunuz.Gelen ekranda "View" yazan yer "ON" ayarına getiriniz (sol tuşa basarak), tekrar sağ tarafa basarak "saat dilimini seçiniz", sağ tuşa tekrar basarak "hours" bölümünden saatimizin ayarını giriyoruz.

Cihazımızda "AVG - SPD" yazan yer ortalama hızımız, sol tuşa basarak en yüksek hızımızı görüyoruz...

Cihazımızda "DST" bölümü kaç kilometre yol aldığımızı gösteriyor...

Sağ ve sol tuşlara basılınca 2. bisiklete geçer ;)

http://img174.imageshack.us/img174/7449/adsztk8.jpg

Yardımcı olduysam ne mutlu bana...

Scudo

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bu modeli bir süre kullandım.Km saatinin küçük bi detayını szilerle paylaşayım. Km saatinin ışığını devreye soktuğunuzda ekrandaki veriler değişmeden kalıyor. Yani hızınız değişse bile bir süre veri ışığı aktif hale getirdiğiniz anki değer kalıyor.Bu da verinin okunabilmesini kolaylaştırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Görkem Kılınç

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Birde bu cihazın şöyle kötü bir olayı var evde kablosuz internet kullanıyorsanız yanına modemin ve alıcının yanına yaklaştırmayın çalışmaya başlıyor...Maksimum hız 277 olmuştu birkeresinde :D

• Beğen
Tepkiler: Veli Bahtiyar
Tepki
62
Merhabalar
Aynı km saatinden bugün sıfır olarak bilinen bir mağzadan satın aldım ancak;
- Paketten çıkan saatin jelatini ters
- Bazı yerlerinde çizikler vardı sıfır gibi durmuyor
- odo1 2469 yazıyor

işin ilginç yanı çıkan dier herşey sıfır ancak sanırım birileri saati kullanıp değiştirmiş yanılıyor muyum?

scuba1

Üye
Tepki
35
Bendede aynı Km saatinden var. Amortisöre bağlanan okuyucu sensörün pili çok çabuk bitiyor( 200 Km. de bir) normalmi.Birde bu alet su alıyormu bugün yağmurda kullandım ( Sağnak) alet şu an çalışmıyor, ekranda sadece saat gözüküyor ve hangi tuşa basarsam tepki vermiyor ölece duruyor.
Son olarak göstergede, gösterge pilinin zatıfladığını bildiren bir uyarı çıkıyormu yoksa çalışma problemlerinden kendimizmi anlıycaz ekran pilinin bitmeye yakın olduğunu.

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
@scuba1

Kullanım klavuzunun 2.sayfasında "warnings and cautions" bölümünde, cihazın normal bisiklet kullanım şartlarında su geçirmemek üzere tasarlandığı ancak, suya daldırılmaması gerektiği yazıyor.

Pilin durumunu gösteren bilgi ekranı bulunduğuna dair bir bilgi yok manual de.

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
Chrono ayarı

Chrono bölümünde sol üst tarafata "RT-TT" yazısı yazmaktadır orayı RT yapıyoruz.

Bu bölümü neden böyle yaptığımızı açıklamamışsınız. Kısaca;

RT ayarı: Bisikletin tekerleği dönmeye başlar başlamaz biniş süresi çalışmaya başlar ve tekerlek durduğu anda süre kendi kendine durur.

TT ayarı: Bisiklet tekerleği dönmeye başladığı zaman başlar ancak siz durdurana kadar çalışmaya devam eder.

qalip53

Üye
Tepki
1
bende 3.0 aldım ama bisiklete montayı bilmiyorum yardım edecek varsa lutfen s.erhat_13 ekleyebilirmisiniz

qalip53

Üye
Tepki
1
arkadaslar delphi 3.0 kullanan varsa qalip12 hotmail ekleyebilrmi lutfen