Kötü düştüm :(

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
c.tesi taşlı yoldan aşağı indim ve düzlükte 20-25km hızla giderken gidonun kırılmasıyla :eek: (sanki o anın bi fotoğrafı, o şok :Skull-175 gözümün önüde hala) kendimi yerde buldum.
yerden kalkarken biraz zorlandım ama çok ucuz attaltığıma şükrediyorum.. ya inerken kırılsaydı..:Skull-175 :Skull-175
sol elimim yüzük parmağı (4. parmak) çok kötüydü, buz bulamadım.. eczaneye gittim doktor görsün dediler. polikinlik vardı yakında gittim elektrik kesik rontgen çekemeyiz :(
sonra hastaneye gittim kırık çatlak yokmuş.. ayrıca dizimde yara, kalçam ve omuzumda da biraz ağrı var hala..
elim; avuç içinde biraz morluk, dışta da kızarıklık- şişme var.. parmakta biraz morardı :( belki 10-15 gün.. yada daha fazla zaman ister..

gidon da belki 5 senedir kullandığım NATİ diye bi markaymış (az önce baktım). nasıl kırıldı anlamış değilim:confused:

ve gidonun resimleri..
http://i274.photobucket.com/albums/jj252/otecxl/IMG_0001-7.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj252/otecxl/IMG_0002-5.jpg

sanki döküm??
http://i274.photobucket.com/albums/jj252/otecxl/IMG_0003-5.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj252/otecxl/IMG_0004-3.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj252/otecxl/IMG_0005-5.jpg

aynı dk.larda yakın armadaşım da yola yağ dökülmüş (benden 3-5km uzak) bisiklet altından kaymış spd lere rağmen! ve yoldan geçen arabanın altına sürüklenmiş bisiklet.. neyseki sadece arka tekerin üzerinden geçmiş ve cnt iptal..

başka kaza haberleri de var ama burda kessem iyi olacak..

neler oluyor bize??

Scudo

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Geçmiş olsun kardeş, kurşun döktür veya nazarlık tak. Ucuz atlatmışsın.
O gidon ne öle ya? Nasıl kırılır? İlk defa duyuyorum gidonun kırıldığını.Zaten su borusuna benziyor. Kaliteden şaşmıycan ya, hayati önem söz konusu...

• Beğen
Tepkiler: otec

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
gecmıs olsun , allahtan kafana yada yuzune bırsey olmadı .

cook agır bır hasar almadıgına sevındım .

umarım hemen ıyılesırsın .

• Beğen

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Yasin abi çok geçmiş olsun.

Geçen Aslı bisiklette gördüğümde gidonun bana kötü gibi gelmişti keşke söleseymişim.Pek takmazdın tabi ama....

• Beğen

hakano

Daimi Üye
Tepki
317
Gecmis olsun. Gercekten ucuz atlatmissin. Kaza sonrasi bisikletin fotograflarini paylastigin icin tesekkurler. Bu tur gidon kirilmasini hic duymamistim. Bisiklet uzerinde nelere dikkat etmemiz gerektigini hatirlatan, bir hayli rahatsiz edici bir uyari oldu bu. Anlayan arkadaslar, bu is nasil olmus bir analiz yapsalar iyi olur. Metal yorgunlugu mu, kalitesiz parca mi, vs. (Komponentler fena gozukmuyor.) Bu arada, bu bisiklet daha once cok zorlanmis miydi, yani "dirt bike" gibi kullanilmis miydi acaba?

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Geçmiş olsun Yasin.
Abi gidonun markası ne mtbr'de ne de google'de geçiyor.İlk defa duyduğum bir marka.
Hem metal yorgunluğu olabilir.Hem de eğer boğazın vidalarını önerilenden fazla sıkmışsan bu bile yüksek baskıda kırılmaya yeterdir.
O bisiklete Easton ürünlerinden biri iyi gider artık.Acil şifalar diliyorum.

• Beğen

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu tür bir kazanın 50-60 km/h hızda meydana geldiğini düşünmek gerçekten çok endişe verici ...:(
Ben mesela işe gelirken her gün Ankara Atatürk Bulvarında 45-50 civarı basıyorum.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
büyük geçmiş olsun

• Beğen

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
teşekkürler arakadaşlar..

gidon normal xc sınırlarında kullanıldı çok zorlanmadı..

zamanında internetten araştırmadım tabii ki.. bu gidonu şuan ist. da 1den fazla şubesi olan bi bisikletçi arkadaşım "iyi bir gidon" olarak önermişti..

şimdi şaşkın durumdayım :eek:

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
büyük geçmiş olsun.gidonun o şekilde kırılması hayret verici.diğer tüm parçaların da sağlamlığını tekrar bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Yasin geçmiş olsun.
Şansın yaver gitmiş. Umarım hep şanslı olursun.

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Büyük geçmiş olsun. Nazar değmiş, gidon kırılmış :D Daha beterinden Allah korusun.

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Artık Dh bir gidon tercih edersin sanırım:).. büyük geçmiş olsun.. Verilmiş sadakan varmış:D

• Beğen

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
büyük geçmiş olsun,gerçekten ucuz atlatmışsınız. Ama bu durum benide bayaa düşündürdü ,eski ve çok kaliteli olmayan bir gidonum var, arkadaşlar dikkat!

• Beğen

enis57

Forum Demirbaşı
Tepki
272
çok çok geçmiş olsun.
ucuz atlatılmış bir kaza gibi olduğu anlaşılıyor gidondan

• Beğen

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
"gidonunu kırılmasıyla" bölümünü okuyunca çok şaşırdım... İniş sırasındakırılmamış çok şükür..

Büyük geçmiş olsun..

• Beğen

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
@XCM

tşk.

fiyatını ben hatırlamıyorum zaten de 3$ olduğunu nerden biliyorsun?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende scud carbon kaplama gidonumu 20cm kaldırımdan inerken kırdım aynı şekilde ve o şekilde 30-40km sürdüm bisikleti:) Allahtan ben düşmedim yavaş olduğum için ama ben kendiminkinin sebebini biliyorum çok sert kullandım ve dolayısıyla zamanla metal yorgunluğu oldu...

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
cok gecmıs olsun
bu haberlerı alınca bısıklet surmeye korkuyorum bazen. duz yolda oldu dıyorsunuz pekı ya yokus asagı 50-60 km lık hızlarla gıderken basımıza gelse halımız ne olur :( :(