Cyclocross

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
Merhaba arkadaslar

Bir suredir bisiklet sporuna merak sardim ve ciddi bir arastirma icerisindeyim. Bisiklet secimi icin birkac yazi yazmistim hatta forumda. Daha derinlemesine indigimde ve magazalara gidip inceledikten ve sizlerin degerli yorumlarindan sonra gercekten istedigim bisikletin yol bisikleti olduguna karar vermistim. Ama aklimda yine de arazi surusu icin de bir secenek ariyordum. Birkac yabanci forumda gezindikten sonra benim icin en dogru secimin cyclocross bisikleti oldugunu gordum. Hem istanbulun yollari icin hem de arazi tecrubesi icin bence en dogru kompakt secimlerden biri olacak bir bisiklet. Ama ne yazik ki ulkemizde bu turk bisikletlerle ilgili dogru durust birsey bulamadim.

Forumda da neredeyse hicbir bilgi yok. Cok garibime gitti dogrusu. Gerci bisiklet forumlarimiz genelde dag ve yol disiplinleri olarak ikiye ayrilmis. Alt disiplinler hakkinda ne gruplasma ne de bilgi var.

Su anda bakiniyorum nereden bulabilirim diye bu tarz bisikleti. Bir yerde buldum fakat o da boyuma uygun degildi. Yakin bir zamanda yurtdisina cikacagim orada da bakmayi planliyorum.

Bu bisiklet disiplininin hem bisiklet sporunu sevenler hem de ciddi performans sporlarini sevenler icin cok uygun oldugunu dusunuyorum. Ayrica ulkemizin yollarini dusundugumuzde de yol bisikletine gore daha genis bir kullanim oldugunu dusunuyorum
Cyclocrosslar hakkinda sizlerin de fikirlerini almak istedim. Nedir, nerelerde kullanilir, sehir icin/sehirler arasi ulasimda avantajlari nelerdir vs.vs.
Tabi bu tarz bisikleti bulabilecegim biryerler de biliyorsaniz cok sevinirim

Bisikletle ilgili ilk genel bilgiyi de ben vereyim tab burdan:)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Budak
Scudo

Campagnolo

Üye
Tepki
67
@Jester

İllede Cyclocross olsun diyorsan bu tür bisikleti Cannondale üretiyor.
Para ile ilgili bir sorunun yoksa boyuna göre sipariş verip getirtebilirsin !
İstanbul Delta bisiklete gidip Ulaş beyi bulup ona sipariş verirsen üç dört ayda istediğin modeli ve ölçüsünü sana Cannondale olarak getirir.
Ormanda bisiklet kullanmak gibi bir hevesin yok ise , canım Türkiyemin bütün vilayetlerinde bu tür bisikleti ile istediğini yapabilirsin.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Selam Jester, foruma hoşgeldin.

Doğru söylüyorsun forumda Cyclocross bisikletleri ve yarışları hakkında pek birşey yazılmadı. Fakat aşağıdaki linkte hazırladığım yazılardan birinde bu kadrolara yer verdim:
(link)

Ayrıca yakın bir zamanda Cyclocross kadrolarınıda içeren daha detaylı bir arşiv
hazırlayacağım.

ÖzgürÇobanoğlu

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Focus
delta bisiklet ile gorusecegim tesekkur ederim. Tabi belli butce limitlerim var ama fiyatlari gorelim bakalim nerelerde geziniyor.
Sadece canondal degil, hem trek hem scott hem de specialized'in cok guzel modelleri var. Ayrica bircok guzel amerikan markalarinda da buldum ama onlara ulasmak sanirim daha zor olur.

(link)
(link)
(link)
(link)

Ama fiyatlari biraz yuksek tabi :) Yine de nispeten uygun baslangic modelleri var ozellikle specialized'te
Bu arada ormanda da cok rahatlikla kullanilabilecek bir bisiklet. Zaten yarislarini izlerseniz parkurlari engelebeli ve camurlu zorlu arazi sartlarinda. Tabi bir mtb kadar performans beklemek de anlamsiz olur

Mustafa bey yazinizi merakla bekliyorum. Guzel bir spor dali ve ulkemizde tutulacagini dusunuyorum. ulasim icin yol bisikleti kullanmak isteyenleri icin cok guzel bir secenek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar jester;

Cyclocross ile ilgili şu ana dek ayrıntılı bir yazı yayınlamadık. Ancak yakın gelecekte bu sporla da ilgili bilgi vermeyi planlıyoruz. Tercihini belirlemene sevindim, şimdiden hayırlı olsun.

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@Jester

hafta sonu italyada dünya şampiyonası finali koşuldu rai3 canlı yayınladı gerçekten muhteşemdi!

• Beğen
Tepkiler: JaN