Eskişehire Park Yapmışlar E Bizde Gidip Baktık

jemboy

Daimi Üye
Tepki
645
Bu gün cumartesi üzerimde iki günlük uykusuzluğun vermiş olduğu ağırlık var saat 11:30 oluo ben dışarıyı kontrol edip üstümü giyiniyorum ve içimden kimse gelmesede eve gelip yatsam diye geçirdiğim bile oluyor ama dışarı çıkar çıkmaz yüzüme vuran buz gibi rüzgar açıyor gözlerimi ve asılıorum pedallara vilayetmeydanına gelince bi ara oh kimse yok galiba der demez karşıda bekliyen 4 kişi felan gorunce şansımla aramda ufak bi mevzu geçio gelip selmalaştıktan sonra beklemeye koyuluyoruz çok şükür herkz geliyor ibolar 4 kişi olarak bi beş dakka rotar yapıolar ama olsun o kadar Ve işte klasik bi tablo ile karşı karşıyayım ozic sana sesleniom abi her gezide bekliyip de gelmiyen biri olarak foruma bi resim koyda nası biri olduğunu görelim gercekten çok merak ediom :D

(link)

Soldan Sağa En Üst sıra:ibrahim-erdem-ben-ugur-onur-yiğit
Soldan Sağa Orta Sıra:Serdar-sercan-yasin-zafer-semih
Soldan Sağa Alt Sıra: Ahmetcan-??-selim-gokhan

Ve koyuluyoruz yollara bu gezide amaç pedal çevirmekten daha cok beraber bişiler yapmaktı ve bu güne kadar gördüğüm en söz dinlemez ekipti on dakka düzgün gittiklerini görmedim toparlıyana kadar yolun bittini fark etmedim bile tek teker gidenler bunny cekenler kaldırımlarda gezenler 3 şeritli yolda sol şerite girenler vs vs neyse bi dahakine sokarım hizaya:)

(link)

Bi bakmışım parka gelmişiz gurup la beraber bi şekilde parka girdik şahane bi şekilde ilerlioduk ama maalesef güvenlik gorevlisi baya bi canımızı sıktı : ) bisikletleri parkın dışına bisiklet parkı için bırakılan demire kilitliyoruz ve bi kare daha

(link)

İşte bunlarda Pisletler
Not: hehehe yeni fark ettim arada bi yerde bitane yol bisikleti gizli bulabiliene aşk olsun benim bisikleti yemişler euehueh)

(link)

Çok hoş bi bakkal yapmışlar hemde üç günde büfedeki abi tanıdık direk gidince arkada yatan bisiklet tanıdık cıktı saten konustular tost yediler he bide ben bazı lale leri zorla içeri sokmak zorunda kaldım beyfendilere yurumek yakızmazmış çünkü ! İşte bu oradaki büfe : )

(link)

Ve başlıyoruz turlamaya yapay gölün yanındaki gemi ilk olarak herkezin dikkatini çekiyor tabi ve maalesef daha açılmadığından içine giremioruz işte bu gemi:
(link)
Ve buda gemiye binemiyen biz :(
Bu arada soldan iki ve dördüncü kişiler yol takımından benim arkadaşlarım ikinci başar dördüncü mehmet mehmet asker beş ayı var :)
(link)

Boynumuzu büktük ööle bakınıoz sağa sola e gemiye binemedik ya canımız sıkıldı derken oda ne korsan gemisine binemedik bari nuhun gemisine binelim demi :D

(link)

O gemiyede sığdık ya başka ne diyim ben ya

(link)

Bi an başım döndü ölece oturmusum yere gözümü acamadım bi iki dakika sonra zar zor dikildim ve gördüklerime inanamadım meger nuhun gemisi sihirliymiş bi zaman tuneli açmış aman allahım parkı dinazorlar basmış:eek:
Ee bizede tadını cıkarmak kaldı napalım:D:D:D

(link)

(link)

(link)

(link)

Bunlardan sonra biraz suyla birazda kumda oynadık ordan heykellere geçip parktan ayrıldık ve rota kentparka döndü kent parkıda böle güzel anlatmak isterdim ama maalesef güvenlikçilerin tavırları nedeni ile çok fazla kalamadık sadece bi iki resim ekliyorum

(link)

Benim bile canımı sıkmayı başardılar

(link)

Ordan çok geçmeden ayrılıyoruz e acıktık demi gurubun bi kısmı direk donasaaaa

(link)

Karnımızı bi güzel doyurduk şimdi bide bişiler içelim demi oradanda direk eti parka bişiler içip muhabbet ediyoruz

(link)

Oradan da doktorlara gidip dagıldık zaten gelen herkezin ayağına gönlüne pedalına sağlık bi sonraki gezimizde görüşmek üzere....

bozuk_para

Scudo

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
vay ne geziydi öncelikle selcuk abi anlatım mukemmel olmus gelen herkezin ayaklarına saglık ama o gezinin üstüne donas harika gitti :D

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Çok güzel fotolardan oluşan gezinizi ayakta alkışlıyoruz:)..
Bu fotoyu ise Truva atı pardon Truva nın dinazoruna benzettim:D
http://img525.imageshack.us/img525/1319/pict0162qa6.jpg

• Beğen
Tepkiler: todiefor ve jemboy

nqnr

Üye
Tepki
34
arkadaşlar öncelikle gezide bulunan herkeze çok teşekkür ederim.:) çok güzel bir gezi oldu.. parkların içinde bisikletlerimizle dolaşsak daha bi güzel olacaktı ama sağolsun güvenlikçiler izin vermedi :( tabi onlarada hak veriyoruz emir kulu onlar ne denildiyse onu yapıolar.. bozuk_paranın dediği gibi biraz dağınık gittik ama :( bi dahaki turda böle şeyler olmıycak eminin..:D çünkü bu tur herkeze neyin ne olduğunu gösterdi....:rolleyes: önümmüzdeki turlarda daha düzgün olur gibi gelio bana ..hepsini geçtim eskişehirli tanımadığım bisikletçiler varmış onları tanıdım en güzell yönü buydu eglenmek ise bir başka güzeldii..bi tur bitti birdahaki turlarda tekrar pedallamak dileğiyle ..

• Beğen
Tepkiler: Onur Kula

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
turdan notlar:

valilik meydanında 15-20 kişilik bir grup olarak ve bisikletlerimiz geniş bir alana yayılmış halde beklerken, fr meraklısı arkadaşların bisikletle ve kaykayla yaptıkları mini şovlar oradan geçenlerin gününe renk kattı. aramıza aldığımız kaykaycı veledin her kaşınana geçirdiği laflar ise ayrı bir eğlence konusuydu. katılımcılardan birinde 6 megapiksel, carl zeiss mercekli ve her türlü ışık ve hava koşulunda gayet kaliteli çekimler yapan bir fotoğraf makinesi olmasına rağmen, söz konusu makinenin çalındığını sanmasından dolayı; her birinin bataryası bitmek üzere olan çeşitli cep telefonları ve fotoğraf makinesine benzeyen ne idüğü belirsiz bir aletle valilik meydanında çeşitli açılardan fotoğraflar çekildikten sonra ani bir kararla bisikletlere atlanıp yola çıkıldı.

özellikle katılımcıların asi yapısından dolayı; her ne kadar ikili sıra vs. girişimlerinde bulunulsa da yerinde duramayan tayfa en önde gidip sürekli ön kaldırma, kaldırımlara zıplama, yol kenarındaki araziye girip çıkma gibi çeşitli atraksiyonlara girerken, daha az kondisyonlu tayfa yer yer 1 km geriden geldi. yola fırlamış koyun sürüsü modunda bir süre gidildikten sonra ekibe çeki düzen verildi ve ilk durak olan sazova'daki parka gelindi.

parkın içerisinde bir süre toprak yoldan gidildikten sonra, yamacın yukarısında beton bir yol olduğu hatırlandı ve hep birlikte çamurlu çimen zeminde bayır yukarı tırmanılarak o yola geçildi. haliyle tur başlangıcında pırıl pırıl olan bisikletlerin tamamı çamura bulandı ve turun geri kalanı o şekilde tamamlandı. bir süre sonra karşılaşılan güvenlik görevlisinden, parkta bisikletle gezmenin yasak olduğu öğrenildi ve tüm bisikletler park girişindeki bisiklet parkına kilitlenip sazova'daki tura ayaklar üzerinde devam edildi. park içindeki gemi hakkında çeşitli fikirler yürütüldü, göl üzerinde yürüyüş yapıldı, dinazorlara kask takılıp fotoğraf çekildi, boyalı dinazorların deliklerinden kafalar çıkartıldı, anne dinazorun kucağındaki kabın içine kafalar konularak fotoğraf çekildi, insan gücüyle su pompalayan çeşitli sistemler uygulamalı olarak öğrenildi, inşaat halindeki binalar incelendi ve sazova'dan ayrılındı.

bir sonraki durak ise kentpark'tı. OGÜ yakınlarındaki kütahya yolundan çıkılıp şehir içinden otogara doğru gidildi ve şehrin diğer ucundaki kentparka varıldı. bu park içinde bisikletle dolaşmak serbestti, özellikle henüz yapım aşamasında olan yollarda mtb sürmek oldukça eğlenceliydi. derken her parkta olduğu gibi yine güvenlik görevlileriyle karşılaşıldı, yine freeride'cı arkadaşların yaptıkları gösteriler güvenlikçilerle yapılan sohbete ayrı bir renk kattı.

kentpark'ta görülecek pek fazla şey bulunamadığından, farklı bir kapıdan çıkılarak özellikle arazi tadındaki yollar tercih edildi ve şovlar burada iyice hız kazandı. bol atlamalı-zıplamalı bir yolculuktan sonra çarşıya gelindi. doktorlar caddesinde kalabalık bir ekip halinde mola verildi ve yemek için kısa bir tartışmadan sonra donas'ın tercih edilmesine karar verildi. masalar birleştirildi, donaslar yendi, birbirinden eğlenceli muhabbetler eşliğinde fotoğraflar çekildi.

donas'tan sonra, son bir park durağı olarak adalardaki etipark seçildi. havanın kararması ve soğuktan dolayı parkın tehna olmasından yararlanılıp, kondisyon aletlerinin olduğu bölüm tamamen kapatıldı. boş olan süs havuzunun içinde sprite ve fanta içildi, kondisyon aletlerinden faydalanıldı. çeşitli filmlerden, şeytan kızlardan falan konuşuldı, ayrıca her zamanki gibi fr hareketleri izlendi. güne damgasını vuran hareket ise, kıyıdan zıplayarak girilen havuzun ortasına bisikleti cuk oturtma hareketiydi.

etiparkta aramızdan ayrılan katılımcıların ardından doktorlarda son kez duruldu ve ardından herkes evlere dağıldı. işin teknik kısmına gelecek olursak:

tur boyunca kat edilen mesafe: 24.98 km
bisikletlerin hareket halinde olduğu toplam süre: 1 saat 29 dakika
janny tarafından görülen en yüksek hız: 41.78 km/h

tura katılıp da günü renklendiren herkese teşekkürler. bir sonraki turda görüşmek dileğiyle...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Elinize, ayağınıza, pedalınıza, paylaşımınıza sağlık.

Katılamadığım için karışmak belki bana düşmez ama, kask göremiyorum kimsede? :(

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
güzel yer yapmışlar yalnız

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@maosxs

Kaskları gidonun önüne asmak gibi enteresan bir durum dikkatimi çekti benimde..
herhalde olası bir kaza anında kask bisikleti e iyi şekilde koruyacaktır o şekilde...
http://img360.imageshack.us/img360/4354/grnt027uk9.jpg

Neyse gayet güzel katılım ile güzel ve eğlenceli bir gezi yapmışsınız tebrik ederim.. ilerleyen zamanlarda grup birbirine alıştıkça yolda daha uyumlu olacağınıza eminim...

Birde bu fotoğrafın forumda yayınlanmasını hiç tasvip etmedim :boese157: Affınıza sığınarak, bölüm yöneticilerinden bu fotoğrafın kaldırılmasını rica ediyorum...

..................

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
abi o kadar plaj dedin hani bi fotosu bile yok:D güzel bi gezi olmuş sizin için bnde katılmak isterdim ama dersane işte artık bidahaki gezilere ;)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@d.berkay

bir insanın kendi özgür iradesiyle sigara içmesi, puanımı eksilere düşürecek kadar seni rahatsız ettiyse kaldıralım kardeşim ayıpsın senden kıymetli mi ;) moderatörlerden gereğinin yapılmasını rica ediyorum...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@janny

Açıkcası bu kadar acitasyon yapmana gerek yoktu..
Bende öğrenciyim ve öğrencilikle senin bu yaptığını nasıl bağdaştırabildiğini de açıkcası anlayamadım..
Geçen seneden beri aralıksız hem okuyup hem çalıştım ve şu an sahip olduğum bisikletleri toparlayabildim ki konu bu değil, ben o eksi puanı sana, sigara içerken ki fotoğrafını bu kadar pervasızca foruma koyduğun için verdim ki puanı verirkende gerekcesini belirttim sana bunun altında başka şeyler araman açıkcası beni rahatsız etti..
Ben uzun zamandır forumdayım ve bende çok "dandik" bisikletlere sahip oldum o yüzden kimsenin bisikletine laf etmem yada bunun yüzünden kimseyi kırmam..
Ben sigara kullanmıyorum ve kullanılmasına kesinlikle karşıyım..
Ama bana gelipte zar zor para denkleştirip bir bisiklet aldım gibi cümleler kurarsan,ben de sigarayı bırakta oradan artan parayı (benim gibi) biriktirip çok daha iyi bir bisiklet al derim ki bunu söylemem senin hür iradene yorum yapmış olmam sonucunu doğuracağı için böyle birşeyde söylemem:cool: ;)

Ayrıca senin sigara içmene ben laf ettiğimi hatırlamıyorum tabiki senin özgür iradendir, ama sigara içen bir insanın fotoğrafının forumda yayınlanması senin özgür iradeni aşan bir olaydır.. Umarım eleştirimin sana veya kişiliğine değil de ordaki olaya yönelik olduğunu idrak edebilmişsindir yazdıklarımdan sonra..
Saygılar..

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
önceki mesajımı d.berkay'ın bahsettiği şekilde düzenledim ve düzenleme süresi dolduğu için kaldıramadığım resim hakkında gereğinin yapılmasını yöneticilerden rica ettim, aynı ricamı tekrarlıyorum. o sırada kontol panelimi henüz kontrol etmemiş olduğum için puanlama gücü an itibariyle 898 olan bir üyenin neden olumsuz oy verdiğini bilmiyordum, şimdi onu da öğrenmiş oldum. sporcu adamdan sigara içmemesi beklenir elbette, fakat kendi özgür iradesiyle içen kişiye de "vay sen nasıl sigara içersin, al sana eksi puan!" şeklinde bir yaklaşımın ne kadar doğru olduğunu, siz değerli forum üyelerine bırakıyorum...

konuyla ilgili olarak biraz önce yeni bir konu açarak paylaştığım fikirlerimi de okumanızı tavsiye ederim: (link)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Biraz önceki yazımdan sana söylemek istediğimi anlamadığını görüyorum...
Ben senin sigara içmene hiç bişey demedim ki! bunu neden anlamak istemiyorsun..
Ben sigara içerkenki fotoğrafını bu şekilde herkesin görebileceği bir alan olan foruma koyduğun için sana eksi puan verdim.. Sigara içersin içmezsin umrumda değil ;) ama sigara içerken ki fotoğrafını foruma koyarsan bu benim umrumda olur..

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

jemboy

Daimi Üye
Tepki
645
@zafer sidal

zafer benim dikildiğim arkasından su gecen yer plaj ama güvenlikçiler çok canımızı sıktı gozumuz bişey gormedi

• Beğen
Tepkiler: zafersidal

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@d.berkay

madem öyle, yöneticilerden rica edelim de mesajların başına akıllı işaretler konulmasını mecburi yapsınlar. mesela senin yazdıklarının başına Genel İzleyici, benim sigarayla görüntümün olduğu mesajların başına da Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar işaretlerini koyalım ne dersin ;)

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
@bozuk_para

abi o kadar su kime yetcek yedilerdeki havuza girerim daha iyi:D

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@janny

Neden olmasın ;)
"Sigara,alkol ve uyuşturucu maddeler" hariç diğer türden konular için tabi ki yapılabilir ki bazı konularda veya mesajlarda duyarlı arkadaşlar +16 veya +18 diye uyarı yazıyorlar..
Yazdıklarım için zaten yasal olarak yasak var ;)

Bu arada diğer arkadaşlarda da çok özür diliyorum başlığı baya kirlettim elimde olmadan..:(

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
bir de fotoğrafı çekilemeyen anlar vardı ki anlatılmaz yaşanır :D