ebay'den kilometre saati aldım

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
ebay'de gezinirken 5 dolara kilometre saati gördüm. satın aldım, adam 24 saatten kısa sürede kargoya verdi. inşallah bu kadar kısa sürede bozulmaz :D
daha önce kullanan var mı ?

13 Function included:
SPD - Current Speed
ODO - Odometer (Total Distance)
DST - Trip Distance
MXS - Maximum Speed
AVS - Average Speed
TM - Elapsed Time
RPM - Rotation Per Minute
CLK - Clock (12H/24H)
Cadence - Speed Comparator
Scan - Screen display varies among ODO, DST, MXS, AVS, TM, RPM, CLK every 4 seconds
Setting Speed Scale (km/h, m/h)
Setting Tyre Circumference (60cm ~ 229cm)
Setting The Last Value of Odometer

http://photos.imageevent.com/eunion4u/ebay/K53-3.jpg

ürün bu

(link)

Scudo
Tepki
15
Türkiyeye beleş kargo değil mi :D

benim de ucuzundan bir kilometre saatine ihityacım vardı, forumdaki arkadaşlar ürün hakkında yorum yapsınlar ben de ona göre siparişi verip vermeyeceğime karar vereyim :)

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
evet 5$ içinde türkiyeye kargo dahil.
sigma gibi pahalı bişey almak istemiyorum çünkü bisikleti satsam en ucuz sigmadan daha az bi paraya gidicek. o yüzden alıyım dedim böyle ucuza. yorumlarımı gelince yazarım. daha önceki alışveriş deneyimlerime göre 9 gün içinde filan gelmesi lazım(4 gün çin-türkiye, 5 gün istanbul-kocaeli :D)

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Cok hosuma giden bir urun. Fiyatına göre tabi. Dostum sen bunu MADE IN CHINA dese bile al derim:p Not:"Mumkun oldugunda ÇİN'li vatandaşların ürettiklerini kullanmamama rağmen ne ilginçtir ki tavsiye ettim"

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Hiz yapabilen yani 3-4 km hiza ulasabilen her bisiklete takilabiliyor ,benim anlamadigim e -bay nasil zarar etmiyor???

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
abi çin malı hikayesi avrupalı ve amerikalı şirketlerin uydurdukları bir yalan,,,işlerine gelmiyor ucuz çin malları,Bu yüzden zarar ediyorlar:),,
ayrıca cep telefonumuzdan, bilgisayara, kol saatimize, televizyonumuza hatta apple ı mız bile çin malı,,,
aynı kalitede ürün çin de üretilince 5$ avrupada üretilince 25$ oluyor,,,tek fark ucuz işçilik,,bence bunu bile bile gidip 25$ olanını almak büyük bir saflık olur:D
ayrıca "çin malı" deyimini küçümseme anlamında kullananların mantığını anlayamıyorum,,bunu yazmak için kullandıkları klavye ve baktıkları monitor de çin de üretiliyor oysa,,
uzay teknolojisinde, nükleer teknolojide ve de otomasyonda birçok avrupa ülkesini çoktan geride bıraktı bile Çin,(Türkiyeyle kıyaslamıyorum bile),,,ayrıca 15 yıl içinde dünyanın en büyük ekonomisi haline gelmesi bekleniyor tabi bunu izleyen 30 yıl içinde de dünyanın en gelişmiş ülkesi olacak,,
Türkiyem de büyük ihtimalle hala yerinde sayıyor olacak:D
iyi günler,

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
peki aldığın kişi neredeydi? Çin'de ya da Taiwan'da falan mı, kargonun free olması mümkün değil!

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
arkadaşlar bir iki şeye açıklık getireyim
bu ürünü bize ebay satmıyor, şahıslar satıyor. nasıl burda gittigidiyorda ilan verip bişey satabiliyosak, ebay de aynen öyle. ben çinli birinden aldım hatta adı da Ping Luo :D (hong kongdan gelicek)
bu ürün 5 dolar ve dünyanın her yerine kargo ücretsiz. çünkü ebay öyle diyor , benden 5 dolar alındı sonuç olarak şuan kargoda. adam belki seni kandırıyodur diye düşünüyosanız, adamın olumlu alışveriş oranı %98.7 ve ünvanı power seller. bu sayıyı 17848 alışverişte elde etmiş.

sanırım her bisiklete takılabiliyor (Setting Tyre Circumference (60cm ~ 229cm) )

eemre95

Aktif Üye
Tepki
29
Kardeş bende bunu ebay'dan bugün 2$ ' a aldım :D kargo parası 4.5$ mış galiba ürün ne zaman gelir ?

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
daha önce de çinden 4 kere alışverişim oldu, 1-2 hafta arası gelir diye düşünüyorum. çinden istanbula geldiği süre 3-4 gün arası değişirken, burada istanbuldan yaşadığın yere gelişi tamamen ptt'ye kalmış bişey. ptt bazen çok hızlı davranırken bazen süründürüyo. ama çok ucuz bişey olduğu için gümrükte takılmayacağına eminim. benim satın aldığım adam ürünü kargolayınca haber verdi your item has been shipped diye

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
abi 5 dolara kargo dahil nasıl oluyor ya! bi yanlışlık olmasın o işte... ebay, gittigidiyor gibi siteler kargo ücretini tahsil etmiyor ki, kargo ücretini teslim alırken ödüyorsun, öyle olması gerekiyor en azından.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
hayır öyle değil. gittigidiyor yurt içi çalıştığı için kargoyu kapıda ödeyebiliyosun. ancak ebay uluslararası çalışıyor. gelecek olan kargo fiyatını atıyorum aras kargo değil satıcı belirliyor. o yüzden satıcı başta ne derse ödüyosun. ödemeyi ürünü satın almadan önce yapacaksınız. parayı aldıktan sonra ürünü kargoya verecek.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@mumutum

evet yavaş yavaş dedikleri olucak gibi.Zaten eskiden de bu şekilde Japon malı diye küçümsenirmiş.Bakınız şimdi ne haldeler