Bisiklet römorkları

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@niyo

Teşekkür ederim Niyo'cum ;)
Olay Cerem'de bitiyor, ben sadece elimden geldiğince desteklemeye çalışıyorum..
EBİT maliye sorumlusu olarak en azından Karınca-2'yi topluluğumuza kazandırırsan biz daha mutlu oluruz :D tabi Karınca-4 de sipariş verebilirsiniz :D daha güzel olur :winkenlux

Şaka bir yana, güzel düşüncelerini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederiz...

Scudo

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
Karınca-3'lerden birisini Muğla Valiliği'ne satmıştık ve ne yapacaklarını merak ederken çok yerinde bir şekilde kullanılacağı haberini internette gördüm.. Muğla Valiliği'nin çevreci ve bisikletlilere gösterdiği destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim, tüm yerel yönetimlere örnek olması dileği ile...

(link)

ÇEVRECİ YURTTAŞA, VALİDEN ÖDÜL

http://www.mugla.gov.tr/ortak_icerik/mugla/%C4%B0mdat%20Avc%C4%B1ya%20Bisiklet.jpg http://www.mugla.gov.tr/ortak_icerik/mugla/%C3%87evreci%20%C4%B0mdat%20Avc%C4%B1ya%20Bisiklet%20K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk.jpg

Sağlıklı bir çevrenin oluşmasında, toplumu oluşturan bireylerdeki çevre koruma bilincinin önemli rolü bulunuyor.
İmdat Avcı adındaki gönüllü çevreci yurttaş da, toplumdaki çevre koruma bilincinin ve daha sağlıklı bir çevrenin oluşması için, Muğla-Marmaris arasındaki yollarla, Marmaris ve çevresindeki koylarda gönüllü olarak 25 yıldır çöp ve atıkları topluyor.

Çevreci yurttaş İmdat Avcı’yı, yollarda çöp toplarken geçtiğimiz günlerde Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ziyaret ederek, sağlıklı bir çevrenin oluşması için yaptığı katkılardan dolayı kendisini kutlamıştı.

Ziyaret öncesinde bisikleti çalınan gönüllü çevreci, Vali Altıparmak’dan bisiklet ve termos isteğinde bulunması üzerine, Vali Altıparmak da yurttaşın bu isteğini yerine getirdi.

Valilikçe alınan bisiklet ve termos, Valilik önünde çevreci yurttaş İmdat Avcıya teslim edildi. Bisikletin yurttaşa verilişi sırasında, İl Jan. Komutanı Kur. Alb. Salih Kadrataş ile, İl Emniyet Müdürü M. Emin Körpe ve Muğla Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Şahin de hazır bulundu.

Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, ”Çevreci yurttaşı, Muğla-Marmaris karayolunda çöp toplarken ziyaret ettiğimde, benden bisiklet isteğinde bulunmuştu. Kendisine bir motosiklet almak istememe rağmen, o kendisi çevreye saygılı bisiklet istedi. Ben de onun isteği doğrultusunda bir bisikletle termosu alarak kendisine veriyorum. Çevreci yurttaşı, toplumda çevre koruma bilincinin oluşmasına katkı sağladığı için de ayrıca kutluyorum”. “ Geçtiğimiz günlerde, ‘Gökova Pedallarımın Altında’ adlı bisiklet etkinliği gerçekleştirildi. Bu etkinliğe de, yurt içinde ve yurt dışından bisikletçiler katıldı. Bu gibi etkinlikler, toplumda bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunacaktır, şeklinde konuştu.

Çevreci yurttaş İmdat Avcı da,”Vali Altıparmak’ın çevrenin ve doğanın korunmasına gösterdiği duyarlılıktan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Valimizden, çevreye ve doğaya saygılı bir bisikletle termos almasını istemiştim. Bu isteğimle, toplumda, doğaya ve çevreye saygılı bisiklet kullanımına katkı için bu dilekte bulunmuştum.” şeklinde konuştu.

Bisikletin çevreci yurtta İmdat Avcı’ya verilişi sırasında, eşi Yıldız Avcı da yanında bulunmaktaydı.

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@bisikletcanavari

Karınca bahsedilmeyecek kadar normal veya ufak bir ayrıntı gibi düşünülmüş sanırım.. Hatta neredeyse termos verildiği bile bisikletten daha çok ön plana çıkmış... :rolleyes:

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@suzunkopru

Sevgili Cerem'in güzel römorku kadar olmasa da gerektiğinde yük taşıyabilmek için ben de bir çalışma yaptım ve çok faydasını görüyorum.Uğraşmak isteyenlere öneririm.

(link)

Sevgiler

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@ozgurtex
Hoş doğrusu, o bisikletin verilmesi karıncayı bekliyordu :)

Bu arada Cihan abi cidden güzel iş çıkarmışsın ;) Ayak işlerinde römorkun rahatlığı cidden bi başka imiş :)

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Enes merak ettiğim bir konu var Karınca-3 konusunda, acaba karınca takılırken arka jant göbeğinde bi değişiklik yapılıyor mu ? Dada doğrusu nasıl bir değişiklik yapılıyor.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Sadeece arka teker mandalı (quick realise)nı söküyorsun. Onun yerine karınca yada alacağınız römorkla beraber verilen mili takıyorsun. Milin üzerinde, karıncanın çentiklerinin oturması için iki adet yatak (yada yuva, adına ne derseniz artık), yeterince pul ve somun oluyor. Sıkıştırmak için milin bir ucu alyan diğer ucu oldukça kalın bir somundan ibaret. Alyanla sıkıştırırken somunun sönmemesi için diğer elinizle tutmanız yeterli oluyor.

Yakında küçük bir müdehale ile sıkıştırma sistemini mandallı sisteme çeviricem..

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Bisiklet römorku arayan arkadaşlar, bu linki incelemenizi tavsiye ederim..

(link)

Bir arkadaşım, bu arkadaşla irtibata geçip, birtane almış ve çok memnun kaldığını dile getirdi. Umarım işinize yarar..

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
@bisikletcanavari

Benim arkadaşım Berk değil ama :) Demekki başka biriside almış :D

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@Selay Yaman

Forumdaki Nicki ''Baymineral'' değilmi?Oktay abiden aldıysa bir tane yapıldı, onuda Baki Berk aldı :) Bi sorayım bakayım başka yapmışmı ;)

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
@bisikletcanavari

Hayır o değil.. Arkadaşım foruma girmiyor zaten.. :D

OuSy

Üye
Tepki
36
@Süleyman Uzunköprü

(link)
forumada uyen olan baymekanigin kullandigi urundur tam olarak kendimi yapti onu bilmiorum ama