salcano mu kron mu?

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Ve hepimiz kabul edelim ki, bu firmaların ürettikleri üst düzey bisikletlerin fiyatları, diğer markalardan veya kendi toplayacagımız bir bisikletten çok daha fazla; aynı seviyede oldukları halde.

Scudo

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Tabikide haklısınız buna karşı bir sözüm yok bu firmanın satış stratejisiyle ilgili eklememiş ama bir bisikleti alırken insanlar foruma üye olup haftalarca mesaj atıp sağa sola, yorum bekleyerek bisiklet alabiliyor bunu belirtmek istedim :)öğrenmek isteyene yol çok :)

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Bisikletforumla keşke salcanomu almadan önce tanışmış olsaydım :) Eminim bisiklete daha baglı olurdum...

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
@SNkaraoglu

Valla bizim burdaki serwis hiçde öğle değil adam dediydi arka vites attırıcı hariç neresini kırabılıyorsan kır yerıne yenısını takarım dedi.
Sizin ordakiler biraz hayvandır o yüzden
Ben biskletçiye gittiğimde adam elindeki işi bırakıyor benim bisikletime bakıyor.
Yani durum her yerde aynı değil.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
@todiefor

BAKİ
Daha dogrusu artık sadece kadrosu baki. O da boyandı zaten. Geotech expert kadroya gectiğimde salcano ile ilişkim kalmayacak.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@SNkaraoglu

aceleyle okudum yarım yamalak, yarın sınavım var kapatmak zorundayım birazdan bilgisayarı da birkaç şey söyleyeceğim, baştan aceleyle yazdığım için yazım hatası yapacağımdan peşin peşin özür diliyorum hepinizden.

söylediklerinizden eminim siz bile tatminkar değilsiniz, ben bisikletlerin hepsini yakından gördüm de seçtim. yakınlarına gidip viteslerine kaset dişlilerine baktım modellerine baktım, önceki bisiklet deneyimimi de kattım, bana bisikleti de siz öğreticek değilsiniz burda, bana hangi malın ne kadar dayanacağını da ben düşünüp de seçerek aldım. benim yerime arkadaşlar tespit etmiş zaten çarpıtarak yazdıklarınızı. Salcano yazmamış olabilir hepsini, otu boku eklememiş fren kablolarını bile yazmamış gereksiz yere. Gerekli bir ayrıntı değil bu satış stratejisidir, insanın gözlerini yorup pro göstermek maksat. Gider bakarsın yakınından incelersin ne nedir ne değildir, en azından gittim assess markayı araştırdım aldıktan sonra, siz bilmezsiniz ama yorumlara baktım sağlamılığını araştırdım alırken bisikletimi, her neyse ben genel olarak servisi, satışı ve malın nasıl sunulduğu ve insanların bir şey bilmediği halde boş boş konuşarak kafadan düşünmeden sabit fikirli olması.

Ne derseniz deyin, sonuçta kron xc2000'i sen gidip de tamamen alivio yapsan da zaten onun seti 245lira. Kadro uzakdoğu ucuz işçilikten sanki üzerine eşşek damgası basılmış cicili bicili kadro. 800lira ona bakarsan neden buradan bakmıyosun olaya? salcanoları kötüleye kötüleye zaten reklam edip millet övüyo, elindeki salcano bakiye göre gidip de ephesosu da kötülemen bek tutarlı gelmedi hem, baktım o bakiye migroslarda hediye verilen bisikletlere benziyo hem, 100milyonluk bisikletine bakıp ona göre yorumlamana anlam veremedim. Biz ephesos diyoruz burda,baki değil. söylediklerimi de güzel çarpıtmışsın başka yerlere.

servisinden mi tatmin olamadın gidersin biraz daha uzakta olan diğer servis halleder istanbulda 20nin üstünde servis var ona mı muhtaçtın sanki? gidersin sorunun varsa servisçiyle şikayet edersin salcanoyla görüşürsün. adamlar orda ilgileniyorlar.Hem şuna da dikkatini çekerim ben bisikletimi sizin oradan getirttim siparişle. Sivas ticaret merkezi a.ş'den aldım internetten siparişle, orada da çok iyi ilgi ve sabırla yardımcı oldular saolsunlar, sana servis mi yok sanki?(istanbulda 340lira diye sizin ordan 270e aldım)

hem şunu da unutma, ticaret ben de yapıyorum internette,

kalıcı olmak için her zaman malı satana kadar değil, malı sattıktan sonra da ilgilenmek zorundasın her zaman.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@SNkaraoglu

eyvallah size zorla sattıran yok zaten bir şeyi, benim neye karşı olduğumu arkadaşlar anladı zaten, sizin bu saatten sonra bir şeyi anlamanıza gerek yok.

hem o shimano deore 27 vites dediğinde, en aptal adam bile içinde vites kollarının, ön ve arka vitesin, kaset dişlisinin, hatta KABLOLARININ bile da komple deore olabileceğini düşünüp yakından inceler, anlar yani ille de yazmak gerekmiyor yanına. hatta gidersin internetten araştırırsın parçalar aynı mı değil mi diye bakarsın araştırıp.hatta salcano her yerde satan marka, satanın yanına uğrar bakarsın, eğer satıcı denyoysa çektiredersin başkasına uğrarsın, bazıları bana da çıkıyodu ana bacı küfürler edesim geldi almıycaksan söylemiyim fiyat diye artislenen lavuklar da oldu, her yerden çıkar böyle denyo, ama sonuçta seçme şansın var bu markada.yani salcanoda.

sivasta kaç tane kron satan var sizin ordaki ticaretmerkezinden başka?

eminim benden şimdi öğrenmişsinizdir bunu da.yani sizin orada bu markayı satan bir yer olduğunu. merak etmeyin her şeyi görüp araştırıp neyin ne olduğunu bilmeden konuşmuyoruz. yakından bakıp hatta şansımız varsa deneyebiliyoruz da.boş konuşmuyoruz, 2 bisikletim var ve 2si de sapasağlam şu an, temiz temiz bakımını yapıyorum.

bir mal almadan önce araştırılır, herkese güven olmaz ben 23 yıldır istanbulda yaşıyorum, size uzaktır bu tür şeyler ama bize böyle şeyler bağışıklık kazanılmış hastalıklar gibidir, çok dolandırıcılar çıkıyo tabi, özellikle bilgisayar işine dalarken de çok kazıklar yedim. bir malı almadan önce en az 3gün araştırmasını yaparım, bilgi de alırım hatta kıyaslarım da, yoksa sizin gibi olsak ohooo, sizin gibi adamlara da çok kazık atarlar böyle, gider alivio deyip eşdeğer fiyata sana altus satarlar yıllar sonra ruhun duyar ya da forumlardan anlarsın böyle.

bana tourney geldi; tamamen takımı geldi kısaca.memnunum hatta tourneyden, ilerde bisikletimi satmıycam,upgrade de etmiycem çoğu parçasını hatta.ticaretini yapıp da satmıycam ilerde, bunlara göre konuşuyorum ben en azından kendi bisikletim için.paramparça oluncaya kadar kullanmaya kararlıyım, parçalanırsa umrumda değil, üzülmem de, gider yaptırırım daha güzelini koyarım ama benim elimde mal her zaman sağlamdır, bu da bana bağlı. çünkü almadan önce 1001 noktadan incelerim, sonra alırım, her şeyini yoklarım ameliyat da ederim gerekirse, sonra bakımını yaparım ömrünü de uzatırım, nazik kullanırım kimseyle paylaşmam bir de.benim kısaca işini bilen adam olman lazım ki hassas hesaplarda durabilesin, ama vurup atıcaksan sağa sola o zaman daya tüm paranı çeliğe ya da pahalı alman veya amerikan malı bisikletlere.çin malına değil,tayvana da değil.

Ben şunu vurguluyordum, bisikletin istersen tamamını alivio yapsan da o deore etmez parası, 240lira eder max o ekipman, çatlat taşı çatlatabildiğince hadi 300 olsun, kadrosundan haber verin 250-300ytl eder kastırsan.

bilgisayar alırken de böyle değil midir? caspera vestele bak, hepsi aynı marka donanımları topluyo çinden getiriyo etiketini basıp üstüne 200-300$ kar koyup satıyo. gidersin pc aygıtlarına sahte midir değil midir? hatta yetmez fason yazılım kurup da 10$ parça gibi gösterip 1$lık parça mı takmışlar diye kasanın için açarsın.(rakamlarımla oynayıp da saçma sapan örnek vermeyin şimdi 10$ parça sormayın, misal bunlar rakamlar örnek rakamlar, içeriğe bakın asıl.)

ama sen gelip de bunu elektronikle bisikleti karşılaştırmakla hata yaparsın işte, elektronikte özellikle yan sanayide 1 numara oluyo çin.fakaat nalbur işçiliğnde dandiktir hep, televizyonlarda görmediniz sanırım, uzakdoğu malı matkapları,çatal bıçak takımlarını mutfak eşyalarını falan gösterdiler, en dandik en dayanıksız mallar geliyo uzakdoğudan buraya, özellikle çinden.

ucuza imal edilmiş bir malı fazla fazla fiyata satılması benim karşı çıktığım, çin malı benim için sakıncasız diyorsunuz ama her önüne gelen parçayı alüminyum yaparsan patlarsın onun üstünde, elbet bir takım yerlerde demiri çeliği kullanmak zorundasın kesinlikle.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Arkadaşlar bu hararet ne böyle :eek: Görende bisikletlerin parası sizin cebinize giriyor sanacak. :D

Bence olaya sadece kendi açınızdan bakmayın. Kimi insan bir ürünü alır ve problem yaşadığında tekrar o markayı kullanmak istemez, kimi insanda evladiyelik kullanır sorun çıkartmaz. Burada biraz kişisel tecrübelerimiz devreye giriyor. Bence hangisi iyidir demek göreceli bir kavram. Kişiden kişiye değişen birşey.

Ben Salcano kullanmadığım için bu marka iyi midir kötü müdür bilemem. Kron kullanıcısı olarak ne dersin derseniz: Kron'u tavsiye ederim. Sebebide bir problem yaşamamış olmam, beklentilerimin üzerinde bir bisiklet olması ve Efor bisiklete her gidişimde ilgilenilmiş olmasıdır.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@SNkaraoglu

kendiniz diyorsunuz; 25kglık eşşek ölüsüne bakıp da yaklaşık max. 14kiloluk bisikleti yorumluyorsunuz.

bendeki ng 650nin kolisinde pttnin kağıdında 16kg yazıyodu (brüt=koli+bisiklet)
sizin oradaki servisçiyi de tanımam ama kendinden emin duran adama herkes yol verir bizim burda. ben bisikletimi monte etmeye götürdüğümde servisteki adam da bana 1 saat bekle dedi, yok ben beklerim dedim başınızda deyince yardımcısını uyandırdı uykusundan gözümün önünde çat diye kurdu 5dakikada.

yani her alanda, özellikle bilgisayarımda tamir ve bakım yapılırken başında dururum adamın, adamlar genelde paravan kurar dükkanda girilmez diye ama umursamam, gerekirse adamın suratına karşı söylerim şüphelenip güvenmediğimi de, parça çalarsa o dükkanını darmadağın ederim yoksa.

bizde işler böyle yani, açık açık müşteri memnuniyeti hakkımı kökünü kazırcasına kullanırım her zaman. bisiklet de böyle, almadan önce bindim baktım memnun aldım, sonra monte ettirdim ufak turlar atıp test ettim, kaldırımdan indim aşağıya bi dandiriklik varsa bildirdim, böyle bu işler kısaca.

yoksa ben bunları yapamayacağım bir satıcıya gidip de mal almam asla.garanti derken şunun garantisi, aldıktan sonra esneme payı vardır frenlerde, o yüzden ilk 1 ay vidalar gevşek tutulur, gidip de kron alırsanız yayvan yayvan gezersiniz eğer yapmazsanız.yaptırırken de para da verirsiniz ona buna.adamlar gider sonra sana arkadaşıma yaptığı gibi fren telini 20milyona satar.(satmadı da 20milyon dedi kendisine bisikleti satan adam)

ben malı değil, malın sunuşunu, satışını, satıştan sonrasını görürüm her zaman.
malın iyisi değil(mal zaten iyi değil o kadar abartıdan sonra kesin de ...) malı iyi sunabilmek önemli.

gittiğim salcano servisine parçalar veriliyor ve garanti kapsamında değiştiriliyor eğer bozukluk varsa alır almaz, ya da kargoda falan taşınırken de kırılmışsa arızalanmışsa kolilerken bu da girer bu alana.

yoksa sen gidersin bi daha kargo parası bayılırsın taa istanbula adamlar bekletir seni 1ay, hevesin kaçar zaten, 10günde de eline gelir bisikletin. al sana hayırlı olsun derler, yılan hikayesi olur zaten o zamana kadar bu iş.

fazla mı gerçekçi olduk bu kadar şeyi saydık da?

eleştiriyorum çünkü hiç gören yok kusuru da, aksine şişirip de bizim hevesimizi kırmaya çalışıp da bir şeyi doğru düzgün araştırmadan bilmeden her şey ayağıma hazır gelicek mantığında hakaretlere de varanlar da var aksine gerçekle alakası olmadığı halde,biz de eleştiriyoruz bunları tabiki de eleştirilecek ama market bisikletiymiş, şahin doğanmış, sizin bisikletiniz daha şahin doğan bile olamıyor burada.parçasını markasını bilmediği bisikleti şişirip duruyo.

daha bundan sonra hiçbir şeye cevap vermiyorum, bu zamana kadar yazdıklarım yeterli. yeteri kadar somutlaştırarak örnek verdim, yeteri kadar araştırdım ben aldım bisikletimi de saçma sapan yorum okuyunca da dayanamadım.

o mercedesi almanyada üretiliyo tüm dünya alıp sürüyo,
o mercedes dediğin markayı fason kadroyla tayvanda yaptırıp şahin tofaş gibi burda montajını yapıp ancak burada satıyolar sadece, asıl kron tofaş olur olsa olsa diycem ama onu bile diyemiyorum tofaşın da köyde bile parçası var, en azından kapı kolu kırılsa 5lira.

isteyen istediğini alsın ama baştan da kötüleyerek birilerinin omzuna çıkarak da bir yerlere varmaya çalışılmasın.ben gene hayatıma devam edicem, gene günde 8-10kmden fazla gitmeden hafif günlük sporumu yapıcam yani istediğini alan alır.parası da umrumda değil.

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Bende olsam Salcano yu tercih ederdim, nasıl olacak şimdi bu iş :) kron mu iyi oldu salcano mu şimdi :)

Celil hiç yorma kendini uğraşma :)

• Beğen

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Salcano İngiltere'ye yılda 100.000 bisiklet gönderiyor fazla söze gerek yok :)

Kendi ürettiğimiz markalarla gurur duyacağımıza market malı bisiklet diye aşağılayıp kalitesini göz ardı edersek böyle yerimizde sayarız işte.Kron ne yapmış bu zamana kadar yılda 100.000 bisiklet ten bahsediyorum ciddi bir rakam göz ardı edilemez.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
@Burak Meşe

Haklısınız.
Ama Kron da kullanan ve salcano sahibi birisi olarak hala KRON u savunuyorum.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
" ben malı değil, malın sunuşunu, satışını, satıştan sonrasını görürüm her zaman.
malın iyisi değil(mal zaten iyi değil o kadar abartıdan sonra kesin de ...) malı iyi sunabilmek önemli.

gittiğim salcano servisine parçalar veriliyor ve garanti kapsamında değiştiriliyor eğer bozukluk varsa alır almaz, ya da kargoda falan taşınırken de kırılmışsa arızalanmışsa kolilerken bu da girer bu alana.

yoksa sen gidersin bi daha kargo parası bayılırsın taa istanbula adamlar bekletir seni 1ay, hevesin kaçar zaten, 10günde de eline gelir bisikletin. al sana hayırlı olsun derler, yılan hikayesi olur zaten o zamana kadar bu iş.

fazla mı gerçekçi olduk bu kadar şeyi saydık da?

eleştiriyorum çünkü hiç gören yok kusuru da, aksine şişirip de bizim hevesimizi kırmaya çalışıp da bir şeyi doğru düzgün araştırmadan bilmeden her şey ayağıma hazır gelicek mantığında hakaretlere de varanlar da var aksine gerçekle alakası olmadığı halde,biz de eleştiriyoruz bunları tabiki de eleştirilecek ama market bisikletiymiş, şahin doğanmış, sizin bisikletiniz daha şahin doğan bile olamıyor burada.parçasını markasını bilmediği bisikleti şişirip duruyo.

daha bundan sonra hiçbir şeye cevap vermiyorum, bu zamana kadar yazdıklarım yeterli. yeteri kadar somutlaştırarak örnek verdim, yeteri kadar araştırdım ben aldım bisikletimi de saçma sapan yorum okuyunca da dayanamadım.

"

Merhaba, ben de sonn cevabımı yazmak istiyorum, "Ben malı değil, malın sunuşunu, satış sonrasını görürüm her zaman" sözüyle malın iyiliğini, kalitesini ikinci plana atıyorsunuz.

Ayrıca yorumlayanların yeterince araştırmadıgını söylüyorsunuz, Emin olun sedona, kron ve salcanonun tüm denk bisikletlerini ayrıntısıyla araştırdım. Her gün Geziye cıktıgım arkadslrımın bisiklettlerini inceledim. Ve şunu söylüyorum, salcanonun ürettiği 100 000 bisiklet benim için Kronun ürettiği daha hafif ve uygun bisikletten daha önemli değil.

Bunun sebebi bir markayı baştan kötülemek değil. Eğer salcano markası Kron kadar uygun bisikletler üretip aşagıda bahsedeceğim stratejiden vazgecerse, tercihim salcanodan yana olur, ve cok ta mutlu olurum. Ama Bianchi gibi üretim yapmay devam ederse Krona devam. Kadrosunun Taiwanda ucuz iş gücüyle üretilmiş olması beni ilgilendirmez.
Ayrıca nu konuda daha cok salcanonun üst düzey bisikletlerinden bahsdildi, düşük olanlara ne diyeceksiniz? shimanonun en altseviyeli komponentleri nasıl fulll suspansiyon bisikletlerde kullanılabilir? bana göre bu, çocuklara karne heiyesi satma stratrejisinden başka birşey değil.

Hoşcakalın :)

• Beğen

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@SNkaraoglu

birincisi ülkemizde bisikletler arasında uçurumlar kadar farklar var. Simdi bende bi salcano ng650 kullanıyorum ve bu hafta pazar gunu 80 km olmak uzere gunluk 40 km den 300 km yol katettim.

ilk hafta ise sadece 150 km yol katettim.

450 km yol 2 haftalık bir süreçte bir bisiklette hiç olmasssa bu şehir trafiğinde ufak tefek hasarlara sebeb olur. Gerçekten fiyat ve performans olarak inanılmaz bir grafik çiziyor. Km saatinde yaptıgım ortalamada şöyle bir hız ortalaması elde etmişim. 26km/sa. Bu insan gücü ile çalışan araçlarda gerçekten çok iyi stabil bi hızdır.

saatte 26 km/sa gidebiliyosanız eğer 7 saatte izmit e varırsınız.

Bence burada bisikletlerin guzelliğinin yanında kişilerin guzelliğide çok önemli. Bisikleti kullanan markamı ?

bence bu bir takıntı olmuş durumda ve kaldıki bisiklet zaten bilgisayar tarzı toplama malzemelerden yapılmış bir alettir. Yani kadro isimlerini vermeniz biraz abes.

Şimdi salcanonun kadro boyu kısa boylu vatandaşlar için çok ideal ve alındıktan sonra bu aleti bir uçağa çevirmek gene elinizde.

Mountain Bike'dan uçak olursa tabi :))

Öncelikle megarange sisteminde bir büyük boy dişli koyarak bisikletimizi yokuşlardaki performansını arttırabiliriz.

daha buyuk bir pedal sistemi ve ön arka orta göbekleri dunya çapında bir marka ile özellikle rulmanlı yataklı parçalarla birleştirerek, XC2000 tadında bi bisiklet yakalayabiliriz.

Bu bisikletin ucuz olmasının sebebi muthiş bir kadro yapısına rağmen kullanıcılar satın alabilsin diye bazı parçaların ucuz kullanılmış olmasıdır.

Bu bisikleti 240 milyona almış bir birey olarak bu haliyle 2 haftada 450 km yol aldım. Oda gunun belli saatlerinde.

Simdi ben bu bisikleti upgrade ettiğim zaman kaldıki bisiklet kullanıcıları iyi bilirler bisiklet upgrade etmek cok zevkli bir uğraş olmakla beraber, ülkemizde bir kandırmaca telaşıdır almış başını gidiyor.

Burada bir bisikleti oluşturan parçaların yavaş yavaş alınarak toplanmasıda söz konusudur.

Kadronun uzerine kron yazılmış olması veya salcano yazılmış olması o bisikleti kaliteli kılmıyor. O bisikleti kaliteli kılacak olan kadrosunun aliminyum olması, adam gibi kaynaklanması, bisiklet kadrosuna eklenen sele direksion vb tarzı parçaların stabil ve kullanıcının ihtiyacını karsılıyor olması, bisiklette bulunan vites sistemi, arka ön orta göbeklerin rulmanlı yatak olması, maşa amörtisör markası, fren markası, lastik jant markası pedal markası, vb hepsi başlı başına bir markadır.

sonuçta kadro uzerinde yazan isim bir bisikleti sıfır dan yapmıyor.

Bu marka sevdasından vazgeçerek ufak ufak biriktirerek bisikletinizi upgrade ile mükemmel seviyenize getirebilirsiniz.

Birde ben sunu beklerdim, kullanıcının biri sedona kullansın biri kron biri salcano. Salcano kullananları neden eleştirme gereyi duyarlar onu cozemedim. iş gittiğimdede aynı. Sanki türk halkında biraz kompleks var gibi...

saygılar.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Söylediklerinizi çoğuna katılıyorum, Bisikleti sren kişi bisikletten önemli,
Ama..
Neden herkes herkesi kompleksli sanıyor? Bana kısa bir cevap yazın, SALCANO kadrosu mu iyidir KRON kadrosu mu? Diyelim ki elinizde 150 200 lira var, bir kadro almak istiyorsunuz, Salcano kadro mu alırsınız Kron mu?
Kron! diyecek binlerce kişi var, ben de dahl, bunun sebebi herhangi bir kompleks olsa bile, bu kompleksin oluşmasında markanın kalitesi etlikili olmamışmıdır? İnsanlar neden kron kompleksine kapılmış olabilir? İki marka da Türk, Neden sebepsiz yere kronu savunsunlar, Belli ki Salcano kadrolarında Krondan eksik birşeyler var, mesela FİYAT/PERFORMANS /HAFİFLİK/SAGLAMLIK

Neden birbirimizi anlayamıyoruz?
Ya da neden beni anlamıyorsunuz? Salcanonun Türkiyede üretilmesi ve insanlarda kron kompleksi oluşması birçok kişide Salcano kompleksi oluşturmuş gibime geliyor...

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@SNkaraoglu

burada arkadaşın dedıgıne bakılırsa kron salkano karşısında ezılmıs demem o ki salkano krondan daha iyi bu durumda ama şu acıdan da düşünmek gerekirse salkanonun karbon kadrosu yok(bildigim kadarıyla) ama kron işi profesyonelleştirip karbon bi kadro yapmış kron kendi kulvarını yarıstan yana seçmiş salkano ise yarıs modellerini görmedigimiz günlük kullanım için ideal bir bisiklet kulvarında devam ediyor.

sonuç olarak karaoglu bu verdıgın modeller arasında salcano cok cok iyi ama bir modele bakarak bunu belirleyemeyiz kronun üst seviye bisikletleride var xc 3000 xc 4000 xc 5000 bu modeller kronu ust sevıyelere tasımaya yeter bence hrkrsin kişisel görüşü farklıdır her bisiklet sahıbıne güzeldir

burada başlıgı açan arkadaştada biraz sorun var ne acıdan karsılastırmamız gerektıgını belırtmemıs o yuzden konu biraz sapmış arkadaşın bu mesajın altına ne gibi yerlerde kullanacagını yazarsan sana daha iyi yardımcı oluruz.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@Nevzat K.

tamam bu konuda problem yok bence ama yani bu marka aldatmaca gibi duruyor bence. Siz kron marka vites sistemi duydunuzmu veya salcano maşa sistemi..

Önemli olan bisikletin uzerinde kullanılan parçalar oldugunu dusunuyorum.

Simdi benim bisikletimin kadrosunu soküp bir tane sedona kadro aldıgım zaman benim bisikletim salcano iken sedonamı olacak :))

veya sedonaya salcano bisikletin uzerinde bulunan parçaları taktıkmı simdi sedonanın salcanodan ne farkı kalıcak.

Bence önemli olan bütçe. Elinizde iyi bir bütçe olsun bisikleti toplama yapmak makuldur.

tekrarlıyorum bisikletin uzerinde KRONXC10000 de yazssa sökelim kadrosunu Salcano eppesos marka baska bi kadro takalım o zaman o bisiklet oldu sana salcano eppesos.

Aynı bilgisayar gibidir. Nasıl vestel marka bilgisayar olamayacağı gibi X marka bisiklette olmaz. bisikletin kalitesini belirleyen uzerinde kullanılan parçaların kalitesidir.

KRON SEDONA VEYA SALCANO YAZISI DEİL. tabi kaliteyi satın alırken herkesin ekonomik durumu goz onune alınır.

şimdi öyle bi yaklaşım varki parası kısıtlı olan insanların daha ucuz bisiklete binmeleri sanki profesyonel ve parası fazla olan bisikletçileri neden rahatsız ediyor anlamıyorum..

saygılar.