Slick lastik önerileri

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Herkese mrb ben olabildiğince ince asfalta yol tutşu iyi aynı zamanda ıslak zeminde de beni yormayacak slick lastik tavsiyelerinizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Scudo

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
Ben Maxxis Detonator kullanıyorum, memnunum şimdilik, geçen üzerinden kırık bir cam parçası çıkarttım saplanmış ama patlatmamıştı, patlamaya direci de fazla.

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
Ben şu anda bisikletimde CST Traveller 26x1.15 City Classic lastikleri kullanıyorum fiyat/performans açısından tek kelimeyle süper...Yol tutuşu olsun, frenleme olsun çok iyi fakat ıslak zeminde hiç denemedim...Aşağıdaki linkten forum üyelerinin bu lastik hakkındaki görüşlerine bakabilirsiniz...

(link)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Ucuz , yol tutuşu oldukça iyi , asfaltta akışı da oldukça iyi , tek dezavantajı diğer lastiklere göre biraz daha ağır olması. Ben cst traveller 1,90'lık olanı 3000 km civarında kullandım ve hala oldukça sağlamlar.
Hakan Yazman'ın test yazısı ...
(link)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
@Hakan Yazman

Evet Hakan abi Ankara'ya bugün yağmur yağdı benimde tam dershane çıkışına denk geldi ve deneme fırsatı buldum dediğiniz gibi ıslak zeminde de gayet iyi...

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
@SerdarAktas90

Bence cst dişli kalın lastiklerden daha iyi yol tutusu sağlıyo(Asfalt ve Islak yolda)

Bilgi olsun diye söylüyorum,maxxisin larsen tt 1.90 lık lastikleri ıslak asfaltta hiç tutus sağlamıyo,resmen buz üstünde gidiyomus gibi dikkatli olmanız lazım,almayı düşünen arkadasların dikkatine

• Beğen
Tepkiler: SerdarAktas90

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Islak zemin de

Hakan abinin tavsiye ettiği lastik fiyat ve kalite olarak üst düzey performans sağlıyabiliyor,testler dende anlaşılacağı üzere makuldur..

-Ben daha evvel (ıslak-kuru)asfalt da test izlenimim olarak (üst düzey bir lastiktir)bir lastik daha tavsiye ederim "Schwalbe Marathon Supreme Evolution"(43 euro) 1 adet fiyatıdır..

(link)
çap-26x2.00
30-70psi arası hava basınç aralığında kullanım için uygundur.Ağırlığı 590gr dır.Uzun tur ve şehir içi kullanım için uygun ve düşük sürtünme yüzeyli üst düzey bir lastik.

Patlamaya karşı sıkılaştırılmış koruyucu orta tabaka (Density Vectran Guard (HD-V) ayrı bir özelliği..

Kuru(sıcak) zemin( ön 35 arka 40 psi hava basıncı makuldur)jilet gibi akıyorsunuz yolda..;)

Islak(hafif-yoğun)zemin (ön 30 arka 35 psi hava basıncı mutlak süretle kayma oranını ve yere tutuş seviyesini yükselticektir.

not- psi( kilo oranı na göre değişiklik gösterebilir)

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
bu lastikleri nerden bulrm(cst -bide yorumlarda maxxis war)hangisi daha iyi ve fiyatlarını biliyorsnz yazrmısnz.bi de nerde satıldığını biliyorsanz linkini yazrmısınz

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
154
@jordansero

Maxxis Xenith 1.50 ben de kullanıyorum kuru şartlarda yol tutuşu muhteşem, süper akıcı, çabuk hızlanmaya çok elverişli, hafif ve yanakları oldukça güçlü, viraj kabiliyeti hayli yüksek bir lastik. Ancak ıslak zeminde tutunma çok zayıf. viraj almak imkansıza yakın, Ön fren dokunulmaz,arka fren durdurmaz şeklinde bir lastik. Islakta kullanmayacağım deseydiniz kesinlikle bir set alın çok memnun kalacaksınız derdim.Islak zemin için CST Traveller gibi su kanalları olan yumuşak hamurlu semi-slick bir lastik tercih etmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk