Bisikletimde Suluk Yeri Yok Ne Önerebilirsiniz?

Mustafa Ali MERİÇ

Aktif Üye
Tepki
99
Bisiklet
Carraro
Çok istediğim halde bisikletime suluk takmanın bir yolunu bulamadım böyle durumlara özel bir ürün varmı yada suluk deliği açılabilirmi.Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: ulas
Scudo

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Ben 2 bisiklet üzerinde şöyle bir uygulama yaptım...

Birinde önden, göbek kısmına inen boru üzerine, alttan üste geçecek şekilde, 6 numara matkap ucu ile delik açtım.

Diğerinin Sele borusunun olduğu noktadan göbeğe inen kadro borusu üzerine aynı şekilde delik açtım.

2 adet, 5 numara uzun vida ve ucuna somun ile sabitledim...

• Beğen
Tepkiler: ulas

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
Kelepçeli suluklar var kadroya bağlanın var mı bilmiyorum ama LorD Of DrinkS dedği gbi sele arkasına takılanlar var.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba

Arkadaşların da dedigi gibi hem sele arkasına hem de gidona takilabilen aparatlar var. Magazalarimizda bulabilirsiniz

Teşekkürler

Mustafa Ali MERİÇ

Aktif Üye
Tepki
99
Bisiklet
Carraro
sela arkasına çanta koymayı planlıyorum gidonu düşünüyorum ilgilendiğiniz için teşekkürler...

Barış Çalışkan

Aktif Üye
Tepki
64
bir bisiklet mağazasına gidip alıcağın suluk kafesini takmak için bir sor veya yardım alabilirsin
böylede yapabilirsin iyi pedallar

S. Burak Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
162
Bisiklet
Sedona
kablo bagı ile ypaabilirsin büyük boy olanlarla ...genelde nalburlarda olur eger ucuza kapatmak istersen ...kablo bagının ne oldugunu bilmiyorsan görünce ne yapman gerektigini anlarsın merak etme kayış yada kemer de diyebilir nalbular ona göre:)klips diye de geçer(degişik bi alternatif)